Prezydent przekazujący prawników: Zawód prawnika może się zmienić

Prezydent przekazujący prawników: Zawód prawnika może się zmienić

W zawodzie prawniczym możesz zmienić zawód prawnika; Jeśli z prokuratorami jest źle, są inne sposoby – w rozmowie z TVN24 prezydent Andrzej Duda wspomina o sprawie, która wysłała prawników do rozległych wydziałów.

Strona rządowa jest zawsze wewnętrznie hierarchiczna, jest to podporządkowanie hierarchiczne, proszę nie porównywać jej z sądownictwem. Rząd nie jest sądownictwem – Zapytany o to Prezydent Duda odpowiedział w rozmowie z TVN24.

Chodzi o niedawną decyzję Kancelarii Prokuratora Krajowego ks. Wysłanie 18 prawników do innych, zdalnych jednostek. Decyzja została uzasadniona przez Kancelarię Prokuratora Generalnego, wskazując na potrzebę usprawnienia pracy na mniejszych i cięższych stanowiskach pracy. Z kolei zdaniem części środowiska prawniczego, w tym stowarzyszeń sędziów i prawników, przedstawiciele wybranych prawników muszą mieć efekt thrillera i uczestniczyć w nielegalnych represjach. Jak wskazano Prawnicy zostali przydzieleni do miast oddalonych o 300-400 kilometrów od ich poprzednich miejsc pracy.

Jak powiedział Prezes, decyzje w takich przypadkach podejmuje Prokurator Generalny. Zapytaj Prokuratora Generalnego, ale pamiętaj też, że każdy ma swobodę wyboru zawodu. – Dodany.

W zawodzie prawniczym tak jest Zawód prawnika może się zmienić. Jako prawnik możesz przejść do innego zawodu prawniczego. Jeśli to szkoda dla twoich prawników, rozumiem, że narzekają, to szkoda, nie widzę tutaj problemu. Istnieją inne możliwości, nie musisz pracować w zawodzie prawniczym. Możesz być prawnikiem, możesz być radcą prawnym, notariuszem – powiedział Prezydent.

READ  Nasiliło się 5 milionów ataków na ukraińskich uchodźców wojennych

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *