Ulgi podatkowe IRA na pojazdy elektryczne pozyskają więcej dealerów samochodowych w 2024 r

Ulgi podatkowe IRA na pojazdy elektryczne pozyskają więcej dealerów samochodowych w 2024 r

Według Departamentu Skarbu USA coraz więcej dealerów samochodowych rejestruje się w punkcie sprzedaży, aby uzyskać ulgę podatkową na pojazdy elektryczne.

W listopadzie 2023 r. Departament Skarbu USA ogłosił, że dealerzy samochodowi otrzymają bezpośrednie ulgi podatkowe, dzięki którym będą mogli oferować klientom natychmiastowe rabaty w punktach sprzedaży. Administracja Bidena wierzy, że inicjatywa pomoże dealerom samochodowym w rozwoju ich działalności.

„Począwszy od 1 stycznia 2024 r. konsumenci będą mogli przenieść swój nowy kredyt na czysty pojazd w wysokości do 7500 USD i posiadany wcześniej kredyt na czysty pojazd w wysokości do 4000 USD zarejestrowanemu dealerowi samochodowemu. To postanowienie IRA skutecznie obniży cenę zakupu pojazdu, zapewniając konsumentom zaliczkę na zakup ekologicznie czystego pojazdu w punkcie sprzedaży, zamiast czekać, aż w następnym roku zaczną ubiegać się o przyznanie ulgi w zeznaniu podatkowym. Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych ogłosił, że wyłącznie pojazdy zakupione w ramach programu czystości konsumenckiej W ramach tej funkcji kwalifikują się kredyty na pojazd.

Na początku grudnia 2023 r. około 7 000 dealerów samochodów zarejestrowało się w punkcie sprzedaży, aby skorzystać z ulgi podatkowej na pojazdy elektryczne. Do końca grudnia 2023 r. zarejestrowało się dodatkowych 400 dealerów, zwiększając liczbę do 7400. Ponad 1000 dealerów samochodowych zapisało się do inicjatywy po jej wejściu w życie 1 stycznia 2024 r. Do piątku 5 stycznia 2024 r. Ministerstwo Skarbu USA poinformowało, że ponad 8700 dealerów przyłączyło się do inicjatywy dotyczącej ulg podatkowych od pojazdów elektrycznych w punktach sprzedaży. Wzgórze.

Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych i Urząd Skarbowy (IRS) otworzyły portal IRS Energy Credits Online (ECO), aby pomóc agentom we wdrożeniu inicjatywy Instant Debit i szybszym otrzymywaniu bezpośrednich ulg podatkowych. Dealerzy samochodowi będą mieli trzy dni od daty sprzedaży na złożenie raportu dotyczącego czasu sprzedaży. Jednak w chwili pisania tego tekstu IRS przedłużył termin raportowania czasu sprzedaży do 16 stycznia 2024 r., aby umożliwić sprzedawcom przyzwyczainie się do portalu IRS ECO.

READ  Jak długo potrwa epicki wzrost zapasów energii?

Co ciekawe, mniej więcej w tym samym czasie administracja Bidena wprowadziła plan bezpośrednich płatności ulg podatkowych dla dealerów samochodowych, a ponad 3000 dealerów podpisało list do prezydenta Bidena, w którym go o tym informował. „Zapał do samochodów elektrycznych ustał”..

„W zeszłym roku wokół pojazdów elektrycznych było wiele nadziei i szumu. Pierwsi użytkownicy utworzyli pierwszą linię i byli gotowi kupić te pojazdy, gdy tylko zostaną sprzedane. Ale ten entuzjazm opadł. Dziś podaż pojazdów innych niż rośnie liczba pojazdów elektrycznych z akumulatorami elektrycznymi” – czytamy w liście. „Wyprzedane, ponieważ nie sprzedają się tak szybko, jak docierają do naszych dealerów – nawet przy głębokich obniżkach cen, zachętach dla producentów i hojnych zachętach rządowych”.

Wbrew treściom listu dealerzy samochodowi nadal chętnie sprzedają samochody elektryczne. Wydaje się, że plan spłat bezpośredniej ulgi podatkowej wpłynął na niektórych dealerów do kontynuowania sprzedaży pojazdów elektrycznych, ponieważ uwzględnia on jedną z kluczowych obaw konsumentów wspomnianych w piśmie. W liście do prezydenta Bidena agenci twierdzili, że konsumenci myślą Pojazdy elektryczne nie były dostępne.

Jeśli masz jakieś wskazówki, skontaktuj się ze mną pod adresem [email protected] Lub przez X @Writer_01001101.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *