Ron DeAntis ściga Donalda Trumpa jak nigdy dotądCNN

Floryda. Rona DeSantisaobecnie oficjalny kandydat na prezydenta, nie chodzi już na palcach wokół byłego prezydenta Donalda Trumpa – I nie wstydzi się swoich planów przeglądu uprawnień prezydenta jak nigdy dotąd, jeśli wygra Biały Dom.

DeSantis – którego kampania przyniosła 8,2 miliona dolarów w ciągu pierwszych 24 godzin, według rzecznika kampanii – wypełnił godziny po nieudanej premierze na Twitterze, przenosząc wiadomość do znanych komfortów konserwatywnych fal radiowych, gdzie w dziesiątkach wywiadów zaatakował Trumpa jako fiskalnie nieodpowiedzialny i zwolennik amnestii dla nielegalnych imigrantów. Powiedział, że polityka Trumpa mająca na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 „zrujnowała życie milionom ludzi” i powiedział Fox News, że jego priorytetem w „Dniu pierwszym” będzie Zwolnienie dyrektora FBI wybranego przez byłego prezydentaKrzysztof Ray.

Trump jest dziś „innym człowiekiem niż wtedy, gdy kandydował w 2015 i 2016 roku” – powiedział DeSantis konserwatywnemu prezenterowi radiowemu Mattowi Murphy w Tennessee, dodając: „Nie wiem, co stało się z Donaldem Trumpem”.

Nasilenie ataków na Trumpa – którego poparcie DeSantis zabiegał i prowadził kampanię w wyścigu o stanowisko gubernatora w 2018 roku – następuje po miesiącach starannego zagłębiania się w kadencję byłego prezydenta w Białym Domu. Przez wszystkie cztery lata urzędowania Trumpa – z czego DeSantis służył prawie dwa lata w Kongresie i dwa lata jako blisko spokrewniony gubernator – i przez następne lata, Republikanin z Florydy nigdy nie wygłosił tak bezpośredniej i publicznej krytyki człowieka, na którego teraz ma nadzieję Do. Zastępuje lidera Partii Republikańskiej.

Teraz DeSantis udowadnia, że ​​lepiej nadaje się do spełnienia obietnic, których sam Trump nie dotrzymał.

Będzie to wymagało przesuwania granic władzy wykonawczej jak nigdy dotąd, jak sugerował DeSantis w wielu wywiadach w ciągu ostatnich 24 godzin. Powiedział konserwatywnemu prezenterowi radiowemu Markowi Levine’owi, że przestudiował „punkty wpływu” w Konstytucji Stanów Zjednoczonych i wykorzysta swoją wiedzę do sprawowania „rzeczywistego zakresu” władzy prezydenckiej.

READ  Wybuch w Bejrucie zabił ich córkę, ale zamiast wracać do Kanady, zostali dla lepszego Libanu

„Musisz wiedzieć, jak wykorzystać swój wpływ, aby osiągnąć to, co próbujesz osiągnąć” – powiedział DeSantis dyrektorowi generalnemu Twittera Elonowi Muskowi podczas ich rozmowy.

Trump odpowiedział na te wiadomości, kpiąc z błędów, które zepsuły wejście republikanina z Florydy do wyścigu, i sugerując, że DeSantis nie jest gotowy na Gabinet Owalny.

„Rob” DeSanctimonious i jego sondaże spadają jak kamień. Trump napisał w Truth Social w czwartek: „Pytanie brzmi: Rob jest po prostu młody, niedoświadczony i naiwny lub bardziej niepokojąco, czy jest idiotą, który nie ma pojęcia, co do cholery robi? Mamy już jednego z nich na stanowisku, nie mamy” Potrzebujemy jeszcze jednego. Potrzebujemy jednego.” do MAGA.”

Wizja władzy wykonawczej DeSantisa wydaje się być sprzeczna z tradycyjnym przywiązaniem Partii Republikańskiej do zasad ograniczonego rządu. Były prezydent Barack Obama był często oskarżany przez wielu Republikanów o niekonstytucyjne rozszerzenie jego uprawnień, a sam DeSantis napisał w 2011 roku całą książkę opartą na tym postrzeganiu. Ale jest to podejście, którego wyborcy republikańscy przyzwyczaili się oczekiwać od wybranych przez nich przywódców w latach następujących po pojawieniu się Trumpa i porzuceniu przez niego rządzących zasad.

To również pasuje do tego, jak DeSantis jechał z Tallahassee. Jako gubernator DeSantis systematycznie wzmacniał urząd gubernatora i rozszerzał jego uprawnienia konstytucyjne w sposób, w jaki nie miał żadnego poprzedniego organu wykonawczego. Przejął stanową Agencję Ochrony Środowiska, rozmieścił stanową policję w nowy sposób, stworzył zespół organów ścigania do monitorowania głosowania, obalił demokratycznie wybranego lokalnego adwokata i zorganizował przejęcie małej uczelni sztuk wyzwolonych.

DeSantis traktował niegdyś niezależnie funkcjonujące biurokracje państwowe jako przedłużenie swoich urzędów wykonawczych. Obsadził stanowe rady regulacyjne podobnie myślącymi politycznymi nominatami, którzy poszli w jego ślady, zakazując afirmującego płeć sponsorowania nieletnich i rozszerzając ograniczenia dotyczące orientacji seksualnej i tożsamości płciowej na lekcjach szkolnych. Ukarał Disneya, stanowy silnik turystyczny i jego najpopularniejszy biznes, za przeciwstawianie się tym ograniczeniom i zmusił stanowych prawodawców do uchwalenia nowej mapy Kongresu sporządzonej przez jego biuro.

READ  Chiny proponują kompleksowy traktat o bezpieczeństwie i handlu dla dziesięciu krajów Pacyfiku

„Mogłem zdobyć 51 procent głosów, ale to dało mi prawo do wykonywania 100 procent władzy wykonawczej i postanowiłem wykorzystać ją do promowania konserwatywnych zasad” – powiedział DeSantis na imprezie w Wisconsin 6 maja.

W swojej najnowszej książce „The Courage to Break Free” DeSantis opisuje swoje niezwykłe użycie władzy państwowej jako celowe i taktyczne. Napisał, że przed objęciem urzędu przestudiował „wyczerpującą listę” konstytucyjnych uprawnień gubernatora i wykorzysta „każdą dostępną dźwignię, aby przyspieszyć nasze priorytety”.

„To, co udało mi się wnieść do biura gubernatora”, napisał, „to zrozumienie, jak działa konstytucyjna forma rządu, różne istniejące punkty nacisku i jak najlepiej wykorzystać władzę, aby osiągnąć znaczące zwycięstwa polityczne”.

Teraz wiadomość otwierająca DeSantisa dla republikańskich wyborców jest taka, że ​​wprowadzi tę systemową precyzję do Białego Domu w sposób, w jaki nie udało się to poprzednim dyrektorom – w tym Trumpowi.

„Szefowie nie byli skłonni skorzystać z mocy Artykułu Drugiego, aby zdyscyplinować biurokrację” – powiedział DeSantis. „Wejdę i pierwszego dnia będziemy pluć gwoździami”.

DeSantis powiedział, że jednym z jego głównych priorytetów jest „rekonstytucjonalizacja” rządu federalnego, którą opisał jako plan „zdyscyplinowania biurokracji” i agencji, które, jak powiedział, zostały „odłączone od odpowiedzialności konstytucyjnej”.

Rozwiewałby odwieczną tradycję, zgodnie z którą instytucje rządowe, takie jak Departament Sprawiedliwości USA, działają niezależnie od prezydenta – opowiadając się za filozofią, za którą Trump często opowiadał się, ale nigdy nie został zwięźle wyartykułowany.

„Republikańscy prezydenci zaakceptowali kłamstwo, że Departament Sprawiedliwości i FBI są cytowane i niezależne” – powiedział DeSantis. Nie są niezależnymi agencjami. Są częścią władzy wykonawczej. Odpowiadają przed prezydentem elektem Stanów Zjednoczonych”.

DeSantis poruszył również kwestię ułaskawienia, gdy zapytano go, czy wysłucha spraw osób, którym postawiono zarzuty związane z powstaniem 6 stycznia 2021 r., na Kapitolu Stanów Zjednoczonych, a także czy ułaskawi Trumpa, jeśli zostanie postawiony w stan oskarżenia na podstawie zarzutów federalnych.

READ  Strzelanina policyjna: umiera czarna nastolatka z Missisipi

Powiedział, że rozważy wszystkie przypadki „niechcianego traktowania ze względów politycznych lub zbrojeniowych”.

Departament Sprawiedliwości i FBI zostały uzbrojone. Pierwszego dnia zgromadzę ludzi i przyjrzę się wszystkim tym przypadkom, które są ofiarami użycia broni lub celów politycznych, a my będziemy agresywni i wydamy ułaskawienie” – powiedział DeSantis „The Clay Travis i Buck Sexton Pokaż” Czwartek.

Jednocześnie DeSantis powiedział, że ułaskawienia będą rozpatrywane indywidualnie, niekoniecznie dla całej grupy.

„W razie potrzeby zastosujemy ulgę” – powiedział DeSantis. „Będzie to robione na podstawie indywidualnych przypadków”.

Uwagi wywołały natychmiastową naganę ze strony Partii Demokratycznej, ostrzegając w komunikacie prasowym, że DeSantis „spędza swój pierwszy dzień jako oficjalny kandydat na prezydenta, obiecując rozważyć ułaskawienie niektórych powstańców 6 stycznia i skazanych przestępców, którzy zaatakowali organy ścigania”.

W swojej własnej prezentacji dla darczyńców DeSantis zauważył, że Trump, który służył już przez jedną kadencję, byłby słabym prezydentem, gdyby został wybrany. Odkąd w środę wystartował ze swoją kandydaturą, DeSantis wyjaśnił publicznie, dlaczego powinno to zatrzymać Republikanów.

„Rozumiem i wszyscy twoi słuchacze powinni zrozumieć”, powiedział DeSantis w programie Levina, „gdybyśmy zrobili wszystko dobrze, gdybyśmy byli zdyscyplinowani, gdybyśmy byli tak twardzi jak wszyscy, to nadal zajmuje to dwa semestry”.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe raporty.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *