TJ Dillashaw z UFC przerwał milczenie w sprawie przejścia na emeryturę

TJ Dillashaw z UFC przerwał milczenie w sprawie przejścia na emeryturę

Po raz pierwszy od czasu, gdy wiadomość o jego odejściu na emeryturę została upubliczniona, były mistrz wagi koguciej UFC TJ Dillashawa Otworzył się na temat swojej decyzji o odejściu z MMA.

Po kontuzji barku na obozie treningowym przed walką o tytuł z Aljamainem Sterlingiem na UFC 280, Dillashaw (17-5 MMA, 13-5 UFC) nie wycofał się z walki. Powiedział, że jego ramię odpadło kilka razy podczas przygotowań, ale nadal podróżował po świecie do Abu Zabi z przekonaniem, że może wykonać zadanie i zostać trzykrotnym mistrzem.

Niestety, jego plany szybko stają w płomieniach po tym, jak jego ramię wykrzywia się w pierwszej rundzie przeciwko Sterlingowi, co skutkuje porażką przez TKO w drugiej rundzie i kolejną operacją barku, kiedy wraca do USA. Dillashaw przyznaje, że przejście na emeryturę było rozmową, którą przeprowadziła jego żona z go przed jego ostatnią walką, ale to nie było pewne.

Teraz Dillashaw jest na emeryturze i usunięty z aktywnego rosteru UFC.

„Poszedłem na operację barku cztery tygodnie temu, a lekarz powiedział, że miał między nami trudną rozmowę” – powiedział Dillashaw Brendanowi Schaubowi. Pamiętniki Food Trucków. „Powiedział: Człowieku. Czas podjąć decyzję. To moja trzecia operacja barku w ciągu ostatnich trzech lat. … To sprawia, że ​​myślę o życiu i moim synu oraz o możliwości bycia z nim aktywnym i zabawy klub golfowy z nim — po prostu żyj. Życie poza walką, wiesz?

36-letni Dillashaw nie chciał, aby świat dowiedział się o jego przejściu na emeryturę w taki sposób, jak on. Najświeższe projekty wiadomości na jego warunkach zostały zepsute zaledwie dwa dni po powiadomieniu UFC o swojej decyzji, kiedy oparte na algorytmie konto UFC Roster Watch powiadomiło swoich obserwujących o Dillashaw Usuń z aktywnej listy.

Bez względu na to, jak fani usłyszą tę wiadomość, były mistrz wydaje się na razie zadowolony ze swojej decyzji, mimo że nie jest w stanie rywalizować w lepszej formie.

READ  Gervonta Davis daje Ryanowi Garcii pierwszą porażkę w karierze przez nokaut na korpus

„Słodko-gorzko wyjść w ten sposób”, powiedział Dillashaw o wyjściu, „nawet nie tworząc prawdziwego występu, ponieważ nadal uważam, że jestem najlepszy w kategorii wagowej”. „Wychodzę tam zdrowy i odzyskuję ten pas, zwłaszcza przeciwko zawodnikowi takiemu jak Aljamin, który jest dla mnie świetnym przeciwnikiem. Dlatego walczę pomimo kontuzji.”

Zaledwie kilka sekund po jego walce ze Sterlingiem kontuzja ujawniła się po złapanym kopnięciu, które doprowadziło do obalenia. Ramię ponownie przeszło przez zgrupowanie, ale tym razem w środku walki o wysoką stawkę z obrońcą tytułu.

Chociaż zwichnięty bark jest paskudnie wyglądającą kontuzją, Dillashaw powiedział, że przygotował swój róg na taką możliwość i że są gotowi zaradzić problemowi, jeśli się pojawi.

– Zaplanowałem to – powiedział Dillashaw. „Miałem spotkanie z moim lekarzem, pomyślałem:„ Hej, zamierzasz nagrać film o najlepszym sposobie na przywrócenie mojego ramienia do panewki, ponieważ może się to zdarzyć? „…Tak jak w przypadku każdej techniki, diety lub redukcji wagi, musisz wszystko zaplanować. I tak, po prostu zaplanowałem najgorszy scenariusz i niestety tak się stało.”

Mając najwyraźniej za sobą karierę bokserską, Dillashaw mówi, że koncentruje się na budowaniu swojego biznesu i spędzaniu czasu z rodziną. Po wysłaniu listu do dyrektora biznesowego UFC, Huntera Campbella, Dillashaw przyznaje, że nie będzie łatwo zdystansować się od bycia sportowcem kalibru mistrza UFC, ale wierzy, że przyjdzie z czasem.

„Poszedłem zobaczyć się z lekarzem, a z moim synem i wszystkim, co się działo, pomyślałem:„ Pieprzyć to, skończyłem ”- powiedział Dillashaw. „Napisałem list do Huntera i powiedziałem:„ Hej, stary, dziękuję ci za to, co zrobiłeś dla tego sportu, platformę, którą mi dałeś i nazwę, którą mogłem dzięki temu zbudować. Ale to za dużo, już wychodzę”.

READ  Karty raportów Maple Leafs: błyskawica Josepha Walla, wynik Williama Nylandera

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *