Rozmowy Nugenta Hopkinsa i Eulerów poszły „z boku”

Rozmowy Nugenta Hopkinsa i Eulerów poszły „z boku”

Tak wiele rzeczy poszło „na bok” dla wiecznie rozczarowujących Edmonton Oilers w ciągu ostatnich kilku sezonów, więc dlaczego negocjacje kontraktowe z jednym z ich najważniejszych aktywów potoczyłyby się inaczej?

Prawdopodobnie najważniejszy kawałek dla zespołu poza Connorem McDavidem i Leonem Draisaitlem, Ryan Nugent-Hopkins zmierza do wolnej agencji w następstwie najbardziej tragicznego końca sezonu Oilers od czasu, gdy obecny rdzeń był razem. Ponieważ pułap wynagrodzeń zbliżał się od kilku lat, a Nuge chciał zarobić pieniądze na swojej ostatniej „wielkiej” transakcji, obie strony musiały znaleźć wspólną płaszczyznę, aby to zadziałało.

Według doniesień małżonkowie Eulers i Ryan Nugent Hopkins postępują naprzód podczas negocjacji „okaleczonego” kontraktu. (GT)

Ale to w ogóle nie dzieje się w negocjacjach, które stały się napięte i „zniekształcone”, Według Elliotta Friedmana z Sportsnet.

„Muszę ci powiedzieć, że było ciężko” – Friedman Powiedział w piątek w Sportsnet 960 w Calgary. „Byli naprawdę blisko przed rozpoczęciem sezonu i załamał się w ostatniej sekundzie. Nie wiem, co się tam stanie. Cokolwiek jest na stole, nie jestem przekonany, że jest teraz na stole. Musimy zobaczyć. Te negocjacje poszły w bok. Próbowali ponownie kilka razy. Razy. Naprawdę nie wiem, jak to powstrzymać. Naprawdę nie ”.

„Coś tu się wydarzyło. Myślę, że plan zawsze polegał na tym, że Nugent Hopkins zostanie, a oni chcieli go zatrzymać. Myślę, że każdy, kto jest świadomy tej sytuacji, powie ci, że myślą, że to się stanie, a ty to schrzanisz. Teraz Nie wiem – dodał Friedman.

„Dla mnie nie wydaje mi się, żeby to było najgorsze, gdy ktoś wchodzi do środka, o ile robisz coś dobrego w przykrywce”.

Nugent Hopkins nie opuścił swojej najbardziej produktywnej kampanii, strzelając 16 goli i 35 punktów w 52 meczach w ubiegłym sezonie, zanim strzelił tylko jednego gola w czterech kolejnych porażkach Edmonton do Gates w pierwszej rundzie. Niemniej jednak nadal jest bardzo skutecznym graczem na obu końcach lodu, wypełniając główne dziury w grze o władzę, z możliwością poruszania się w górę iw dół w składzie, często zajmując decydujące miejsce w Oilers 2C.

READ  Codzienne typy i prognozy dotyczące hokeja fantasy

Ponieważ franczyza musi agresywnie posuwać się naprzód, zanim cierpliwość i pomysłowość McDavida powoli osłabną, tracąc lokalnie pojawiającą się pozycję drugiej linii (lub skrzydłowego, jeśli zechcesz) kalibru Nugent-Hopkins za nic, byłaby to kolejna brutalna porażka dla Oilers.

Chyba że, oczywiście, wykorzystają bardzo dobrze ponad 6 milionów dolarów pożądanej powierzchni. To bardzo trudne zadanie dla organizacji, która w przeszłości nie była wzorem doskonałości w zarządzaniu kapslami. Nieważne, kto jest na krześle GM.

Friedman powiedział: „Pod koniec dnia próbowali konkurować na jakimś poziomie w tym roku. Myślę, że widzą wartość w Nugent Hopkins w organizacji. Myślę, że próbowali to podpisać. Ale jeśli tak, myślę, że by powiedzieć: „Zabieramy 6 milionów dolarów na pokrycie pokoju. I coś z tym robimy:„ Nie sądzę, że to jest koniec świata. Teraz musisz coś z tym zrobić ”.

Więcej od Yahoo Sports

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *