Vancouver Canucks wymieniają Eliasa Lindholma z Calgary Flames

Vancouver Canucks wymieniają Eliasa Lindholma z Calgary Flames

Tuż przed Weekendem Gwiazd drużyny Canucks i Flames dokonały hitowej transakcji z udziałem Eliasa Lindholma i Andreia Kuzmenko.

Vancouver Canucks dokonali hitowej transakcji w przeddzień weekendu All-Star.

Późnym popołudniem od wtajemniczonych NHL pojawiły się doniesienia, że ​​Canucks i Calgary Flames pracują nad umową dotyczącą środkowego Eliasa Lindholma i skrzydłowego Andreya Kuzmenko.

Jedną z komplikacji utrudniających wymianę handlową jest to, że Flames znajdują się na liście 12 drużyn Kuźmienki niehandlowych.

Aby transakcja doszła do skutku, Kuzmenko musi zgodzić się na wyjazd do Calgary.

Według agenta Kuźmienki, Dana Milsteina, rozmowy te trwają od niedzieli. Po rozmowie z dyrektorem generalnym i głównym trenerem Flames Kuźmenko zgodził się odstąpić od klauzuli o zakazie handlu.

Pełne szczegóły handlowe dotyczące handlu Kuzmenko i Lindholm

Nie była to oczywiście transakcja jednorazowa, ponieważ Canucks musieli uwzględnić kilka innych elementów, aby zrównoważyć transakcję.

Wśród tych elementów znajduje się wybór w pierwszej rundzie oraz dwóch potencjalnych obrońców, Hunter Brzostowitz i Johnny Gormo.

Brzustewicz został wybrany przez Canucks w trzeciej rundzie draftu NHL Entry Draft 2023. Ma dominujący sezon po drafcie w OHL – prowadzi Kitchener Rangers z 69 punktami w 47 meczach, co daje przewagę wszystkim obrońcom OHL i zajmuje trzecie miejsce w punktacji OHL.

Choć Brzustewicz dobrze się rozwija, harcerze zastanawiają się, czy nawyki, które zapewniły mu punkty w OHL, przełożą się na NHL. Jeśli tak się stanie, może być jednym z czterech najlepszych obrońców Flames; Jeśli nie, Canucks wykonali sprytne posunięcie i sprzedali go po osiągnięciu szczytu jego wartości.

Jurmo również został wybrany w trzeciej rundzie, choć w 2020 roku. Jest obrońcą 180 cm z ciekawym zestawem umiejętności i szczególnie silnym łyżwiarzem. Problem w tym, że jego imponujący zestaw narzędzi nigdy nie sprawdzał się dobrze na lodzie.

READ  „Będziecie chcieli zaliczyć przynajmniej jednego home runa”: czołowi informatorzy NHL z Edmonton Oilers w ostatecznym terminie handlu

W lidze fińskiej w tym sezonie 21-letni Jormo zgromadził cztery punkty w 35 meczach. Wątpliwe jest, czy ma przed sobą dużą przyszłość w organizacji Canucks, ale może otrzymać kolejną szansę na zdobycie kontraktu NHL z Flames.

Canucks mają nadzieję, że zawarty w umowie wybór w pierwszej rundzie draftu w 2024 roku będzie wyborem z późnej pierwszej rundy draftu. Oznacza to nie tylko przyznanie rywalowi z dywizji niższego wyboru, ale także oznacza, że ​​ma on długą serię play-offów z Lindholmem w składzie.

Warunkowy wybór w czwartej rundzie draftu NHL Entry Draft na rok 2024 może zależeć od tego, czy Lindholm ponownie podpisze kontrakt z Vancouver.

Lindholm może odegrać kluczową rolę w drużynie Canucks

Lindholm dołączył do Flames jako filar Johnny’ego Gaudreau i Matthew Tkachuka, notując rekordowe w karierze 42 gole i 82 punkty w sezonie 2021–2022.

Jednak jego gra cofnęła się o krok pod nieobecność tych dwóch gwiazd, a następnie ponownie w tym sezonie po stracie kolegi z drużyny Tylera Toffoli. Obecnie ma zaledwie 9 goli i 32 punkty w 49 meczach, grając w pierwszej linii dla Flames.

Jednak w Vancouver Lindholm powinien natychmiast otrzymać poprawę pod względem współtowarzyszy liniowych.

Lindholm to solidny, dwustronny środkowy, który mógłby zakotwiczyć drugą linię za linią Lotto, jeśli główny trener Rick Tocchet utrzyma linię Lotto razem. Alternatywnie Lindholm ma duże doświadczenie w grze na skrzydle w swojej karierze w NHL i mógłby dobrze pasować do Eliasa Petterssona, jeśli Tocchet woli przełamać linię Lotto w celu uzyskania większej głębi punktacji.

Ta ostatnia opcja może być najbardziej atrakcyjna dla Canucks, ponieważ Lindholm i Peterson mogą stanowić potężną kombinację, tworząc napastnikowy duet, który z JT Millerem i Brockiem Boeserem znajdą się w pierwszej szóstce, umożliwiając głównemu trenerowi Rickowi Tocchetowi zmianę pozostałych skrzydeł. Na tych dwóch liniach.

READ  Evgeni Malkin prowadzi Penguins obok Flyers w niestabilnej rywalizacji

Silne gry w defensywie prawdopodobnie umożliwiłyby wykorzystanie Lindholma i Petterssona w roli pojedynkowej, co nie było możliwe, gdy Pettersson grał z Kuzmenko.

Transakcja oznacza również, że Canucks będą reprezentowani przez sześć gwiazdek w Toronto, gdzie Lindholm był przedstawicielem Flames.

Kuzmenko nie mógł znaleźć odpowiedniego dopasowania do systemu Toucheta

Kuzmenko ma problemy w tym sezonie po strzeleniu 39 goli w zeszłym sezonie, co było jego pierwszym w NHL. Trudno mu było dopasować się do systemu Toccheta i strzelił tylko 8 goli w 43 meczach, mimo że przez większą część sezonu grał z Petterssonem i grał w pierwszym składzie grającym w przewadze.

Jego wysiłki, by dostosować swój styl Wschód-Zachód do oczekiwań Toccheta dotyczących Północy-Południa, doprowadziły do ​​tego, że trener Canucks wielokrotnie stawiał go na ławce rezerwowych, a nawet drapał.

„Przede wszystkim chciałbym podziękować Causeyowi za wszystko, co zrobił dla Vancouver Canucks. Andre ciężko pracował, aby poprawić swoją grę i spróbować przystosować się do życia jako profesjonalista w Ameryce Północnej”, Alvin powiedział w oświadczeniu wydanym przez the Canucks: „Uważamy, że przejęcie Eliasa Lindholma znacznie ulepszy naszą drużynę hokejową. Jest sprawdzonym napastnikiem, który da trenerowi Rickowi Tocchetowi więcej opcji przy ustawianiu dwóch czołowych składów.

Kuzmenko otrzymał limit w wysokości 5,5 miliona dolarów i podpisał kontrakt na jeszcze jeden sezon. Z drugiej strony Lindholm ma limit transferowy wynoszący 4,85 miliona dolarów i oczekuje na status nieograniczonego wolnego agenta. Ponieważ żadna z drużyn nie zachowa pensji, transakcja zwolni znaczną część miejsca w kadrze dla Canucks w przyszłym sezonie, co jest ważne, biorąc pod uwagę, że Canucks będą musieli ponownie podpisać kontrakt z Eliasem Petterssonem i Filipem Hronkiem.

Transakcja zwalnia również niewielką ilość miejsca na kapitalizację poza sezonem, co może ułatwić przyszłe transakcje dla Canucks.

READ  Ceremonia otwarcia reprezentacji Turcji, która nie bierze udziału w Mistrzostwach Świata Mężczyzn w Curlingu

Kolejne transakcje za Canucks?

Najwyraźniej transakcja z Lindholmem może nie być jedyną transakcją pomiędzy Canucks i Flames. Według Darrena Dregera z TSN i innych raportów, istnieje również potencjalna transakcja dla byłego Canucka, Chrisa Taneva, ponieważ było to omawiane w pewnym momencie w ramach transakcji z Lindholm.

Jeśli jednak dojdzie do wymiany Tanev, może to nastąpić dopiero po meczu All-Star.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *