W czerwcu do Kanady trafiają dwa miliony szczepionek Moderna COVID-19

Pielęgniarki z Mobile Vaccine Clinic w Humber River Hospital przygotowują szczepionki na koronawirusa dla Moderna w firmie farmaceutycznej Apotex w Toronto 13 kwietnia 2021 roku.

Carlos Osorio / Reuters

Moderna dostarczy dwa miliony Covid-19 Szczepionka jest dawkowana do Kanady w pierwszych trzech tygodniach czerwca, ale będzie musiała podwoić tę liczbę w drugiej połowie miesiąca, jeśli ma osiągnąć cele dostawy.

Rząd federalny ogłosił w czwartek, że otrzymał harmonogram dostaw na pierwszą połowę czerwca, a po zeszłym tygodniu zwrócił się do firmy o ustalenie dokładnego harmonogramu na czerwiec i lipiec.

W komunikacie opublikowanym w czwartek na Twitterze minister zakupów Anita Anand powiedziała, że ​​w przyszłym tygodniu Moderna dostarczy 500 000 dawek strzałów, aw tygodniu rozpoczynającym się 14 czerwca wyśle ​​kolejne 1,5 miliona dawek. Według obliczeń The Globe and Mail oznacza to, że Moderna będzie musiała dostarczyć 4,6 miliona dawek w ciągu ostatnich dwóch tygodni czerwca, aby osiągnąć swój cel, jakim jest dostarczenie 10,3 miliona dawek w okresie od kwietnia do czerwca.

Historia jest kontynuowana pod ogłoszeniem

Ten cel został już zmniejszony w porównaniu z poprzednim zobowiązaniem do dostarczenia 12,3 miliona dawek w tym okresie.

Canadian Vaccine Tracker: Ile dawek COVID-19 zostało już przyjętych?

Narzędzie do śledzenia koronawirusa: ile przypadków COVID-19 występuje w Kanadzie i na całym świecie? Najnowsze mapy i wykresy

Szczepionka Moderna na COVID-19 została zatwierdzona przez Health Canada. Oto, co musisz wiedzieć

„Moderna wskazała, że ​​w drugiej połowie czerwca będzie nadal zwiększać dostawy z milionami dodatkowych dawek” – powiedziała Anand w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze. Pani Anand nie ujawniła jednak całkowitej liczby dostaw za drugi kwartał.

W zeszłym tygodniu amerykańska firma powiedziała The Globe, że „pracuje nad wypełnieniem swoich czerwcowych zobowiązań dotyczących dostarczania szczepionek”.

READ  Pasażer został przywieziony, aby uniknąć zakłóceń, linia lotnicza i tak go zgubiła

W czwartkowym briefingu dotyczącym szczepionki, Joel Paquette, dyrektor generalny ds. Usług publicznych i zamówień w Kanadzie, nie wyjaśnił, dlaczego nasza firma zapewnia jedynie krótkoterminowe ramy czasowe. „Przekazujemy informacje, które mamy, kiedy będą dostępne” – powiedziała, dodając, że firma „zobowiązuje się do jak najszybszego dostarczania dawek do Kanady. Kontynuujemy współpracę z nimi w celu poprawy harmonogramu dostaw”.

Pani Paquet powiedziała, że ​​Moderna borykała się z przerwami w dostawach i ma trudności z wysyłaniem większych przesyłek z powodu „pewnych trudności”, jakie napotkała przy zwiększaniu produkcji.

Oczekuje się, że Moderna odegra ważną rolę w krajowej kampanii szczepień. Rząd federalny zakupił od firmy 44 miliony dawek i 48 milionów dawek od firmy Pfizer-BioNTech. Ale podczas gdy Pfizer wysyłał duże przesyłki regularnie i niezawodnie, dostawy z Moderny były mniej przewidywalne.

Firma Pfizer przedstawiła już rządowi federalnemu tygodniowy harmonogram dostaw do końca lipca. Przez cały czerwiec firma będzie wysyłać 2,4 miliona dawek tygodniowo, aw lipcu blisko 2,3 miliona dawek tygodniowo.

Historia jest kontynuowana pod ogłoszeniem

Moderna nigdy nie wysyłała przesyłek tej wielkości, ale będzie musiała wysyłać przesyłki na podobną skalę, jeśli ma osiągnąć swój cel w czerwcu.

Różne harmonogramy dostaw oznaczają, że firma Pfizer jest głównym powodem, dla którego Kanada była w stanie przyspieszyć kampanię szczepień w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, ale dostawy z naszej Moderny będą miały krytyczne znaczenie w ostatnich trzech miesiącach masowego wysiłku szczepień.

Przez cały kwiecień pani Anand i premier Justin Trudeau wielokrotnie powtarzali, że Kanada otrzyma od 48 do 50 milionów dawek szczepionki do końca czerwca. To wystarczyłoby, aby dać każdemu kwalifikującemu się pierwszy zastrzyk, a połowie tych osób drugi zastrzyk.

Ale od zeszłego tygodnia rząd wycofał się z tego celu. Nie chodzi tylko o niepewność, jak blisko osiągnięcia lub przekroczenia celu nasza nowoczesność będzie się znajdować, ale także o to, ile szczepionki AstraZeneca rząd otrzyma do końca czerwca.

READ  Po piątkowej rundzie GAP Cramer nabrał większego optymizmu, jeśli chodzi o sektor detaliczny

Zapisać się do Biuletyn aktualizacji dotyczący koronawirusa Przeczytaj wiadomości, funkcje i podstawowe wyjaśnienia dotyczące koronawirusa napisane dziś przez reporterów i redaktorów Globe.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *