Edmonton Oilers w 12 meczach odnieśli tylko dwa zwycięstwa. Zagłada spadła na klub w szybkim tempie, w dużej mierze dlatego, że Edmonton nie nadąża za ligą NHL. Są drużyną wozów strażackich w lidze parków autobusowych. Zaczęli naciskać i atakować, naciskać i atakować oraz wykorzystywać swoją surrealistyczną szybkość i umiejętności, aby otworzyć przeciwnika. Jednak obecnie dominującą taktyką w NHL jest wypełnianie przestrzeni defensywnej obrońcami, trzymanie wszystkiego z daleka i za wszelką cenę zapobieganie otwartym strzałom przed bramkarzem. Edmonton wciąż mocno uderza w zaparkowany autobus, ale kiedy uderza i pcha tak mocno, staje się podatny na kontratak.

Edmonton Oilers w 12 meczach odnieśli tylko dwa zwycięstwa.  Zagłada spadła na klub w szybkim tempie, w dużej mierze dlatego, że Edmonton nie nadąża za ligą NHL.  Są drużyną wozów strażackich w lidze parków autobusowych.  Zaczęli naciskać i atakować, naciskać i atakować oraz wykorzystywać swoją surrealistyczną szybkość i umiejętności, aby otworzyć przeciwnika.  Jednak obecnie dominującą taktyką w NHL jest wypełnianie przestrzeni defensywnej obrońcami, trzymanie wszystkiego z daleka i za wszelką cenę zapobieganie otwartym strzałom przed bramkarzem.  Edmonton wciąż mocno uderza w zaparkowany autobus, ale kiedy uderza i pcha tak mocno, staje się podatny na kontratak.

Treść artykułu

Czy Oilers zwolnią też kogoś jeszcze?

Edmonton Oilers w 12 meczach odnieśli tylko dwa zwycięstwa. Zagłada spadła na klub w szybkim tempie, w dużej mierze dlatego, że Edmonton nie nadąża za ligą NHL.

Treść artykułu

Są drużyną wozów strażackich w lidze parków autobusowych. I wydaje się, że Oilers nie mogą tego zmienić, nawet gdyby chcieli.

Firewagon to ukłon w stronę błyskotliwego, lekkomyślnego, atakującego stylu hokeja, z którego słyną drużyny Montreal Canadiens. Parkowanie autobusu to coś, co w europejskiej piłce nożnej robią drużyny nastawione na defensywę, polegające na umieszczaniu wszystkich swoich zawodników w polu karnym i wokół niego przed bramkarzem, aby zapobiec zdobyciu goli.

Reklama 2

Treść artykułu

Oilers żyją, aby naciskać i atakować, naciskać i atakować. Wolą wykorzystywać swoją szybkość i surrealistyczne umiejętności, aby otworzyć przeciwnikowi otwarcie. Jednak obecnie dominującą taktyką w NHL jest wypełnianie przestrzeni defensywnej obrońcami, utrzymywanie przeciwnika w aktywności na zewnątrz i za wszelką cenę zapobieganie otwartym strzałom przed bramkarzem.

Edmonton wciąż mocno uderza w zaparkowany autobus, ale kiedy uderza i pcha zbyt mocno, zespół wystawia się na kontratak.

Trener Oilers, Jay Woodcroft, próbował w tym sezonie wprowadzić bardziej styl gry typu „parkuj autobusem”, ale drużyna Oilers nie była w stanie lub nie chciała szybko opanować tego stylu gry. Tak naprawdę gracze Edmonton generalnie nie nadają się do ostrożnej, wysoce zdyscyplinowanej gry w defensywie stosowanej przez inne drużyny, czyli tej samej strategii i taktyki, którą Las Vegas tak skutecznie zastosowało, aby pokonać Edmonton w play-offach w 2023 roku.

Zawodnicy Edmontona pracują jak diabły, aby przełamać tę defensywną skorupę, ale robiąc to, wywierają zbyt mocny nacisk, popełniają błędy w linii ataku i podczas kontrataku oraz stwarzają przeciwko sobie zbyt wiele okazji do gry jeden na jednego.

Treść artykułu

Reklama 3

Treść artykułu

Jak dotąd w tym roku Edmonton puścił drużynie 23 gole, strzelając zaledwie siedem. Edmonton puścił łącznie zaledwie 31 bramek. Odsetek 74 bramek zdobytych w trakcie gorączki jest porażający. To tak, jakby Oilers zapomnieli, jak grać w hokeja.

Alarm jakości strzału: +177, +50, +16, -10, -12

Wskaźniki strzałów również mówią prawdę. Zespół oddaje dużo strzałów do siatki, ale niewiele jest tych groźniejszych.

READ  Ottawa jest częścią Original Six w nowej profesjonalnej lidze hokejowej kobiet

Godne uwagi liczby to +177, +50, +16, -10, -12, różnice strzałów Edmontona w miarę przechodzenia od strzałów najmniej do najbardziej niebezpiecznych.

Edmonton oddał 639 strzałów w siatkę przeciwnika, podczas gdy przeciwne drużyny oddały 462 strzały w siatkę Edmontona, co stanowi różnicę +177 w przypadku strzałów do siatki.

Edmonton ma 318 strzałów do zaledwie 268, co daje +50 strzałów na różnicę siatki.

Kiedy jednak spojrzymy na strzały pierwszego rzędu, które trafiają w około 25 procent przypadków, Edmonton ma 170, a przeciwnik 154, co daje różnicę zaledwie +16.

Kiedy zagłębimy się w szczegóły i przyjrzymy się podzbiorze najniebezpieczniejszych strzałów z najwyższej półki, czyli pięciu żółtych, które trafiają w 33% przypadków, Edmonton ma 74, a przeciwnik 84, co stanowi różnicę -10 dla Edmonton.

Reklama 4

Treść artykułu

Jeśli chodzi o faktyczne bramki, Edmonton ma 19, a przeciwnik 31, -12 dla Oilers.

Edmonton jest zdolny i może wykonywać wszelkiego rodzaju strzały z zewnątrz, ale jest sfrustrowany, gdy chodzi o pozbycie się tych najbardziej śmiercionośnych. W swojej nieustannej pogoni za celami Nafciarze podejmują duże ryzyko i w kontrataku oddają dużą liczbę groźniejszych strzałów.

To nie jest puszysty przepis. To zjełczałe.

Statystyka

Oczywiście bramkarze Edmonton nie pomogli zbyt wiele. Rzadko kiedy zdarzał się mecz, w którym Stuart Skinner lub Jack Campbell byli najlepszymi bramkarzami w grze. Ale nie wszystko zależy od nich.

To rozwiązanie jest rozwiązaniem na poziomie zespołu.

Swoją rolę odegrały także kontuzje. Mattias Ekholm, Connor McDavid, Brett Kulak, Mattias Janmark i Connor Brown odnieśli kontuzje, opuścili mecze lub grali z powodu kontuzji. McDavid zaczyna teraz wyglądać jak dawniej, ale to jeszcze nie wszystko.

Woodcroft odpada?

Co to oznacza dla głównego trenera Jaya Woodcrofta?

Kiedy zespoły przegrywają, często obwiniają bramkarzy i trenerów. Campbell został już wysłany do ligi AHL.

Wygląda na to, że następny będzie trener. Nie jestem insiderem, ale jak większość wieloletnich fanów hokeja, wystarczająco dobrze potrafię odczytać sygnały dymne hokeja.

Reklama 5

Treść artykułu

W ciągu ostatnich 10 dni rozmowy na temat zwolnienia Woodcrofta gwałtownie nasiliły się. Mecz z San Jose był postrzegany jako mecz, który trzeba wygrać i Edmonton musiał zagrać dla Woodcrofta, aby zachować pracę. Jednak Edmonton przegrał w czwartkowy wieczór 3:2, zdecydowanie przewyższając Sharks, ale obie drużyny miały tę samą liczbę bardziej ryzykownych szans, po sześć każda. Na początku meczu, gdy San Jose zwiększyło prowadzenie, Sharks oddali pięć najniebezpieczniejszych strzałów, a Oilers tylko dwa. Nie wyszli zachwyceni zwycięstwem, byli uległi, nie fizyczni, nie zdesperowani. Rekiny ich wyprzedziły.

Oilers pozostało tylko 12 meczów w sezonie, więc organizacja nie chce jeszcze tracić nadziei, nie ze składem pełnym takich talentów strzeleckich, ani z drużyną, która według wielu będzie faworytem Pucharu Stanleya.

Dlaczego nie rzucimy kostką na nowego trenera? Myślę, że to właśnie zobaczymy.

Pytanie brzmi, czy Oilers wybiorą bardziej trenera wozów strażackich lub specjalistę od taktyki na rogu autobusu. To byłby interesujący wskaźnik.

Ale czy inni też pójdą? GM Ken Holland kończy ostatni rok swojego kontraktu. Jeff Jackson jest nowym prezydentem hokeja.

Woodcroft może nie być jedyny, ponieważ Jackson będzie musiał dokładnie przemyśleć nadchodzące lata i czy zespół powinien zrezygnować ze swoich kluczowych aktywów, aby ocalić bieżący sezon.

To wezwanie musi podjąć lider zespołu w tym roku i w latach nadchodzących, a nie dyrektor generalny odchodzący na emeryturę. Możliwe jest przesunięcie Holandii do roli bardziej doradczej.

Piny na temat polityki

Jednym ostrym posunięciem Alberta znajduje sposób na zatrudnienie setek nowych głównych opiekunów do roli lekarza rodzinnego

Naprawa Smith AHS
Premier Alberty Danielle Smith wyjaśnia, jak prowincja planuje przeorientować swój system opieki zdrowotnej podczas konferencji prasowej w Edmonton w środę, 8 listopada 2023 r. Fotografia autorstwa Davida Blooma /Postmedia

W sekcie

LEVINS: Oceny w meczu przeciwko Sharks

Treść artykułu

uwagi

Postmedia stara się utrzymywać ożywione, ale obywatelskie forum dyskusyjne i zachęca wszystkich czytelników do dzielenia się swoimi opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy przed pojawieniem się w witrynie może zająć do godziny. Prosimy, aby Twoje komentarze były istotne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — teraz otrzymasz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, pojawi się aktualizacja w wątku komentarzy, który obserwujesz lub jeśli użytkownik, którego obserwujesz, komentuje. Więcej informacji i szczegółów dotyczących dostosowywania ustawień poczty e-mail można znaleźć w naszych Wytycznych dla społeczności.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *