Senator Markey żąda odpowiedzi od Elona Muska na temat osób podszywających się pod Twittera

Senator Markey żąda odpowiedzi od Elona Muska na temat osób podszywających się pod Twittera

Świergot Wysyp naśladowców Przyciąga uwagę polityków. Senator Ed Markey Wysłałem wiadomość Szef firmy Elon Musk żąda odpowiedzi dotyczących oszustów na platformie. Markey chce wiedzieć, jak Twitter pozwala nie tylko na reporterów Washington Post Tworzyć Zweryfikowane konto podszywające się pod senatora (teraz małostkowe z niebieską subskrypcją za 8 USD), ale informujące użytkowników w wyskakującym okienku, że weryfikacja była spowodowana rolą w rządzie. Markey powiedział, że dzieje się tak, mimo że istnieje znacznik wyboru dla prawdziwego konta.

Markey chce również, aby Twitter szczegółowo opisał proces weryfikacji, w tym porównanie z poprzednią metodą. Musk zapytał, czy Twitter przywróci weryfikację merytoryczną, a jeśli tak, w jaki sposób zapobiegnie otrzymywaniu niebieskich kleszczy na fałszywych kontach. Senator Musk dał na odpowiedź do 25 listopada.

Lider polityczny był szczery w swojej krytyce. Musk został oskarżony o dokonanie serii „losowych” zmian na Twitterze, które obejmowały demontaż zabezpieczeń przed dezinformacją. Markey dodał, że usługa szybko stała się „dzikim zachodem mediów społecznościowych” i ma obowiązek zapobiegać zakorzenieniu się oszustw i manipulacji.

Musk nie skomentował wiadomości, a Twitter skutecznie to zrobił blisko Zespół ds. komunikacji. Przedsiębiorca twierdził wcześniej, że płacenie za weryfikację demokratyzuje funkcję, a w niedawnym tweecie przejęte Twitter wspierał dziennikarstwo obywatelskie pomimo sprzeciwu „elity medialnej”.

Nie ma pewności, że przesłanie to przełoży się na działania rządu, zwłaszcza że ostatnie wybory śródokresowe mogą zmienić układ sił w Kongresie w styczniu. Decyzja Twittera o wstrzymaniu subskrypcji Blue w odpowiedzi na podszywanie się, nie wspominając o firmie „Oficjalne” znaczniki wyboru ponownie na ponownie, może również rozwiązać niektóre z obaw Markeya. Można jednak śmiało powiedzieć, że wiadomość zwiększa zamieszanie wokół nowego systemu płatności za weryfikację.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską. Wszystkie ceny są aktualne w momencie publikacji.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *