Słuchawki Apple Vision Pro będą sprzedawane za granicą za 5000 dolarów

Słuchawki Apple Vision Pro będą sprzedawane za granicą za 5000 dolarów

(Bloomberg) – Limitowana edycja Apple Inc.… zestawu słuchawkowego Vision Pro pobudził rynek odsprzedaży, który wycenił urządzenie znacznie powyżej jego ceny początkowej wynoszącej 3500 dolarów.

Na japońskim rynku Mercari podstawowy model 256 GB kosztuje 800 000 JPY (5400 USD), sprzedawcy na chińskim Taobao żądają 36 000 juanów (5000 USD), a jeden sprzedawca na Lazadzie w Singapurze żąda 8500 S$ (6300 USD). urządzenie. W tętniącej życiem dzielnicy Mong Kok w Hongkongu importer elektroniki specjalizujący się we wczesnym dostępie żąda 35 800 HKD (4580 USD), a cena zmienia się codziennie. Jego rada: lepiej poczekać.

Firma Apple z siedzibą w Cupertino w Kalifornii wprowadziła Vision Pro do sprzedaży w ograniczonej liczbie sklepów w Stanach Zjednoczonych na początku tego miesiąca, po skomplikowanym procesie konfiguracji i dostosowywania dla każdego kupującego. Firma chce zapewnić doskonałe pierwsze doświadczenia ze swoimi goglami VR, które nazywa komputerem przestrzennym, ze względu na gesty rąk służące do ich sterowania.

Nadal pojawiają się pytania dotyczące wielkości rynku konsumenckiego tzw. urządzeń o rozszerzonej rzeczywistości (XR), zwłaszcza tak drogich jak Vision Pro. Jednak wczesna ekskluzywność instrumentu doprowadziła do wyższych cen.

„Nasze obserwacje wskazują, że ceny w nieoficjalnych kanałach wzrosły, osiągając 40 000 juanów za jednostki Vision Pro” – powiedział Ivan Lam, analityk w Counterpoint Research. „Jednak zakupy te prawdopodobnie reprezentują ograniczoną podaż, pochodzącą z rynków zewnętrznych i odbiegającą od typowych zachowań konsumentów”.

Analityk IDC, Brian Ma, powiedział, że chęć zdobycia wczesnej wersji nowego urządzenia pochodzi z różnych źródeł. Oprócz oddanych fanów Apple, zagraniczni twórcy oprogramowania, a także gracze z branży i konkurenci będą chcieli szybko zdobyć praktyczne doświadczenie, aby zaplanować kolejne kroki, powiedziała Ma.

Głównym konkurentem Apple w tym obszarze jest Meta Platforms Inc., lider rzeczywistości wirtualnej ze swoim zestawem słuchawkowym Quest. Chociaż Quest nie jest w tym samym przedziale cenowym co Vision Pro, jest tam obecny producent: fińska firma Varjo Technologies Oy. Firma Varjo, założona przez byłych inżynierów Nokii, ma długą listę klientów korporacyjnych na okulary XR, które kosztują ponad 3990 dolarów i są używane do takich zadań, jak szkolenia pilotów i wizualizacja projektów przemysłowych.

READ  Google wypuścił niespodziewaną wersję Androida 14 Beta 5, udając, że była od początku zaplanowana

-Z pomocą Gao Yuana i Takashiego Mochizukiego.

©2024 Bloomberg L.P

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *