Romney mówi, że Republikanie blokujący komisję z 6 stycznia „będą postrzegani jako niechęć do ujawnienia prawdy”.

„Myślę, że opinia publiczna uważa, że ​​komisja z 6 stycznia próbuje tylko dotrzeć do prawdy o tym, co się wydarzyło, a Republikanie będą postrzegani jako nie chcący ujawnić prawdy” – powiedział Romney CNN. w środę. . „Nie sądzę, żeby to był motyw, ale myślę, że to jest percepcja”.

Lider większości w Senacie Chuck Schumer przeprowadził głosowanie nad otwarciem debaty nad projektem komisji, która ma odbyć się w czwartek, ale brakuje mu 60 głosów, aby przezwyciężyć zakłócenia.

Oczekuje się, że zdecydowana większość republikańskich senatorów zablokuje ten środek, a na razie tylko dwóch republikańskich senatorów – Romney i Lisa Murkowscy z Alaski – wyraziło chęć poparcia obowiązującego ustawodawstwa.

Republikańska senator Susan Collins z Maine zapowiedziała, że ​​zagłosuje za wnioskiem o rozpoczęcie dyskusji nad ustawą w czwartek, aby móc wprowadzić poprawkę do prawa, poinformowała rzeczniczka Annie Clark.

Collins sprzeciwia się temu, jak ustawa Izba ustali strukturę procesu mianowania personelu, argumentując, że faworyzuje Demokratów i chce skrócić czas działania komisji po opublikowaniu raportu pod koniec roku.

Lider mniejszości w Senacie Mitch McConnell, republikanin z Kentucky, ogłosił w zeszłym tygodniu Byłby przeciwny ustawie Komisja została utworzona i opisana jako nadmiernie partyjna i niepotrzebna, biorąc pod uwagę istniejące wcześniej dochodzenia w sprawie zamieszek.
Izba Reprezentantów przy poparciu przyjęła w zeszłym tygodniu swoją wersję ustawy Od 35 republikanów.
READ  Drugi dyrektor generalny CNN odchodzi po wewnętrznym dochodzeniu Cuomo

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *