Przyszłe supersamochody McLarena będą w dużym stopniu inspirowane Formułą 1

Przyszłe supersamochody McLarena będą w dużym stopniu inspirowane Formułą 1
  • Oczekuje się, że nowy supersamochód McLarena zostanie wprowadzony na rynek jeszcze w tym roku z nową filozofią projektowania.
Oczekuje się, że nowy supersamochód McLarena zostanie wprowadzony na rynek jeszcze w tym roku z nową filozofią projektowania.

McLaren opublikował nowy zestaw zdjęć zwiastunów pokazujących, jak będą wyglądać jego przyszłe supersamochody. Brytyjska firma produkująca supersamochody, która niedawno zyskała nowego właściciela, zaprezentowała swoją nową filozofię projektowania, która wydaje się być w dużym stopniu inspirowana Formułą 1. Co ciekawe, producent samochodów czerpał inspiracje z niemal każdego aspektu swojego przeszłego dziedzictwa, aby stworzyć nowy język projektowania , który obejmuje wyścigi Formuły 1 i Can-Am.

Zdjęcia zwiastuna pokazują, że przednie profile przyszłych supersamochodów McLarena nadal będą miały niski przód i dwa wyraźne symetryczne elementy. Nowy McLaren 750S jest dobrym przykładem tej filozofii projektowania, ponieważ posiada zintegrowane reflektory i wlot powietrza, zwiększający wydajność aerodynamiczną. Producent nie wspomniał jednak konkretnie, w jaki sposób elementy te zostaną zintegrowane w supersamochodach nowej generacji.

Jak zapowiada producent OEM, profil boczny nowego supersamochodu McLaren będzie ostrzejszy i bardziej wyrazisty w porównaniu z modelem 750S. Drzwi skierowane w dół są głębsze, co powoduje wyraźniejsze wybrzuszenie przednich błotników, podczas gdy dach sprawia wrażenie płaskiego i płynnie przechodzi w tylną powierzchnię samochodu.

Przechodząc do tyłu samochodu, zwis zakrywa otwarty, odsłonięty tył, który można zobaczyć w obecnej gamie supersamochodów McLaren. Ten element konstrukcyjny pomaga rozproszyć ciepło. Przyszłe supersamochody McLarena będą podkreślać swoją niewielką szerokość i wysokość za pomocą poziomo zorientowanych elementów konstrukcyjnych, które mogą mieć postać dyfuzorów i innych elementów aerodynamicznych.

Nie tylko wygląd zewnętrzny, ale także wnętrze przyszłego supersamochodu McLaren będzie charakteryzowało się nową filozofią projektowania. Kabina będzie wyposażona w zaokrąglone kokpity. Nie wpłynie to jednak na wrażenie przestronności, jakie zapewnia wklęsłe powierzchnie kabiny.

READ  iOS 17.2.1 — Apple udostępnia zaskakującą nową aktualizację dla wszystkich użytkowników iPhone'a

Można się spodziewać, że wszystkie te elementy konstrukcyjne i nowa filozofia projektowania pojawią się w kolejnym supersamochodzie tego producenta samochodów. McLaren pracuje nad nowym supersamochodem, który ma zostać wprowadzony na rynek jeszcze w 2024 roku i będzie dysponował mocą ponad 1000 koni mechanicznych z hybrydowego silnika V8.

Data pierwszej publikacji: 28 marca 2024, 10:57 czasu wschodniego

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *