Rajd Mooneya obok Polski Wiadomości, sport, praca

Rajd Mooneya obok Polski  Wiadomości, sport, praca

Kylie Hudron z Preston Byers z Polski próbuje zdobyć bramkę w meczu z Samanthą Rotunno z kardynała Mooneya podczas czwartkowego zwycięstwa drużyny Cardinals.

POLSKA – Drużyna koszykówki dziewcząt Cardinal Mooney w czwartek w pozaligowym pojedynku pokonała Polskę na dystansie uderzenia i w czwartej kwarcie utrzymała zwycięstwo 38-34 na wyjeździe.

W przeciwieństwie do swojego ostatniego meczu, Jan. W przegranej 53:39 z Boardmanem, w której Mooney w pierwszej kwarcie prowadził 23:5, Cardinals grali zaciekle z Polską i przez pierwsze osiem minut zremisowali do 10.

Główny trener Mooney, Tom DiOrio, wypróbował w czwartek nowy trening, aby zaradzić kryzysowi na początku meczu.

„Niektóre rzeczy zrobiliśmy inaczej, inne rozgrzewki, inne podejście do rozpoczynania meczów. Może trochę zadziałało. „Wydawało się, że dzisiaj było trochę nie tak” – powiedział Diorio. „Chcielibyśmy strzelić trochę więcej, ale był to mecz defensywny. To była walka powietrzna i wynik 23-5 lub lepszy niż w meczu z Boardmanem. Wytrzymam to każdego dnia.

Strażniczka Mooney, Katie Pregibone, powiedziała, że ​​pomógł nowy plan gry, podobnie jak „pogawędka motywująca” przed meczem.

Choć nie przegrywali zbyt wiele, Cardinals nie byli w stanie kontrolować gry przez pierwsze trzy kwarty. Zamiast tego Polska objęła dwupunktowe prowadzenie do przerwy, a następnie w czwartej kwarcie powiększyła swoją przewagę do 29-23.

W czwartej rundzie wszystko rzuciło się na Bulldogs.

W ciągu pierwszych siedmiu minut tego meczu straty rosły, a Polakom udało się zdobyć tylko jeden punkt. Mooney wykorzystał błędy Bulldogs i lodowaty atak, aby objąć 15-runowe prowadzenie i przypieczętować wielkie zwycięstwo.

Diorio pochwalił odporność swojego zespołu po zwycięstwie.

„Mówię wszystkim, że nigdy nie muszę kwestionować serca i wysiłku naszych dziewcząt oraz tego, z jakim zapałem się bawią” – powiedział Diorio.

Obrona kardynałów była mocną stroną, zwłaszcza ostatnio; Udało im się utrzymać siedmiu z ostatnich ośmiu przeciwników na poziomie poniżej 50 punktów, a kilka drużyn zdobyło mniej niż 40 punktów.

READ  CMS-ie, dobra robota! | EurobuildCEE

„Nie wiem, jak to się rozegra. Nasza obrona to coś, z czego jesteśmy dumni. Powiedziałem im, że gramy solidnie w obronie i nie musimy cały czas grać. … Zaryzykowaliśmy kilka razy, kiedy nie musieliśmy. Ale kiedy gramy solidnie, solidnie w obronie na całym boisku i jesteśmy w tym bardzo dobrzy” – powiedział Diorio.

Sofia Diorio powiedziała w czwartek po meczu, że presja była kluczem do obrony Cardinals.

„Wywarliśmy dużą presję na piłce, bardzo pomogliśmy, próbowaliśmy zabrać wszystkie pasy ruchu i to zadziałało” – powiedział Diorio.

Trener Diorio powiedział, że jego zespół stara się ograniczyć straty w miarę zbliżania się sezonu posezonowego.

Na pytanie, co dokładnie poszło nie tak dla jego zespołu w czwartej kwarcie, trener reprezentacji Polski Nick Blanch szukał odpowiedzi.

„Nie wiem. Powiedzmy, że trenerem. Diorio wyrzucił Blanche. Rzeczy się wydarzyły” – powiedziała Blanche. „Chaty niedaleko Mooney”.

Napastnik Bulldogs Leanne Williams stwierdziła, że ​​czwartkowa porażka była „szokująca”, a względna młodość zespołu – Williams jest jednym z trzech seniorów w składzie i jedynym seniorem, który grał w czwartek – była widoczna podczas porażki.

Zarówno Blanch, jak i Williams skupili się na następnym meczu Polski, który odbędzie się w poniedziałek przeciwko Struthers w konferencji Northeast-8.

Blanche powiedział, że jego zespół, który w rozgrywkach konferencyjnych ma bilans 9-1, jest bardzo mocny, „kiedy się o to postara”, ale niektóre mecze wydają się „ważniejsze” od innych, co prowadzi do niespójnych wyników poza rozgrywkami konferencyjnymi.

Struthers podejmie Polskę (11:7, 9:1) w ostatnim meczu konferencyjnym sezonu Bulldogs o 18:15. Polska wygrała pierwszy mecz pomiędzy zespołami 11 stycznia różnicą ośmiu punktów.

Mooney (7-9, 2-3), który wygrał pięć z siedmiu ostatnich meczów, odwiedza w poniedziałek Canfield.