Sprzedaż Helldivers 2 jest porównywalna z Guitar Hero, ponieważ gra przeciwstawia się wszelkim przeciwnościom losu, a popyt stale rośnie

Sprzedaż Helldivers 2 jest porównywalna z Guitar Hero, ponieważ gra przeciwstawia się wszelkim przeciwnościom losu, a popyt stale rośnie

Helldivers 2 od czasu swojej premiery w lutym była jedną z gier-niespodzianek 2024 roku, zajmując pierwsze miejsca na listach przebojów na Steamie i… Podobno sprzedano około 3 milionów egzemplarzy. A zdaniem co najmniej jednego analityka, nadal rośnie.

Porównując Helldivers 2 do „rzadkiego i niesamowitego ptaka” – napisał dyrektor generalny Circana Matt Piscatella To właśnie opisuje jako „odwrotną krzywą opóźnienia” – to techniczny termin określający sprzedaż gier, która rośnie, a nie spada po premierze.

„Sprzedaż nowej wersji jest zwykle największa w pierwszym tygodniu i maleje z biegiem czasu” – wyjaśnia Piscatella. „W przypadku „odwrotnej krzywej zaniku” trend jest odwrotny. Jest to rzadkie zjawisko, zwłaszcza w przypadku większych gier. Samo powiedzenie słowa „wzrost” nie wyjaśnia jego natury – ponieważ „wzrost” może być tymczasowy, tj. wynikać z działania przeciwnika. „

„To bardzo interesujący tytuł, który warto obejrzeć.”

Piscatella jest odpowiedzialna za miesięczne wykresy sprzedaży, które stanowią migawkę branży gier, zestawioną z rzeczywistymi danymi sprzedaży ze sklepów i wydawców, którzy zdecydowali się udostępnić swoje dane. Zamieszczone w nim dane nie są dokładną miarą sukcesu gry, ale co miesiąc dostarczają przydatnego obrazu branży gier.

Nie mówię, że Helldivers staną się kolejnym gitarowym bohaterem, mówię tylko, że podobne zachowanie ma miejsce na krzywej sprzedaży

W kolejnym e-mailu z IGN Piscatella porównał Helldivers 2 do Guitar Hero, który, jego zdaniem, „sprzedawał się słabo” po premierze na PS2, ale z przekazów ustnych stale się rozwijał.

READ  Awarii telefonu stacjonarnego nie może naprawić samodzielnie firma Cisco Cisco

„Teraz nie mówię, że Helldivers 2 stanie się kolejnym Guitar Hero, mówię tylko, że podobne zachowanie ma miejsce na krzywej sprzedaży” – wyjaśnia.

Potwierdza, że ​​to, czego doświadcza Helldivers 2, różni się od wielu gier, które przeżywają sztuczny wzrost sprzedaży dzięki promocjom internetowym, takim jak Letnia Wyprzedaż Steam. Mówi, że Helldivers 2 to „wzrost podstawowego (tj. dziennego) popytu na tytuł”.

„To nie będzie trwało wiecznie. W końcu osiągnie swój szczyt, a następnie sprzedaż zacznie spadać w miarę upływu cyklu życia. To również normalne i oczekiwane” – mówi Piscatella. „Ale przynajmniej na razie jest to bardzo interesujący tytuł do obejrzenia, zwłaszcza że inne gry naprawdę borykają się z problemami komercyjnymi. Jednak ogólnie rzecz biorąc, to, co dzieje się na rynku, to duży bałagan”.

Tak czy inaczej, Helldivers 2 wyróżnia się jako jedna z nielicznych gier usługowych, która włamała się do kategorii zdominowanej przez powszechnie znane marki, takie jak Fortnite i Call of Duty. Helldivers 2 zajmuje obecnie trzecie miejsce na listach przebojów Steam, ustępując jedynie Dota 2 i Counter-Strike 2, i jest na tyle popularna, że ​​w serwisie zaczęły pojawiać się podróbki.

Zobaczymy, jak długo Helldivers 2 utrzyma tempo. W międzyczasie sprawdź naszą pełną recenzję oraz najlepsze pliki do pobrania i nie tylko.

Kat Bailey jest dyrektorką wiadomości IGN i współgospodarzem Nintendo Voice Chat. Czy masz jakieś rady? Wyślij jej bezpośrednią wiadomość na adres @the_katbot.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *