Stany Zjednoczone ostrzegają swoich obywateli, aby unikali zgromadzeń w Moskwie w oczekiwaniu na możliwe ataki o charakterze narodowym

Stany Zjednoczone ostrzegają swoich obywateli, aby unikali zgromadzeń w Moskwie w oczekiwaniu na możliwe ataki o charakterze narodowym

Stany Zjednoczone wydały ostrzeżenie dla obywateli amerykańskich przebywających w Moskwie, aby przez następne 48 godzin unikali dużych zgromadzeń, w tym koncertów, twierdząc, że monitorują doniesienia o „bezpośrednich planach” ekstremistów wymierzonych w duże zgromadzenia.

To było ostrzeżenie Opublikowano na stronie internetowej z ambasady USA w Moskwie w czwartkowe popołudnie, a Departament Stanu wydał własne ostrzeżenie dotyczące X mniej więcej w tym samym czasie.

Władze wzywają ludzi, aby unikali tłumów i monitorowali lokalne media w celu uzyskania aktualnych informacji, a także zwracali uwagę na otoczenie.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

Już Amerykanie Zaleca się, aby nie podróżować do Rosji, gdzie Stany Zjednoczone obecnie uznają ten kraj za kraj poziomu 4 ze względu na, jak to nazywają, „nieprzewidziane konsekwencje” swojej inwazji na Ukrainę, a także możliwość nękania i „wybierania” obywateli amerykańskich do przetrzymywania przez funkcjonariuszy bezpieczeństwa . Obywatele, którzy już tam mieszkają lub podróżują, również zostali wezwani do natychmiastowego opuszczenia kraju.

Adres e-mail, którego potrzebujesz, aby codziennie otrzymywać najważniejsze wiadomości z Kanady i całego świata.

Obywatelom USA zaleca się, aby w razie wątpliwości kontaktowali się z Ambasadą w Moskwie oraz z Departamentem Stanu ds. Konsularnych w celu uzyskania pomocy.

Jednak nie tylko Stany Zjednoczone zalecają ostrożność, ale także Wielka Brytania na swojej stronie internetowej informuje o ostrzeżeniu, doradzając także obywatelom Wielkiej Brytanii, aby unikali podróży do Rosji.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

READ  Królowa uczestniczy w niedzielnym nabożeństwie żałobnym pod pomnikiem | Nieruchomość

Kanada również nie wydała żadnych zaleceń dotyczących podróży dla tego kraju, chociaż do chwili publikacji gazety Global News nie otrzymało odpowiedzi od Global Affairs Canada na temat tego, czy wyda również podobne ostrzeżenie w odniesieniu do Stanów Zjednoczonych.

&Copy 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *