Seria poważnych strat w 2023 r. przyczyniła się do bankructwa Just for Laughs: raport

Seria poważnych strat w 2023 r. przyczyniła się do bankructwa Just for Laughs: raport
Thomas Macdonald, prasa kanadyjska

Opublikowano w sobotę, 16 marca 2024 r. o 15:55 czasu wschodniegoOstatnia aktualizacja w sobotę, 16 marca 2024 r. o 17:50 czasu wschodniego

MONTREAL – Słaby festiwal komediowy w Anglii oraz próby konkurowania przez Facebook i YouTube z coraz popularniejszym TikTokiem to jedne z czynników, które doprowadziły do ​​spadku przychodów spółki-matki festiwalu Just for Laughs w zeszłym roku, jak wynika z akt Sądu Najwyższego Quebecu .

Raport z czwartku sporządzony przez syndyka masy upadłościowej PwC, wcześniej znanej jako PricewaterhouseCoopers, wymienia okoliczności, które skłoniły Groupe Juste pour rire Inc. Nie jest w stanie spłacić swoich długów.

Na początku tego miesiąca firma ogłosiła, że ​​odwoła w tym roku swój sztandarowy festiwal komediowy w Montrealu i będzie szukać ochrony przed wierzycielami. Został również odwołany Just for Laughs Toronto.

Z akt sprawy wynika, że ​​Groupe Juste pour rire zanotowała stratę netto w ciągu pierwszych 10 miesięcy 2023 r. w wysokości ponad 7,9 mln dolarów. Do tej sytuacji przyczynił się szereg kosztownych przedsięwzięć.

Festiwal komedii, który odbył się w Londynie w marcu 2023 r., przyniósł stratę w wysokości około 800 000 dolarów, ponieważ sprzedaż biletów była niższa od oczekiwań. W odpowiedzi na niezadowolenie sponsorów z edycji Montrealskiego Just for Laughs w 2022 r. Groupe Juste pour rire również celowo zorganizowała festiwal w 2023 r. ze stratą, która ostatecznie wyniosła około 2 mln dolarów, próbując dorównać wielkości wydarzenia przed pandemią Covid-19. Opiekun powiedział, że epidemia.

Kolejnym kosztownym przedsięwzięciem była produkcja komedii muzycznej „Hair”, choć w raporcie nie podano skali wynikającego z tego uderzenia finansowego.

W raporcie wskazano również, że Groupe Juste pour rire również boryka się z kilkoma wadami. Powiernik wyjaśnił, że zakaz organizowania wydarzeń na żywo podczas pandemii miał „poważnie negatywny wpływ”. Jako inne trwałe wyzwania firma wymieniła inflację po pandemii i związaną z nią „bezprecedensową presję finansową” na początku tego miesiąca.

READ  Córka Travisa Parkera z Alabamy krytykuje swój makijaż

W zgłoszeniu stwierdzono, że zmiany w zasadach monetyzacji filmów na YouTube i Facebooku, które faworyzują krótsze filmy podobne do klipów TikTok, również doprowadziły do ​​spadku przychodów z przeważnie dłuższych treści grupy.

Wreszcie decyzja TVA Groupe o niezakupie 24. sezonu zabawnej komedii telewizyjnej „Gags” pozbawiła ją przychodów z licencji, które według powiernika wynosiły 550 000 dolarów.

Rzecznik Groupe Juste pour rire odmówił komentarza w sprawie pozwu sądowego. W komunikacie prasowym z 5 marca firma poinformowała, że ​​przejdzie restrukturyzację w celu poprawy swojej kondycji finansowej i ma nadzieję, że festiwale Just for Laughs w Montrealu i Toronto powrócą w 2025 roku.

Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 16 marca 2024 r.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *