Tajfun Taoktai: Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do ponad 90 po potężnej burzy, która nawiedziła Indie | Indie

Liczba ofiar śmiertelnych z powodu dużego cyklonu na zachodnim wybrzeżu Indii wzrosła do co najmniej 91, a Marynarka Wojenna poszukuje kolejnych 49 osób, które zginęły na morzu po tym, jak barka przewożąca pracowników zatonęła podczas sztormu.

Huragan Tauktae Zostawiłem ślad zniszczenia Po wczorajszym ogarnięciu Morza Arabskiego jest to ostatnia burza, która zdaniem ekspertów to rosnąca liczba sztormów w regionie z powodu zmian klimatycznych, które powodują ocieplenie jego wód.

Indyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało w środę wieczorem, że okręty marynarki wojennej, samoloty obserwacyjne i helikoptery połączyły siły, aby uratować ponad 600 osób po falach sięgających ośmiu metrów w morskie instalacje naftowe.

Personel marynarki pomaga rannym pracownikom uratowanym z okrętu wojennego na Morzu Arabskim. Zdjęcie: Indian Navi / F / Getty Images

Ale 26 ciał znaleziono również, gdy samoloty i helikoptery wciąż szukały 49 pracowników zaginionych na jednym z wielu statków wsparcia, które poślizgnęły się przy swoich cumach podczas burzy i zatonęły.

Szef Dowództwa Zachodniego Marynarki Wojennej MK Jha powiedział, że morze jest tak twarde, że nie mogą wejść na pokład łodzi ratunkowych.

Jha powiedział kanałowi informacyjnemu NDTV, że uratowani mieli „nadzieję w oczach, ale byli zdecydowanie rozczarowani … przez kilka godzin uderzyły w nich warunki morskie”.

„Mamy szczęście, że żyjemy” – powiedział AFP jeden z członków załogi po wysiadaniu z niszczyciela morskiego w Bombaju.

Indyjska marynarka wojenna była dla nas darem niebios. Przybyli we właściwym czasie. Przylgnęliśmy do pancernika i na szczęście pomogły nam kamizelki ratunkowe, gdy woda zakryła nam głowy. „

Inni mówili, że zeskoczyli z łodzi, gdy zdali sobie sprawę, że wszystkie osiem kotwic zostało zniszczonych podczas gwałtownej burzy.

Błyskawica nad Bhopal, Madhya Pradesh, gdy cyklon Taukta przeciął kraj.
Błyskawica nad Bhopal, Madhya Pradesh, gdy cyklon Taukta przeciął kraj. Zdjęcie: India Photo Agency / REX / Shutterstock

W oświadczeniu rządu stwierdzono, że podczas drugiej operacji helikopter marynarki wojennej uratował 35 członków załogi innej barki, która osiadła na mieliźnie na północ od Bombaju.

READ  Lekarz oczyszcza Mitcha McConnella z powodu problemów zdrowotnych

Oba sandały pracowały dla Oil and Natural Gas Corporation, największej indyjskiej firmy zajmującej się ropą naftową i gazem ziemnym.

Firma podała, że ​​barki przewoziły personel wysłany na badania morskie, a ich miejsca postojowe zostały porzucone podczas sztormu. W pobliżu Bombaju znajdują się największe morskie platformy wiertnicze w Indiach.

W oświadczeniu stwierdzono, że helikoptery marynarki wojennej dostarczyły żywność i wodę około 300 członkom załogi stacji wsparcia oraz statek wiertniczy, który był holowany przez statki pomocnicze firmy do Bombaju.

W środę wieczorem rząd ogłosił, że wszczął dochodzenie w sprawie przyczyn utknięcia statków podczas sztormu.

Katastrofa nadchodzi, gdy Indie wpadają w uścisk niszczycielskiej fali pandemii koronawirusa To zabija tysiące każdego dnia.

Jeszcze zanim cyklon dotarł na ląd w Gujarat, przy wiatrach dochodzących do 185 kilometrów (115 mil) na godzinę, ulewne deszcze i towarzyszące im silne wiatry zabiły około 20 osób w zachodnich i południowych Indiach.

W środę urzędnicy stanu Gujarat poinformowali, że liczba ofiar śmiertelnych w stanie po burzy wzrosła do 45, przy czym wiele domów i murów odpadło i spodziewano się większej liczby ofiar śmiertelnych.

„Nigdy w życiu nie widziałem takiej intensywności” – powiedział właściciel hotelu w mieście Bhavnagar, gdzie wiatry wybiły okna na nabrzeżu i zwalały drzewa i linie energetyczne.

Premier Indii Narendra Modi widział szkody spowodowane przez tajfun, przelatując nad najbardziej dotkniętymi obszarami, a później spotkał się z urzędnikami stanu w Ahmedabadzie, głównym mieście w zachodnim Gudżaracie.

„Rząd ściśle współpracuje ze wszystkimi krajami dotkniętymi huraganem” – napisał na Twitterze.

Hinduska gazeta podała, że ​​w Gudżaracie uszkodzonych zostało ponad 16 000 domów, a wiatry wykorzeniły tysiące drzew i słupów elektroenergetycznych.

Indyjski Departament Meteorologiczny poinformował w środę, że burza przeszła w depresję w środę, koncentrując się na południowym Radżastanie i północnym Gudżaracie.

W sąsiednim Nepalu władze poprosiły alpinistów o schodzenie z dużych wysokości, ponieważ burza może przynieść surowe warunki pogodowe.

READ  Mieszkańcy w pobliżu ukraińskiej elektrowni atomowej podali tabletki z jodem, gdy wybuchły walki, obawiając się katastrofy

Setki wspinaczy, przewodników i pracowników próbuje wspinać się po górach w Nepalu w tym miesiącu, kiedy pogoda jest zwykle najkorzystniejsza na wyższych wysokościach. Nepal ma osiem z 14 najwyższych szczytów świata, w tym Mount Everest.

W 2014 roku zamiecie śnieżne i lawiny spowodowane huraganem w Indiach Zginęły 43 osoby W górach Nepalu w najgorszej katastrofie pieszej w kraju Himalajów.

Wkład w powstanie tego raportu mają Agence France-Presse i The Associated Press.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *