Urzędnicy ds. zdrowia w Gazie: w wojnie między Izraelem a Hamasem zginęło ponad 20 000 Palestyńczyków – Wiadomości ze Świata

Urzędnicy ds. zdrowia w Gazie: w wojnie między Izraelem a Hamasem zginęło ponad 20 000 Palestyńczyków – Wiadomości ze Świata

zginęło 20 tysięcy Palestyńczyków

Prasa kanadyjska – | Historia: 463906

W wojnie w Gazie zginęło ponad 20 000 Palestyńczyków – stwierdzili w piątek urzędnicy ds. zdrowia w enklawie kierowanej przez Hamas, co stanowi nowe odzwierciedlenie wysokich kosztów izraelskiej ofensywy wojskowej w obliczu rosnącej presji na ograniczenie działań.

Liczba ta, wynosząca w przybliżeniu 1% przedwojennej populacji Strefy Gazy, to tylko jeden z mierników zniszczeń spowodowanych przez konflikt, który w ciągu 11 tygodni wysiedlił prawie 85% populacji Gazy i zrównał z ziemią duże połacie Strefy Gazy. mała nadmorska enklawa. .

Ministerstwo Zdrowia Gazy stwierdziło, że udokumentowało 20 057 ofiar śmiertelnych w walkach. Nie rozróżnia śmierci kombatantów i ludności cywilnej. Wcześniej informowano, że prawie dwie trzecie zabitych to kobiety lub osoby nieletnie. Mówi się, że 53 320 Palestyńczyków zostało rannych.

Izrael wypowiedział wojnę po tym, jak bojownicy Hamasu wtargnęli na jego granice 7 października, zabijając około 1200 osób i porywając 240 innych.

Izrael przeprowadził tysiące ataków powietrznych oprócz gwałtownego ataku naziemnego w ramach, jak twierdzi, kampanii mającej na celu zniszczenie zdolności wojskowych Hamasu. W raporcie obarcza się odpowiedzialnością Hamas za dużą liczbę ofiar śmiertelnych wśród cywilów, powołując się na wykorzystywanie przez tę grupę zatłoczonych obszarów mieszkalnych do celów wojskowych.

Izraelscy urzędnicy twierdzą, że armia zabiła około 7 000 działaczy Hamasu, ale nie przedstawili żadnych dowodów na poparcie tego twierdzenia.

READ  Atak Bolsonaro na brazylijski system wyborczy wywołuje oburzenie | Jair Bolsonaro

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *