Ulepsz monitorowanie w chmurze dzięki Azure Monitor Pipeline

Ulepsz monitorowanie w chmurze dzięki Azure Monitor Pipeline

AzureMonitor Jest to usługa monitorowania chmury firmy Microsoft, służąca do gromadzenia, wizualizacji i analizowania danych telemetrycznych z aplikacji, infrastruktury i sieci. Firma niedawno dodała możliwość gromadzenia danych w podglądzie za pomocą Rurociąg krawędziowyktóra umożliwia gromadzenie i kierowanie danych telemetrycznych przed wysłaniem do chmury.

the Potok brzegowy monitorowania platformy Azure to jest jak Proces wyodrębniania, przekształcania i ładowania (ETL). Oferuje ulepszone metody gromadzenia danych. Według firmy upraszcza proces zbierania danych z wielu źródeł poprzez zastosowanie ujednoliconej ścieżki pozyskiwania i ujednoliconego podejścia do konfiguracji, co jest bardziej wydajne i skalowalne. Jest to szczególnie przydatne w przypadku monitorowania w chmurze na platformie Azure.

Potok to rozwiązanie w kontenerze, w którym jest wdrażane Klaster Kubernetes obsługujący Arch. Używa Otwórz moduł zbierający dane telemetryczne oraz plik konfiguracyjny potoku do zarządzania przychodzącymi przepływami danych klientów. Następnie przekazuje je do chmury, korzystając z lokalnej pamięci podręcznej, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Obsługa otwartej telemetrii dla Azure Monitor opiera się na rozpoznaniu firmy, m.in Matthew McCleary’egostarszy menedżer produktu Azure Monitor w firmie Microsoft, napisał w poprzednim raporcie Azure Monitor Post na blogu:

W miarę jak OpenTelemetry nabiera rozpędu i staje się coraz bardziej dojrzały, klienci wymagają kompatybilności z OpenTelemetry w dalszych agentach i punktach końcowych usług. W rezultacie znacznie zwiększyliśmy inwestycje związane z OpenTelemetry na platformie Azure Monitor, aby rozszerzyć naszą obsługę OpenTelemetry na platformie Azure.

Plik konfiguracyjny potoku, istotny składnik potoku brzegowego, tworzy ustawienia przepływu danych i pamięci podręcznej. the Baza gromadzenia danych (DCR), kolejny krytyczny komponent, definiuje schemat danych, standardy konwersji i miejsce docelowe potoków w chmurze. Każda definicja przepływu danych w konfiguracji trasy definiuje DCR i powiązany z nim przepływ do przetwarzania w ramach trasy w chmurze, zapewniając płynne i wydajne działanie.

Omówienie potoku Azure Monitor (źródło: Microsoft Dowiedz się)

Aby skorzystać z potoku, użytkownicy muszą wdrożyć potok Azure Monitor w jednym klastrze Kubernetes z obsługą Arc w swoim środowisku. Umożliwia to pozyskiwanie danych telemetrycznych zasobów do Azure Monitor w celu monitorowania. Następnie będą mogli od razu uzyskać dostęp do sekcji rozszerzeń Podstawowe wymagania Są one spełnione, aby utworzyć wystąpienie rozszerzenia potoku Azure Monitor lub użyć paska wyszukiwania w Azure Portal, aby bezpośrednio utworzyć wystąpienie potoku. Na koniec mogą użyć karty Przepływ danych do zarządzania przepływami danych dla wystąpienia potoku i odpowiednio skonfigurować emisję telemetrii zasobów.

READ  Ujawniono nowe tryby gry Hitman 3, trylogia Hitman pojawia się na Xbox / PC Game Pass

Utwórz potok monitorowania platformy Azure (źródło: Microsoft Dowiedz się)

Sheema PathakStarszy menedżer produktu w firmie Microsoft napisał:

Dzięki Azure Monitor na krawędzi organizacje mogą korzystać z tej samej wysoce skalowalnej platformy o ujednoliconej konfiguracji i niezawodności. Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z petabajtami danych, czy szukasz spójnego środowiska monitorowania na platformie Azure, na krawędzi i w wielu chmurach, to rozwiązanie umożliwia organizacjom niezawodne zbieranie danych telemetrycznych i osiąganie doskonałości operacyjnej.

Wreszcie użycie potoku Azure Monitor do przenoszenia danych do Azure Monitor wiąże się z dodatkowymi kosztami; Opłaty dotyczą wyłącznie pozyskiwania danych w oparciu o strumień cennik.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *