Samsung stworzył nowy przetwornik obrazu 50 MP z najmniejszymi jak dotąd pikselami

W wiadomości: Najnowszy czujnik obrazu Samsung 50 MP daje firmie prawo do przechwalania się najmniejszym rozmiarem piksela w przenośnym czujniku obrazu, a firma twierdzi, że jego optyczny format 1/2,76 cala i wykorzystanie technologii ISOCELL 2.0 sprawiają, że jest to idealny wybór dla telefonów z wieloma aparatami konfiguracje.

Megapikselowy wyścig jest daleki od końca w świecie smartfonów, a to tylko dlatego, że Samsung ogłosić Nowy czujnik obrazu do telefonów, który ma mieć najmniejszy rozmiar piksela osiągnięty do tej pory w przypadku czujnika obrazu telefonu.

Oznacza to, że producenci powrócą do tworzenia kamer o wyższej rozdzielczości, aby uzyskać lepszą specyfikację w telefonach średniej i wyższej klasy. Nowy czujnik Samsung ISOCELL JN1 zawiera 50 milionów pikseli upakowanych w małym formacie optycznym 1/2,76 cala, przy czym każdy piksel ma rozmiar zaledwie 0,64 mikrometra. Firma posiada poprzedni rekord dzięki ISOCELL Slim GH1 z 2019 roku, czujnikowi 43,7 MP z pikselem o wielkości 0,7 µm.

Nie oznacza to, że posiadanie mniejszych pikseli jest koniecznie celem, ponieważ profesjonalni fotografowie mają dobre powody, aby używać większych czujników, wśród których są lepsze scenariusze wydajności przy słabym oświetleniu. Samsung twierdzi, że zbudował nowy czujnik, aby można go było łatwo zintegrować z modułami aparatu w różnych konstrukcjach telefonów, w których przestrzeń jest duża, a producenci starają się tworzyć smuklejsze profile z niewielkimi lub bez występów.

Dzięki ISOCELL JN1 firma zatrudnia nowych ISOCELL 2,0 Aby zredukować szumy, zwiększyć dokładność kolorów i umożliwić pikselom pochłanianie 16 procent więcej światła dzięki nowemu materiałowi odblaskowemu zastosowanemu w dolnej części przegród filtrów kolorów. Nowa matryca wykorzystuje również technologię czterech do jednego piksela Tetrapixel firmy Samsung, aby poprawić jakość obrazu przy słabym oświetleniu przy jednoczesnym obniżeniu rozdzielczości do 12,5 megapiksela.

READ  Apple Vision Pro otrzyma aplikacje Microsoft 365 w momencie premiery

Inne godne uwagi aspekty nowego czujnika obejmują obsługę przechwytywania wideo 4K przy 60 fps lub 1080p przy 240 fps oraz integrację autofokusa „Double Super PD” firmy Samsung. ISOCELL JN1 jest obecnie produkowany masowo, więc już niedługo zobaczymy go w rzeczywistych produktach.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *