CD Project padł ofiarą cyberataku, a część danych została skradziona

CD Project padł ofiarą cyberataku, a część danych została skradziona

09.02.2021 09:26, akt.2021-02-09 09:53

Wydanie
2021-02-09 09:26

Aktualizacja
2021-02-09 09:53

Program CD

Wewnętrzna sieć projektu CD została zaatakowana przez nieznanych przestępców, a niektóre informacje zostały skradzione i zażądano okupu, podała firma na Twitterze. Cena akcji spółki spadła o ponad 5%.

„Wczoraj dowiedzieliśmy się, że padliśmy ofiarą cyberataku, podczas którego ktoś z naszych wewnętrznych systemów został naruszony” – powiedziała firma.

Do sieci weszli nieznani przestępcy, pobrali dane należące do zespołu CD Project i odnotowali odzyskanie. Firma oświadczyła, że ​​nie chce kontaktować się z przestępcami i podejmuje kroki w celu kontrolowania konsekwencji ujawnienia danych (w tym kontaktu z firmami, na które może mieć wpływ to zdarzenie).

– Mamy pełne kopie twojego kodu źródłowego dla twojego serwera wydajności dla niepublikowanej wersji Cyberbunk 2077, Wiedźmin 3, Quent i Wiedźmin 3 !!! Ukradliśmy również Twoje dokumenty księgowe, administracyjne, prawne, kadrowe oraz relacje inwestorskie. Dodatkowo zaszyfrowaliśmy Twoje serwery, ale wiemy, że większość z nich odzyskasz z kopii zapasowych – napisali hakerzy w wiadomości do projektu CD wydanego przez firmę. Szantażyści żądają okupu i grożą ujawnieniem uzyskanych danych.

Zgodnie z aktualną wiedzą firmy, Skradzione dane nie zawierają danych osobowych graczy i osób korzystających z usług Dostarczone przez zespół.

Akcje CD Project spadły o 5,5% do 270,70 zł we wtorek o godzinie 9:43.

Projekt CD ma dwa burzowe miesiące. Na początku grudnia ucz się w firmie zajmującej się grami Osiągnął historyczny rekord (464,20 zł) w oczekiwaniu na pierwszy pokaz „Cyberpunka”.. Mimo że Gra początkowo otrzymała pozytywne opinie, A szkoda w starej wersji Konsole doprowadziły do ​​spadku notowań giełdowych. Wartość projektu CD waha się od 460 zł do 250 zł w dwa tygodnie.

READ  Lider rządzącego w Polsce BIS chce przed wyborami porozmawiać o Weberze z EPP - EURACTIV.com

Jednak w styczniu C.D. Obsługiwaliśmy spekulacyjny bodziec kwotowań projektów, w których cena spółki wzrosła z 250 zł do 376 zł w czterech sesjach. To polskie echo „Gamestop Revolution” W ramach inwestorów indywidualnych (i niektórych funduszy) Podejmowano próby „zmiażdżenia” wąskich stanowisk. Jednak ranking producenta gier komputerowych spadł poniżej 300 zł.

(BAP Business)

kuc / ana / Bankier.pl

Źródło:BAP Business

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *