Szron, zamieć i oblodzone drogi. Ostre zimy w Europie Środkowo-Wschodniej

W Europie Środkowej i Wschodniej wieją zamiecie śnieżne. Temperatury spadły poniżej zera, a na niektórych obszarach drogi są prawie niemożliwe z powodu oblodzenia. Holandia i Wielka Brytania są zagrożone huraganem Darcy. Francja jest zalana.

W Holandii, według Lokalnej Agencji Meteorologicznej (KNMI), Czerwony alert, najwyższy poziom ostrzeżeń pogodowych. Huragan Darcy spowodował największą burzę śnieżną w kraju od dekady. Z powodu złej pogody władze zamknęły wszystkie punkty kontrolne PCR pod kątem obecności wirusa koronowego. Zerwano połączenia transportowe z Niemcami.

Holendrzy unikają podróżowania Samochody ślizgają się po oblodzonych drogach. Lotnisko w Eindhoven jest zamknięte, a Amsterdam Shipol działa, ale z opóźnieniami lotów. Jak podaje dziennik „Metro”, mieszkańcy holenderskich miast cieszą się deszczem i kupują w dużych ilościach sanki i łyżwy.

Rack Darcy podróżuje również po Wielkiej Brytanii – w tym w szczególności Anglii i Szkocji. W Londynie spadło 10 cm śniegu. Policja odradza podróżowanie, w niektórych miejscach drogi są zamknięte. W Szkocji temperatura spadła do -15 stopni Celsjusza. Niektóre linie kolejowe zostały zamknięte. W Kent i Essex. Zamknięto również centra szczepień w Essex, Suffolk, Surrey i Norfolk. BBC donosi, że niektóre szkoły w południowo-wschodniej Anglii i Lincolnshire zostały zamknięte z powodu pogody.

Przebiega przez Niemcy częściej niż Tristan, co powoduje mróz i wieje śniegiem. W niektórych miejscach spadło ponad 30 cm śniegu. Nadejście zimy doprowadziło również do zaostrzenia ograniczeń ruchu kolejowego. Niemiecka prognoza pogody ostrzega przed obfitymi opadami śniegu w następną niedzielną noc. Szczególnie dotknięte są osuwiska w środkowych i północnych Niemczech: północno-wschodniej Hesji, Turyngii, Saksonii-Anhalt i Saksonii. Ciężarówki uwięzione w śniegu blokowały kilka autostrad na północ i wschód od Hessu, w tym w środkowych Niemczech. We wtorek spodziewane są opady śniegu w całym kraju, z wyjątkiem wybrzeża.

READ  Levis Pitan Polska U17 Call-up

Podobnie sytuacja wygląda w Belgii, gdzie lokalna agencja meteorologiczna ostrzega, że ​​warunki drogowe są niebezpieczne z powodu oblodzenia. W poniedziałek rano śnieg we Flandrii spowodował ogromne korki i spore opóźnienia. Jednak nie doszło do wypadków drogowych. Oczekuje się, że w tym tygodniu zima w Belgii potrwa. W nocy ze środy na czwartek temperatura może spaść do -13 stopni Celsjusza, w przeciwnym razie.

Drogi w Czechach były w poniedziałek trudne do pokonania – ze względu na oblodzone nawierzchnie. Autobusy i pociągi były opóźnione o kilka godzin, a niektóre połączenia zostały odwołane. W nocy spadło do 15 cm świeżego śniegu na wsi. Ulewne deszcze uderzyły w regiony środkowe i wschodnie. Według meteorologów opady śniegu słabną i występują tylko lokalnie, zwłaszcza w górach.

Z powodu zamieci w poniedziałek kilka zakłóceń na Ukrainie wprowadziło pewne ograniczenia dla pojazdów wielkogabarytowych. Władze Kijowa apelują o korzystanie z transportu publicznego. W Kijowie termometry pokazują -10 stopni Celsjusza, co oznacza mgłę i oblodzenie dróg. Władze miejskie wezwały, aby ich samochody nie były wyjeżdżane na ulice i zalecają korzystanie z transportu publicznego. Usługi zapewniają regularne funkcjonowanie kolei i lotnisk.

We Francji to się zdarza Zagrożenie powodziąObejmuje siedem sektorów na południu i zachodzie kraju. W Paryżu agencja Reuters podała, że ​​Sean Boulevards były w niektórych miejscach niedostępne, ponieważ poziom rzeki wynosił 4,3 metra. Rzeka Marna wylała wiele miast, zwłaszcza Conte-Saint-Libia i Espli, gdzie ulice zalały powodzie.

Najgorsza sytuacja jest w Saint, 115 km od Bordeaux Rzeka Charanda osiągnęła prawie rekordowy poziom – 6,2 mi wylała się na ulice, Dociera do kolan ludzi w większości miast. Prawie 400 osób zostało ewakuowanych, gdy woda wlana do fundamentów spowodowała przerwę w dostawie prądu.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *