Przerażające: Orki atakują łódź w Polsce przez 45 minut

Przerażające: Orki atakują łódź w Polsce przez 45 minut

Statek Crazy Mamma, należący do polskiego armatora Morski Mile, napotkał niepokojący problem u wybrzeży Maroka. Statek został zaatakowany przez niezidentyfikowane orki przez około 45 minut, co oznacza czwarty taki incydent w tym obszarze w ciągu niecałych dwóch lat. Na szczęście załoga łodzi została uratowana i nie odniosła żadnych obrażeń. W poście na Facebooku Morski Mile, biuro podróży z siedzibą w Warszawie, ujawniło, że atak orków poważnie uszkodził łódź, powodując wyciek manetki sterowej. Pomimo niepowodzenia firma dokłada wszelkich starań, aby nadchodzące wycieczki na Wyspy Kanaryjskie odbyły się zgodnie z planem.

W oświadczeniu napisano: „Wczoraj po południu nasza łódź została zaatakowana przez stado orexów w Cieśninie Gibraltarskiej. Uderzały w statecznik kierownicy na 45 minut, powodując rozległe uszkodzenia i wycieki. Pomimo wysiłków SAR, Port Dux oraz kapitana, załogi i ratowników marynarki marokańskiej, aby sprowadzić łódź do portu, jednostka zatonęła w pobliżu wejścia do portu tankowca Med. Załoga w Hiszpanii jest cała i zdrowa.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

„Ta łódź była dla nas wszystkich najcudowniejszą rzeczą w podróżach morskich. Na pokładzie nawiązała się długotrwała przyjaźń. Podróżowaliśmy tym jachtem po najpiękniejszych miejscach Europy i Archipelagu Atlantyckiego, przeszkoliliśmy wielu stewardów morskich, kosztowaliśmy pięknych i nieznanych śródziemnomorskich specjałów, podróżowaliśmy i podróżowaliśmy. Wiele dobrych wspomnień zostanie przeniesionych do Crazy Mama II” – dodał Morsky Mile.

Po tym, jak post stał się wirusowy, wiele osób, które podróżowały „Crazy Mama”, wyraziło swój żal z powodu zdarzenia i podzieliło się pięknymi wspomnieniami z czasu spędzonego na łodzi.

Jeden z użytkowników napisał: „Trudno uwierzyć w to, co się stało. Najważniejsze, że załoga jest cała. Resztę można odbudować. Bądźcie silni”.

Reklama

Inny powiedział: „Niewiarygodne. Sześć miesięcy temu rozmawialiśmy o tej sytuacji podczas naszej podróży na Sycylię, na Maltę, a teraz coś takiego się wydarzyło. Będzie żyć w mojej pamięci.”

READ  Polska wycieczka tylko dla zapaśników jadących do Oli według zrewidowanego planu - The New Indian Express

„Bardzo smutny. Byliśmy na tej łodzi wiele razy, bardzo miło wspominamy” – czytamy w jednym z komentarzy.

Jedna z osób powiedziała: „Co za szkoda. Byłem na tej łodzi podczas 3 rejsów. Stare, dobre wspomnienia”.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

Użytkownik dodał: „Dobrze, że nikomu nic się nie stało, to jest najważniejsze. Orki to zwierzęta drapieżne i przy nieopisanym poziomie agresji może to zakończyć się inaczej.”

Według The Telegraph Gladis, orka, przewodził grupom orków atakujących łodzie w pobliżu Gibraltaru i do tej pory zatopił cztery statki. Badacze spekulują, że białe polany mogą brać odwet, być może z powodu urazów powstałych w wyniku zderzenia łodzi lub zaplątania się w nielegalne sieci rybackie.

Najlepsze filmy

 • Ishaan Khatter, Mrinal Thakur, Aditya Roy Kapur, Kunal Kemu i inni na pokazie Pippy; Widzieć

 • Mouni Roy, Disha Patani i Sonali Seikal na imprezie Lifestyle Asia Diwali; Widzieć

 • Deepika, PDA Ranveera | Nieprzyjemne spotkanie z fanem Saifa Ali Khana | Zwiastun Sama Bahadura z Wiki

 • Alizeh Agnihotri, Sahil Mehta, Zeyn Shaw i Prasanna Bisht w „Farrey” i Salman Khan | Ekskluzywny

 • Siddharth nawiązuje więź z Varunem; Sushmita Sen-Rohman Shaul ponownie razem – wspólne imprezy z okazji Święta Diwali w Bollywood

 • Przypadki pierwszego ataku orków miały miejsce w maju 2020 r., co zmusiło władze hiszpańskie do wprowadzenia we wrześniu zakazu rejsów statkiem z północno-zachodniego krańca kraju. Zakaz był odpowiedzią na 29 ataków orków. Od tego czasu częstotliwość tych ataków gwałtownie wzrosła.

  Personel BuzzaZespół autorów News18.com przedstawia historie o tworzeniu szumu… Przeczytaj więcej

  Oryginalnie opublikowane przez: 09 listopada 2023, 14:22 CEST

  Dołącz do naszego kanału News18 Whatsapp

  Henry Herrera

  „Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

  Rekomendowane artykuły

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *