Schronisko dla psów apeluje o domy dla swoich szczeniąt zimą w Polsce

Schronisko dla psów apeluje o domy dla swoich szczeniąt zimą w Polsce

WARSZAWA, Polska (AP) – W związku ze zbliżającymi się głębokimi mrozami schronisko dla zwierząt w Krakowie wysyła pilną prośbę do ludzi o adopcję lub przynajmniej tymczasowe schronienie części swoich psów do czasu minięcia niebezpiecznej zimnej pogody.

Wynik akcji nazwanej „Operacją Mróz” zaskoczył pracowników schroniska. W weekend ludzie tłumnie ustawiali się w wielogodzinnych kolejkach, aby zabrać do domu 120 szczeniąt – powiedziała zastępca kierownika schroniska Małgorzata Paletko, powiedziała TVN24.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt KTOZ rozesłało w piątek swój apel w związku z prognozami temperatury w niektórych częściach południowej Polski, gdzie znajduje się Kraków, spaść do około minus 20 stopni Celsjusza. Mówi się, że ma około 300 psów, ale nie wszystkie z nich mieszczą się w pomieszczeniach, a niektóre przebywają w kojcach na zewnątrz. Szukał tymczasowej pomocy, aby wszystkie futra pod jej opieką znalazły miejsce w środku.

W niedzielę schronisko ogłosiło, że zawiesza działalność po tym, jak udało mu się bezpiecznie umieścić wszystkie swoje psy w schroniskach, i zwróciło się do mieszkańców o pomoc innym schroniskom potrzebującym podobnej pomocy.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni i idziemy dalej” – napisano.

Jak podaje TVN24, w sobotę na miejscu pojawiła się policja miejska, która kierowała ruchem poza schroniskiem.

Ostatecznie funkcjonariusze zabrali uroczego brązowego szczeniaka Mombaja z powrotem do swojej siedziby i w sobotę opublikowali w mediach społecznościowych, że był to „piękny i pełen emocji dzień”.

Paletko powiedziała, że ​​schronisko robi, co może, aby znaleźć dobre dopasowanie między zwierzętami i ludźmi.

„Trzymamy kciuki, aby część z nich została z ludźmi na stałe” – powiedział.

READ  Polskie miasto odnotowało najczystsze powietrze miejskie na świecie

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *