Seniorom grozi eksmisja po sprzedaży domu opieki w Mississauga

Seniorom grozi eksmisja po sprzedaży domu opieki w Mississauga

Joyce Dodge od 20 lat mieszka w swoim mieszkaniu z jedną sypialnią w Chartwell Heritage Glen. Jednak wkrótce 92-latka wraz z prawie 200 innymi seniorami stara się znaleźć nowe miejsce do życia, ponieważ dom opieki w Mississauga ma zostać zamknięty, aby zrobić miejsce pod zabudowę mieszkaniową. .

W wyniku kryzysu mieszkaniowego mieszkańcy nie tylko tracą domy, ale także opiekę, do której byli przyzwyczajeni.

„Sam gotuję i piekę, wykonuję swoje obowiązki, robię pranie, wszystko robię sam” – powiedział Dodge. „Jestem tu bardzo szczęśliwy”.

Zgodnie z zawiadomieniem, które Dodge otrzymał w zeszłym tygodniu, do końca lipca ma czas na znalezienie nowego domu.

„Wszyscy byliśmy zszokowani” – powiedział Dodge. „Każdy, na kogo spojrzysz, jest zmartwiony”.

Urzędnicy Chartwell powiedzieli CityNews, że starzejąca się infrastruktura budynków sprawia, że ​​dalsze funkcjonowanie jako rezydencja emerytów jest „niezrównoważone”. Dodała, że ​​zespół konsultantów zapewnia spersonalizowane wsparcie, aby pomóc mieszkańcom w znalezieniu nowych opcji mieszkaniowych, pokrywając jednocześnie wszystkie koszty związane z przeprowadzką, w tym koszty transportu.

Domy spokojnej starości są prawnie zobowiązane jedynie do powiadomienia o zamknięciu z trzymiesięcznym wyprzedzeniem, chociaż rodziny twierdzą, że potrzebują więcej czasu i opisują wsparcie zapewniane przez Chartwell w procesie relokacji jako minimalne.

Deweloper poinformował, że planuje wyremontować osiedle i przebudować je na tradycyjne mieszkania na wynajem dla wszystkich grup wiekowych.

Córka Dodge’a twierdzi, że lokalizacja to jedno, a wysoki czynsz to drugie.

„Chcemy zrobić krok w bok. Jeśli go przenosicie, powiedziałam, że ma ten sam rozmiar i tę samą cenę” – powiedziała Karen Santaguida, dodając, że jej matka płaci obecnie za mieszkanie około 1600 dolarów miesięcznie.

Santaguida twierdzi, że kolejnym problemem jest znalezienie pokoju w budynku dla seniorów z takim samym wsparciem, które umożliwi jej matce dalsze samodzielne życie.

READ  Akcje są słabe, dolar jest gorący, gdy gorączka cen uderza w obligacje

„Na tej samej łodzi jest ponad 200 osób” – powiedziała. „Niektórzy mogą być gotowi na opiekę długoterminową, ale wielu nie. Dokąd pójdą?”

Obecnie w Ontario na opiekę długoterminową oczekuje około 40 000 osób. Seniorzy, którzy nie mogą żyć samodzielnie, ale także nie mogą uczęszczać do domów opieki długoterminowej, często korzystają z opieki w prywatnych domach opieki.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *