Pomimo dużego nacisku na OpenAI, udział Microsoftu w rynku wyszukiwania Bing maleje z roku na rok

Pomimo dużego nacisku na OpenAI, udział Microsoftu w rynku wyszukiwania Bing maleje z roku na rok

Co musisz wiedzieć

  • Bing jest obok Google największym konkurentem wyszukiwarek, mimo że ma tylko 7% rynku.
  • W zeszłym roku duże partnerstwo Microsoftu w dziedzinie Bing z OpenAI wystraszyło inwestorów Google do tego stopnia, że ​​cena akcji firmy gwałtownie spadła.
  • Według narzędzia do śledzenia giełdowego StatCounter, pomimo szumu, jaki panował w zeszłym roku, udział Binga w rzeczywistości spadał z roku na rok.

Jestem bezwstydnym użytkownikiem Bing (no dobra, może trochę nieśmiały) — te nagrody Microsoftu są całkiem fajne. Ale niestety dla Microsoftu, opinia publiczna nie przejmuje się tym.

Microsoft stworzył coś w rodzaju szumu medialnego na początku 2023 roku, gdy jego partnerstwo z OpenAI zaczęło przynosić owoce. Firma Microsoft wprowadziła przypominającego człowieka chatbota ChatGPT do prawie wszystkich swoich produktów, a kod AI w serwisie Github obsługuje kreatywne obrazy w programie Microsoft Paint. Jednak szef szumu kręcił się wokół Bing, niezwykle niepopularnej i niedostatecznie wykorzystywanej platformy wyszukiwania firmy Microsoft.

Korzystając z Bing i Windows Copilot (który w zasadzie jest po prostu Bing), możesz o to zapytać On kradnie Zmień przeznaczenie treści z całego Internetu w jednym miejscu. przez kradzież Wykorzystując ponownie zawartość witryn takich jak Windows Central, Bing obiecuje zaoszczędzić czas użytkowników, eliminując potrzebę klikania i obsługi witryn internetowych, z których korzysta Bing. kradzież Wykorzystuj ponownie zawartość z. Obietnice nie pokrywały się jednak z rzeczywistością. Usługa Bing jest często wolniejsza niż zwykłe kliknięcie witryny internetowej i ma tendencję do cenzurowania lub zniekształcania informacji, do których próbuje uzyskać dostęp On kradnie ponowne zatrudnienie. Wiele razy łapałem się na tym, że porzuciłem Bing, bo często szybciej jest dotrzeć do źródła. Być może inni użytkownicy czują to samo.

(Zdjęcie: licznik statystyk)

Według modułu do śledzenia liczby wyszukiwań Licznik statystyk, udział Bing w rynku w USA faktycznie spadł o pół procent rok do roku, z 7,4% do 6,9%, a udział Google wzrósł do 88% z 86,7% w zeszłym roku, odbierając jednocześnie nieco wolumenu wyszukiwań niemal każdej innej firmie. . Jednak Microsoft Edge ukradł 1% udziału przeglądarki Google Chrome w przeglądarce internetowej Chrome, choć to wciąż kropla w morzu przy udziale w rynku mniejszym niż 5,5%. Więc to nie wszystkie złe wieści, prawda?!

READ  Niepubliczna aplikacja Google do przełączania na system Android iOS pomaga przejść z iPhone'a na Androida

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *