Samsung Galaxy Unpacked 2024: seria Galaxy S24, Galaxy AI i czego więcej się spodziewać

Samsung Galaxy Unpacked 2024: seria Galaxy S24, Galaxy AI i czego więcej się spodziewać
Samsung przygotowuje się do zaprezentowania swoich najnowszych smartfonów podczas długo oczekiwanej imprezy Samsung Unpacked, która odbędzie się już za kilka dni. Wydarzenie zaplanowano na 17 stycznia o godzinie 13:00 ET (23:30 EST) w San Jose w Kalifornii. Podczas wydarzenia zaprezentowana zostanie seria Galaxy S24 i szereg nowych funkcji „Galaxy AI”, które będą dostępne w tych nowych telefonach, a tego dnia mogą pojawić się także inne rzeczy. Oto krótkie podsumowanie tego, co wiemy i czego możemy się spodziewać w Galaxy Unpacked w przyszłym tygodniu.

Oczekuje się, że Samsung Galaxy S24 Ultra Galaxy S24 Ultra otrzyma kilka ważnych ulepszeń. Krążą plotki, że zamiast zakrzywionego, będzie miał 6,8-calowy płaski wyświetlacz o rozdzielczości QHD+, który ma być jaśniejszy i szybszy niż wcześniej. Tegoroczne modele Ultra mogłyby mieć tytanową obudowę zamiast aluminium, dzięki czemu byłyby lżejsze i mocniejsze.

Galaxy S24 Ultra będzie dostępny w czterech kolorach – marmurowym szarym, kobaltowym fioletowym, onyksowym czarnym i bursztynowym żółtym. Oprócz tych kolorów krążą plotki, że w sklepie internetowym Samsunga będą dostępne ekskluzywne kolory, w tym pomarańczowy, jasnoniebieski i jasnozielony.

Zasilaniem Galaxy S24 Ultra może być nowy chipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Galaxy S24 Ultra może mieć szybsze ładowanie o mocy 65 W, co jest mile widzianym wzrostem, ponieważ Samsung od lat nie zmienia prędkości ładowania.

Plotkuje się, że smartfon będzie wyposażony w 200-megapikselowy aparat, w którym zastosowano pewne ulepszenia. Następnie kamera z peryskopem 10x zostanie podobno zastąpiona peryskopem 5x, ale funkcja teleskopu 100x pozostanie.

poszerza się

Samsung zmienia ustawienia aparatu w Galaxy S24 Ultra. Według doniesień aparat peryskopowy o powiększeniu 10X zostanie zastąpiony teleobiektywem o powiększeniu 5X, pozwalającym na wykonywanie zdjęć z 5-krotnym ekstremalnym zbliżeniem. Dodatkowo teleobiektyw z 5-krotnym zoomem może obsługiwać nagrywanie wideo w rozdzielczości 8K. Mówi się także, że Samsung pracuje nad udoskonaleniem oprogramowania do przetwarzania obrazu. Plotkuje się także, że smartfon będzie w stanie nagrywać wideo w rozdzielczości 4K z szybkością 120 klatek na sekundę.

Samsung Galaxy S24 i Galaxy S24+ Mówi się, że Samsung Galaxy S24 i S24+ będą dostępne w rozmiarach podobnych do swoich poprzedników i będą wyposażone odpowiednio w 6,2-calowy i 6,5-calowy panel LTPO. Mówi się, że oba smartfony mają dynamiczne częstotliwości odświeżania, które mogą zmieniać się w zakresie od 1 Hz do 120 Hz. Oczekuje się, że Galaxy S24+ będzie miał rozdzielczość QHD+, podczas gdy S24 pozostanie przy rozdzielczości FHD+.

Galaxy S24 i S24+ będą wyposażone w nową wersję Armor Aluminium i będą dostępne w czterech standardowych kolorach, w tym Onyx Black, Marble Grey, Cobalt Violet i Amber Yellow.

Galaxy S24 i S24+ będą prawdopodobnie dostępne z dwiema opcjami chipsetu – Exynos 2400 i Snapdragon 8 Gen 3. Według doniesień modele z procesorem Snapdragon będą dostępne wyłącznie w USA, natomiast modele Exynos będą sprzedawane na pozostałych rynkach. Pojemność pamięci RAM w S24+ zostanie zwiększona do 12 GB, podczas gdy w S24 nadal będzie dostępne 8 GB. Obydwa modele będą miały nieco większe akumulatory od swoich poprzedników, ale prędkość ich ładowania pozostanie taka sama.

Kamery w obu modelach pozostaną takie same, bez żadnych aktualizacji sprzętu. Główny czujnik ma 50 MP, a jednostki ultraszerokokątne i teleobiektywy również pozostały niezmienione. Samsung mógłby zaoferować dwukrotny zoom w czujniku w obu smartfonach. Przedni aparat zachowa ten sam 12-megapikselowy czujnik, co w zeszłym roku.

Galaxy AISamsung wzbudził duże zainteresowanie „Galaxy AI”, tworząc motyw przewodni wydarzenia Galaxy Unpacked, który mógłby zawierać więcej informacji na temat sztucznej inteligencji, a nie ulepszeń sprzętowych wprowadzanych do nowych smartfonów.

Wraz z nową serią Galaxy S24 Samsung reklamuje „Galaxy AI”, zestaw funkcji opartych na sztucznej inteligencji dla nadchodzących smartfonów. Plotki sugerują, że funkcje Galaxy AI będą obejmować tapety AI, tłumaczenie rozmów telefonicznych w czasie rzeczywistym, narzędzie do ulepszania zdjęć podobne do Magic Editor i zoom oparty na sztucznej inteligencji. Ponadto klawiatura zaoferuje użytkownikom pięć dźwięków konwersacji i możliwość korzystania z aplikacji Notatki opartej na sztucznej inteligencji.

System Gauss AI firmy Samsung obsługuje generatory języków, obrazów i kodów, zapewniając funkcjonalność lokalną i chmurową.

Czego więcej możemy się spodziewać w Galaxy Unpacked?
Samsung zapowiedział już swoją nową serię laptopów z procesorami Intel Core Ultra, zatem mało prawdopodobne jest, że na wydarzeniu Galaxy Unpacked zaprezentowane zostaną kolejne laptopy.

Plotki sugerują, że Samsung może ogłosić w Unpacked nową opaskę fitness Galaxy Fit 3 wraz z serią Galaxy S24. Mówi się, że ulepszony tracker fitness ma szerszy wyświetlacz AMOLED i większą baterię niż Fit2. Mogą pojawić się także nowe flagowe słuchawki douszne, ale jest mało prawdopodobne, że zostaną zaprezentowane podczas wydarzenia Unpacked.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *