Tragedia: Trudeau zobowiązuje się do walki z rasizmem w pamięci o morderstwie George’a Floyda-Nationala

Premier Justin Trudeau potwierdził swoje zobowiązanie do zabrania głosu Rasizm wobec Czarnych I niesprawiedliwość we wtorek, kiedy adwokaci na całym świecie świętowali swoją pierwszą rocznicę Śmierć George’a Floyda.

Floyd, czarny mężczyzna, zginął rok temu w Minneapolis po tym, jak funkcjonariusz Derek Chauvin klęczał mu na szyi przez 9 i pół minuty. Chauvin został później skazany za morderstwo, podczas gdy trzech zwolnionych funkcjonariuszy oczekuje na proces.

Czytaj więcej:

Uroczystość, czuwanie przy świecach z okazji rocznicy śmierci George’a Floyda

Incydent wywołał burzę protestów na całym świecie, gdy protestujący wezwali przywódców do zajęcia się systemowym rasizmem w organach ścigania, w tym w Kanadzie.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Rodzina George’a Floyda odpowiada na federalne zarzuty przeciwko Derekowi Chauvinowi, byłym oficerom


Rodzina George’a Floyda odpowiada na zarzuty federalne przeciwko Derekowi Chauvinowi, byłym oficerom – 8 maja 2021

Przemawiając we wtorek, Trudeau przyznał się do toczącej się sprawy.

Historia jest kontynuowana pod ogłoszeniem

„Śmierć Floyda była tragedią” – powiedział dziennikarzom podczas konferencji prasowej.

„I było to przypomnienie, że wciąż jest wielu ludzi, którzy żyją z rasizmem i niesprawiedliwością wobec czarnych, w tym tutaj, w Kanadzie”.

Powiedział, że rząd podjął działania po tym, jak Kanadyjczycy „maszerowali domagać się zmian” zeszłego lata, w tym stworzył program przedsiębiorczości dla czarnych i zaproponował usunięcie obowiązkowych „nieefektywnych” progów z kodeksu karnego.

„Nasz rząd współpracuje z czarnymi społecznościami w całym kraju, aby upewnić się, że nikt nie zostanie w tyle” – powiedział.

„Będziemy nadal podejmować rzeczywiste działania, aby zwalczać systemowy rasizm i tworzyć więcej możliwości dla czarnych Kanadyjczyków i dla wszystkich”.

Czytaj więcej:

E-maile pokazują, że Kanadyjczycy wzywają Trudeau do zajęcia się policyjnym rasizmem po zabójstwie George’a Floyda

Tygodnie po zabójstwie Floyda uwydatniły systematyczną dyskryminację w kanadyjskich organach ścigania, co skłoniło wielu protestujących i ekspertów do wezwania rządu do zaprzestania finansowania policji.

READ  Członkowie nowojorskiej straży pożarnej protestują przed terminem mandatu na szczepionkę Covid-19

„Myślę, że szkoda, że ​​dotarliśmy do miejsca w naszej społeczności, w którym policja jako pierwsza reaguje na ludzi dotkniętych kryzysem zdrowia psychicznego” – powiedział Akwasi Osu Bemba, profesor socjologii na Uniwersytecie w Toronto w stanie Mississauga. Wywiad dla kanadyjskiej prasy w czerwcu ubiegłego roku.

Historia jest kontynuowana pod ogłoszeniem

„Musimy tylko odzyskać te pieniądze, zaprzestać finansowania policji i przekazać je specjalistom od zdrowia psychicznego, którzy są bardziej skłonni pomóc tym ludziom”.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Z raportu wynika, że ​​system wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych nadal postrzega uprzedzenia rasowe


Z raportu wynika, że ​​w wymiarze sprawiedliwości w sprawach karnych utrzymuje się poczucie uprzedzeń rasowych – 15 lutego 2021 r

Dyskusje na temat odcięcia finansowania nasiliły się po kilku głośnych incydentach brutalnych interakcji z policją. W czerwcu 2020 roku pojawiło się nagranie z kamery samochodowej pokazujące brutalne aresztowanie przywódcy Alana Adama z Athabasca Chipewyan First Nation.

12-minutowe wideo pokazało Adama – który wykrzykiwał nieprzyzwoite słowa – spacerującego między swoim samochodem a radiowozem policyjnym. Nagle oficer Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej zaatakował Adama, rzucił go na ziemię i uderzył go w głowę.

Kanadyjska policja konna początkowo uznała działania funkcjonariusza za rozsądne, ale później wszczęła dochodzenie w sprawie wypadku.

W tym samym miesiącu pojawiły się nagrania z kamery Dashcam z aresztowania Adama, funkcjonariusze RCMP z Nowego Brunszwiku zabili Rodneya Levy’ego, 48-letniego mężczyznę z Metepenagiag Mi’kmaq Nation. Jego śmierć nastąpiła kilka tygodni po tym, jak inna lokalna agencja policyjna zabiła Chantel Moore z Tla-o-qui-aht First Nation.

Historia jest kontynuowana pod ogłoszeniem

Czytaj więcej:

Rząd Trudeau ma plan zajęcia się rasizmem w Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej. Eksperci twierdzą, że to nie zadziała

Naciskany na możliwość wycofania policyjnych funduszy w tamtym czasie, Trudeau nie wykluczył tego.

Myślę, że istnieje wiele różnych sposobów na uczynienie kraju lepszym. „Musimy zbadać jego zakres” – powiedział wówczas.

Jednak od tego czasu Trudeau nie okazał zainteresowania kontynuowaniem wezwań do zaprzestania finansowania policji. Podczas gdy jesienne przemówienie rządu skierowane do tronu bezpośrednio dotyczyło planów walki z rasizmem i dyskryminacją Czarnych, nie wskazywało, czy można wstrzymać finansowanie policji.

Lider NDP Jagmit Singh również wypowiedział się we wtorek w rocznicę zabójstwa Floyda.

„W tamtym czasie masowo byliśmy świadkami jednego z najczęstszych brutalnych aresztowań czarnego mężczyzny zabitego przez policję” – powiedział Singh.

„Nie byliśmy izolowani w Kanadzie – widzieliśmy, że policja była odpowiedzialna za zabijanie Kanadyjczyków również w Kanadzie”.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Wielebny Al Sharpton, burmistrz Nowego Jorku klęczał przez 9 minut i 29 sekund w pierwszą rocznicę śmierci George’a Floyda


Wielebny Al Sharpton, burmistrz Nowego Jorku klęczał przez 9 minut i 29 sekund w pierwszą rocznicę śmierci George’a Floyda

Singh dodał, że kiedy Trudeau klęczał z demonstrantami, nie wierzył, że od tamtej pory premier podjął odpowiednie kroki.

Historia jest kontynuowana pod ogłoszeniem

„Warunki materialne rdzennych mieszkańców, Czarnych czy ludzi z rasizmem nie uległy zmianie. Singh powiedział, że ich doświadczenia z policją nie uległy zmianie.

„Rok później, po tym przerażającym incydencie, pobudzając wiele akcji afirmatywnych i aktywizmu, domagając się sprawiedliwości, domagając się tego celu, Justin Trudeau tego nie zrobił.” Powiedział Singh i chcę zaznaczyć, że to pomyłka.

„Musi być praca”.

Przemawiając we wtorek, Trudeau powiedział, że wysiłki rządu w celu zwalczania systemowego rasizmu są kontynuowane.

„Nasz rząd współpracuje z czarnymi społecznościami w całym kraju, aby nikt nie został w tyle” – powiedział.

– Pliki z The Canada Press i Jane Gerster z Global News

© 2021 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *