Śmiertelne nurkowanie na Titanicu

Śmiertelne nurkowanie na Titanicu

Zeszłej wiosny Dali nie mógł się doczekać wizyty u swojego starego przyjaciela, słynnego francuskiego odkrywcy i okrętu podwodnego Paula-Henriego Nargioleta. Poznali się w 1998 roku, kiedy Nargiolet zanurkował we francuskim łodzi podwodnej Nautile, aby wydobyć 17-tonową część Titanica.

PH, jak go nazywało wielu przyjaciół na całym świecie, dołączył do nurkowania OceanGate przez ostatnie dwa lata.

Titanic był wizytówką Narjoleta od pierwszego nurkowania w 1987 roku. Aby dotrzeć do wraku, wykonał 37 nurkowań. Sama obecność 77-latka działała uspokajająco na pasażerów OceanGate, ponieważ zostali przypięci pasami do cylindrycznego kadłuba Tytana o wysokości 2,4 m, a następnie opadli na dno oceanu prawie cztery kilometry.

Tysiące kilometrów dalej, wysoko w Pirenejach, pomiędzy Francją a Hiszpanią, w małym księstwie Andory, córka Narjoleta, Sidonie, korespondowała z ojcem.

W rozmowie z amerykańskim kanałem CNN powiedziała: „Opowiadał mi, że pogoda jest zła, że ​​na statku panuje dobra atmosfera i że mają nadzieję, że po 16 czerwca pogoda będzie lepsza”. InkoHte.

Ale choć Daly nie mógł się doczekać ponownego spotkania ze swoim starym przyjacielem w St. John's, denerwował się operacją OceanGate.

Zeszłej wiosny obserwował, jak Titan jest holowany na specjalnie stworzoną platformę do nurkowania w porcie za Polar Prince, byłym statkiem kanadyjskiej straży przybrzeżnej należącym do Miawpukek Horizon Maritime Service i Horizon Maritime.

W latach 2021 i 2022 spółka OceanGate wyczarterowała Horizon Arctic, duży, nowoczesny statek do usług naftowych na morzu, który przewoził na pokładzie Tytana. Książę Polarny był mniejszy, tańszy i ciągnął Tytana za tyłek.

„Wiesz, pierwsza rzecz, którą powiedziałem, nie będę jej powtarzał, ale wiesz, co oni do cholery robią? Wiesz, czy w ten sposób zamierzają zabrać to na stronę Titanica? Jeśli o to chodzi co robią, to się źle skończy” – powiedział Daly. źle.

READ  Akcje Hongkongu podskoczyły o 2% w handlu mieszanym w Azji, akcje Softbanku spadły o 13%

Jednak agencje federalne z siedzibą w porcie St. John's odpowiedzialne za bezpieczeństwo na morzu wydają się podzielać obawy Daly'ego.

Przez trzy lata władze portu Saint John, kanadyjska straż przybrzeżna i Transport Canada monitorowały transport Tytana oraz holowanie do i z portu, poza swoimi biurami. Łodzie pilotowe eskortowały „Tytana” i jego statek pomocniczy przez słynną cieśninę chroniącą port.

Niezależnie od tego, czy wskazane byłoby holowanie Tytana przez 36 godzin w jedną stronę przez północny Atlantyk, żadna z tych agencji nie miała zdania, czy Tytan nadaje się do przewozu pasażerów Titanicem.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *