Soccer-Santos przekazał Polsce pracę opartą na sukcesie z Portugalią, FA | Potężne 790 KFGO

Soccer-Santos przekazał Polsce pracę opartą na sukcesie z Portugalią, FA |  Potężne 790 KFGO

WARSZAWA (Reuters) – Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cesary Kulesza powiedział we wtorek, że wyznaczył Fernando Santosa na nowego trenera w oparciu o jego doświadczenie w zarządzaniu reprezentacją Polski i osiągnięcia.

Santos, który był kapitanem Portugalii na Euro 2016 i Ligę Narodów 2018-19 pod wodzą Cristiano Ronaldo, został nieoficjalnie ogłoszony w poniedziałek, kiedy 68-latek udostępnił swoje zdjęcie na Twitterze.

– Chcieliśmy trenera, który ma doświadczenie w prowadzeniu drużyny narodowej, żeby nie musiał uczyć się w pracy – powiedział Kulesza na konferencji prasowej.

Ale przede wszystkim chcieliśmy trenera odnoszącego sukcesy. Jeden taki trener został dzisiaj powołany – powiedział.

Santos jest drugim polskim trenerem z międzynarodowym doświadczeniem przed tym stuleciem, po Leo Beanhackerze, który prowadził drużynę w latach 2006-2009.

Zanim został trenerem Portugalii w 2014 roku, Santos spędził cztery lata w Grecji. Na poziomie klubowym prowadził Porto, AEK Ateny, Panathinaikos, Sporting i Benfikę.

„Przywiązuję dużą wagę do dwóch słów „my” i „zwycięstwo”” – powiedział Santos podczas prezentacji na Stadionie Narodowym w Warszawie.

„Musimy przyzwyczaić się do wygrywania, ponieważ myślę, że ta drużyna narodowa ma wszystko, czego potrzeba, aby konkurować z każdą dużą drużyną”.

Polski Związek Piłki Nożnej postanowił nie przedłużać kontraktu byłego trenera Czesława Micniewicza po tym, jak poprowadził drużynę do pierwszego od 36 lat występu w fazie pucharowej mistrzostw świata na turnieju w Katarze w 2022 roku.

Był w dużej mierze krytykowany przez swój kraj ojczysty za jego defensywny skład w pierwszym meczu z Meksykiem.

Kadencja Santosa z Portugalią zakończyła się w grudniu po odpadnięciu tego kraju z ćwierćfinału mistrzostw świata. Jego kontrakt z Polską obejmuje dwa cykle eliminacyjne – Euro 2024 i Mistrzostwa Świata 2026 – Polski Związek Piłki Nożnej.

(Reportaż Anity Kopilinskiej w Waszyngtonie; Dodatkowe reportaże Patricii Rua w Lizbonie; Redakcja: Christina Fincher)

READ  Igrzyska Europejskie: Irlandzka bokserka Aoife O'Rourke zdobyła złoto w kategorii średniej w Polsce.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *