Senat USA przyjął pakiet gospodarczy na okres epidemii

Senat USA przyjął pakiet gospodarczy na okres epidemii

USA, aby pomóc w infekcji koronawirusem Senat przyjął pakiet gospodarczy o wartości 1,9 biliona dolarów. Izba Reprezentantów zajmie się teraz projektem ustawy.

W Senacie 50 Demokratów opowiedziało się za koalicją, a 49 przeciwko Republikanom. Warte około 10 procent. Projekt ustawy o PKB w USA trafi w przyszłym tygodniu do kontrolowanej przez Demokratów Izby Reprezentantów. Następnie do biurka prezydenta Joe Bidena, który oznajmił, że ma zamiar go podpisać. Wsparcie ekonomiczne rządu i Kongresu podczas epidemii COVID-19 było jednym z głównych punktów jego kampanii.

Ustawa zapewnia dodatkowe środki z budżetu na sfinansowanie kampanii szczepień, a także leków zakaźnych i usług medycznych. Dodatkowe fundusze zostaną zapewnione rządom stanowym, szkołom i przedsiębiorstwom.

Ten pakiet zawiera kolejną ratę bezpośredniego przekazu pieniężnego dla większości dorosłych Amerykanów. Tym razem 4 1400. Wiosną 2020 roku Kongres głosował, a rząd rozdał takie granty w wysokości 1000 grantów.

Na tydzień przed wygaśnięciem dodatkowego zasiłku dla bezrobotnych pakiet przedłuży go do września. Do tego czasu bezrobotni będą otrzymywać dodatkowe 300 dolarów tygodniowo oprócz swoich podstawowych świadczeń. 20 miliardów zostało zarezerwowanych dla tych, którym trudno jest zapłacić czynsz w terminie.

Ustawa została przyjęta po całonocnej sesji od piątku do soboty i posiedzeniu Senatu, w ramach którego odbył się kilkutygodniowy maraton negocjacji. „Wielu z nas pracowało 36 godzin bez przerwy” – powiedział Chuck Schumer, przywódca radykalnej większości demokratycznej. Polityk podziękował wszystkim pracownikom Kongresu, którzy wypełniali swoje obowiązki w wyjątkowych okolicznościach.

W trakcie negocjacji dokonano szeregu zmian w stosunku do pakietu, nad którym głosowała Izba Reprezentantów pod koniec lutego. Ważne jest, aby zmniejszyć zasiłek dla bezrobotnych zalecany przez senatora Berniego Sandersa i odrzucić federalną płacę minimalną w wysokości 15 dolarów za godzinę. Ośmiu Demokratów, z wyjątkiem Republikanów, sprzeciwiło się temu posunięciu.

READ  Macedońska piłka nożna | U21: Macedonia pokonała Polskę w Radomiu (WIDEO)

Krótko po erupcji Kongres przegłosował prawie 3 biliony dolarów w czterech głosowaniach, co stanowi największy bodziec finansowy w historii gospodarki USA. PKB USA. Do końca grudnia 2020 r. Zatwierdzono kolejny pakiet o wartości około 900 mld USD, zatwierdzony wraz z ustawą budżetową.

Latem w Stanach Zjednoczonych intensywne są rozmowy o wspieraniu gospodarki podczas epidemii. Demokraci poparli ponad 3 biliony dolarów, wskazując na potrzebę pobudzenia gospodarki w kryzysie. Republikanie proponowali z większą ostrożnością, wskazując na ryzyko nadmiernego długu publicznego.

1 procent darowizny na pomoc dzieciom – bezpłatny program tutaj

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *