Sekretarz Generalny OPEC: Przemysł naftowy i gazowy pod oblężeniem

Sekretarz Generalny OPEC: Przemysł naftowy i gazowy pod oblężeniem

Sekretarz generalny OPEC Muhammad Barkindo powiedział we wtorek, że przemysł naftowy i gazowy jest „oblężony”.

Po latach niedoinwestowania w skali globalnej, przemysł naftowy i gazowy stoi teraz przed „ogromnymi wyzwaniami na wielu frontach”, powiedział sekretarz generalny delegatom na konferencji branżowej w Lagos.

„To zagraża naszemu potencjałowi inwestycyjnemu teraz i na dłuższą metę, szczerze drodzy przyjaciele, przemysł naftowy i gazowy jest oblężony” – powiedział Barkindo, powołując się na wydarzenia geopolityczne w Europie.

Barkindo zasugerował również, że niedobory podaży, które ostatecznie pojawią się w branży w wyniku niedoinwestowania – oraz w wyniku prób odejścia niektórych krajów od paliw kopalnych – można by złagodzić, gdyby zezwolono na eksport większej ilości ropy z członków OPEC Iran . i Wenezueli.

Barkindo powiedział, że podczas gdy kraje chcą stopniowo wycofywać się z paliw kopalnych, a zdolności produkcyjne spadają, popyt na ropę nadal rośnie, co powoduje stale rosnące ceny ropy naftowej, dodając, że „dla nas w Nigerii paliwa kopalne zawsze będą miały udział w miks energetyczny. „Mamy, w dającej się przewidzieć przyszłości. Przyszłość. W tym czasie nie zrezygnujemy z paliw kopalnych. Przyjęliśmy gaz jako paliwo przejściowe.”

Sekretarz generalny OPEC przewiduje, że światowy popyt na ropę wzrośnie do 2045 r. Tymczasem moce rafineryjne w krajach OECD spadły w ubiegłym roku o 3,3 proc.

„Trwająca wojna na Ukrainie, pandemia COVID-19, która wciąż jest z nami, oraz presja inflacyjna na całym świecie, zbiegły się w idealną burzę, która powoduje znaczną zmienność i niepewność na rynkach towarowych w ogóle. A co najważniejsze, na świat energii” – wyjaśnił Barkindo.

Ceny ropy naftowej spadły we wtorek po południu o ponad 8% w obawie, że świat może wkrótce doświadczyć recesji, która wpłynie na popyt na ropę.

READ  Rosyjski Prigożyn przyznaje się do ingerencji w wybory w USA

Autor: Julian Geiger dla Oilprice.com

Więcej najlepszych czytań z Oilprice.com:

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *