Senator Demokratów twierdzi, że „nie ma wątpliwości”, że Putin był zamieszany w śmierć Nawalnego

Senator Demokratów twierdzi, że „nie ma wątpliwości”, że Putin był zamieszany w śmierć Nawalnego

Demokratyczny senator Michael Bennet (Kolorado) dołączył w niedzielę do rosnącego chóru polityków obwiniających prezydenta Rosji Władimira Putina za śmierć przywódcy rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego, który zmarł w zeszłym tygodniu w więzieniu.

„Nie ma wątpliwości, że Putin to zrobił” – powiedział Bennett, który zasiada w Senackiej Komisji ds. Wywiadu, powiedział niedzielnej prezenterce Fox News Shannon Brehm.

„Zrobił to podczas Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, żeby powiedzieć światu, że nie obchodzi go, co myślą inni, że może zrobić, co chce” – powiedział w niedzielę.

Nawalny zmarł w więzieniu w ubiegły piątek w wieku 47 lat. Odsiadywał 19 lat więzienia pod zarzutem ekstremizmu, a niedawno przeniósł się z innego więzienia do zakładu o najwyższym poziomie bezpieczeństwa w Rosji.

Prezydent Biden oskarżył Putina o śmierć Nawalnego, nazywając jego śmierć „kolejnym dowodem brutalności Putina”.

Śmierć lidera rosyjskiej opozycji następuje w momencie, gdy zbliża się druga rocznica rosyjskiej wojny z Ukrainą, a Putin sygnalizuje rosnące zaufanie do konfliktu.

Poparcie USA dla Ukrainy jest coraz bardziej podzielone, a ustawodawcom nie udało się osiągnąć porozumienia większości w sprawie wysłania większej pomocy dla rozdartego wojną kraju. W zeszłym tygodniu Senat zatwierdził pakiet nadzwyczajnych wydatków na obronę, który obejmuje pomoc dla Ukrainy w wysokości 60 miliardów dolarów.

Jednak przyszłość tej ustawy w Izbie Reprezentantów z większością Republikanów jest niepewna, gdzie spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson (Los Angeles) wylał zimną wodę na wdrażanie pakietu, powołując się na brak przepisów dotyczących bezpieczeństwa granic, których domagali się członkowie GOP. miesiące temu.

W niedzielę Bennett ponowił apel o większą pomoc dla Ukrainy.

„Najważniejszą rzeczą, jaką możemy teraz zrobić, aby temu zaradzić, jest dalsze finansowanie Ukrainy i reagowanie na nielegalną inwazję prowadzoną przez Putina – co jest pierwszym wtargnięciem na wolne państwo w Europie od czasów reżimu II wojny światowej”. „Nowy porządek powstał po II wojnie światowej i tak powinniśmy postępować”.

READ  Chiny nakładają cenzurę na poziomie „awaryjnym” na protesty koronawirusa | Chiny

Brehm opowiedział następnie o decyzji Bidena o wstrzymaniu zezwoleń na eksport części LNG oraz o tym, jak niektórzy argumentowali, że umożliwi to Putinowi szukanie gdzie indziej w Europie produktów eksportowych, które zwykle dostarczają z Ameryki.

Bennett określił przerwę jako „krótkowzroczną decyzję”.

„Właściwie nie popieram tego, co tam robi prezydent Biden” – powiedział Bennett. Myślę, że bardzo ważne było, aby amerykański LNG zastąpił gaz ziemny wysyłany przez Rosję do Europy. Myślę, że ważne jest, abyśmy odnieśli korzyści ze sprzedaży gazu ziemnego w porównaniu z innymi krajami na świecie, takimi jak Katar. Dlatego uważam, że jedną z ogromnych strategicznych mocnych stron Stanów Zjednoczonych jest nasza energia, nasza czysta energia i nasze paliwa kopalne.

Prawa autorskie 2024 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *