Ukrainiec, który nie ma dokąd pójść, zostaje okradziony na lotnisku w Toronto

Ukrainiec, który nie ma dokąd pójść, zostaje okradziony na lotnisku w Toronto

Przybysz z Ukrainy został okradziony z prawie całego swojego dobytku podczas trzydniowego pobytu na lotnisku Toronto Pearson.

Witalij Łaktionow wylądował na lotnisku w zeszłym tygodniu. Ponieważ nie miał dokąd pójść, pozostał tam. Zeznał, że gdy spał, ktoś ukradł mu prawie wszystko, co posiadał oprócz telefonu.

„Czułem się naprawdę źle, ponieważ… [was] Sam, mój angielski nie jest dobry, nie mam przyjaciół i nie mam rodziców w tym mieście.

Zabrano mu ubranie, paszport i dokumenty. Organizacja lotniska skontaktowała go z Grassroots Response to the Ukraine Crisis (GRUC) – grupą w regionie Waterloo, która pomaga nowo przybyłym znaleźć domy, dokumenty, pracę i wsparcie społeczne.

„Wysłali go do nas, a teraz rozpoczynamy proces odzyskiwania wszystkich dokumentów i zapewnienia mu ubrań” – powiedziała Stephanie Goertz, założycielka grupy.

Laktionov mieszka w domu w Cambridge z kilkoma przybyszami z Ukrainy.

„Jest idealnie, bo wszyscy jesteśmy Ukraińcami. To moi ludzie” – powiedział z uśmiechem.

Jest jedną z ponad 850 osób, którym GRUC pomógł w ciągu ostatnich dwóch lat.

„Wsparcie w zakresie osiedlenia się, o którym myśleliśmy lub na co mieliśmy nadzieję, nie zapewniło im tak naprawdę możliwości osiedlenia się w Kanadzie” – powiedział Goertz.

Grupa jest właścicielem kilkunastu nieruchomości w całym regionie Waterloo, w każdej mieszka po kilka osób.

Nie mając funduszy rządowych, zwracają się do społeczności o wsparcie finansowe. A strona GoFundMe Uruchomiono go z nadzieją zebrania 200 000 dolarów na skierowanie większej liczby nieruchomości na wynajem w regionie Waterloo i poza nim.

„Abyśmy mogli mieć pieniądze na koncie bankowym, więc moglibyśmy wynająć więcej nieruchomości i udać się do społeczności, aby pomóc w budowie tych niesamowitych przestrzeni” – powiedział Goertz.

„Zaopatrujemy ich w ubrania, zapewniamy żywność, przywozimy na zajęcia z języka angielskiego, a to wszystko w ciągu dwóch, trzech tygodni. Dzięki temu wokół naszych domów jest mnóstwo energii.

READ  Ciągłe wyzwania globalnego łańcucha dostaw skutkujące miesiącami oczekiwania na urządzenia

Napływ nowo przybyłych przed terminem

Tam 31 marca Ostateczny termin rządu federalnego Dla przybyszów z Ukrainy.

Według rządowej strony internetowej jest to ostatni dzień, w którym mogą wjechać do Kanady i otrzymać specjalne środki oraz różne wsparcie zapewniane w ramach awaryjnego zezwolenia na podróż między Kanadą a Ukrainą.

Z tego powodu Goertz powiedział, że obecnie obserwuje się napływ ludzi poszukujących domów. Wielu nie ma dokąd pójść.

„Są ludzie, którzy zaczęli mieszkać i pracować w innych krajach, takich jak Polska i Czechy, i próbowali sprawić, żeby to zadziałało” – powiedziała. „I nadal próbują, żeby to zadziałało, ale potem mówią: «Naprawdę mam trudności»”. Czy Kanada jest lepszą opcją?

„Panuje wiele zamieszania, gdy próbują ustalić, jaki kierunek obiorą przez resztę swojego życia, a termin ten szybko się zbliża”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *