Rząd federalny odnotowuje deficyt w wysokości 15,1 miliarda dolarów

Treść artykułu

Rząd federalny odnotował deficyt budżetowy w wysokości 15,1 miliarda dolarów w okresie od kwietnia do października, w tym 7 miliardów dolarów w październiku.

Ministerstwo Finansów w swoim miesięcznym monitorze finansowym podaje, że deficyt w okresie od kwietnia do października w porównaniu z deficytem wynoszącym 0,2 miliarda dolarów w tym samym okresie ubiegłego roku.

Treść artykułu

Dochody rządu wzrosły o 3 miliardy dolarów, czyli 1,2 procent, w związku z wyższymi odsetkami i innymi dochodami niepodatkowymi.

Treść artykułu

Wydatki na program z wyłączeniem strat aktuarialnych netto wzrosły o 11,8 miliarda dolarów, czyli 5,4 procent, w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej, przy wzroście wydatków we wszystkich głównych kategoriach.

Opłaty za dług publiczny wzrosły o 7,5 miliarda dolarów, czyli o 38,1 procent, głównie z powodu wyższych stóp procentowych, ale częściowo skompensowane niższymi dostosowaniami CPI do obligacji o realnej stopie zwrotu.

Straty aktuarialne netto spadły o 1,3 miliarda dolarów, czyli o 23,2 procent, w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Powiązane historie

Na naszej stronie internetowej znajdziesz najświeższe informacje, ekskluzywne informacje, długie lektury i prowokacyjne komentarze. Proszę dodać zakładkę Nationalpost.com i zapisać się do naszego codziennego biuletynu publikowanego tutaj.

Udostępnij ten artykuł w swojej sieci społecznościowej

READ  Skoro prowincje ograniczają testy PCR, czy Kanadyjczycy powinni mieć możliwość zgłaszania szybkich wyników testów?

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *