Prawnikowi Sidneya Powella postawiono zarzuty dyscyplinarne w związku ze sprawą wyborczą Trumpa

Prawnikowi Sidneya Powella postawiono zarzuty dyscyplinarne w związku ze sprawą wyborczą Trumpa

Górna linia

Adwokat reprezentujący byłego prawnika Trumpa Sidneya Powella w dwóch procesach o zniesławienie grozi w Waszyngtonie zarzutami dyscyplinarnymi w związku z prawnie wątpliwym pozwem mającym na celu uchylenie wyników porażki byłego prezydenta Donalda Trumpa w wyborach w 2020 r., co czyni go kolejnym prawnikiem, któremu grozi kara. Działania w związku z rzekomymi próbami ingerencji w wybory.

Kluczowe fakty

the Zarzuty dyscyplinarne– złożone na początku tego miesiąca w Waszyngtonie, ale opublikowane w tym tygodniu – stwierdza, że ​​prawnik Lawrence Joseph naruszył „standardy regulujące praktykę prawniczą” w Waszyngtonie w związku ze skargą złożoną po wyborach prezydenckich w 2020 r., mającą na celu unieważnienie ich wyników wyborów Trump. Strata.

W tym pozwie – który został złożony przeciwko ówczesnemu wiceprezydentowi Mike’owi Pence’owi i od tamtej pory tak się dzieje Zdyskwalifikowany– Prokuratorzy argumentowali, że Pence miał „wyłączną władzę i wyłączną swobodę uznania” w zakresie decydowania, które głosy wyborcze powinny być liczone w wynikach wyborów, co stanowi część bezczelnego oszukańczego programu wyborczego, w ramach którego wyborcy Partii Republikańskiej w sześciu wahadłowych stanach byli zapraszani do oddania nowych głosów na Trumpa . Do procesu ratyfikacji przez Kongres w dniu 6 stycznia 2021 r.

Śledczy DC w Biurze Radcy Dyscyplinarnego twierdzą, że roszczenie Josepha „nie miało podstaw faktycznych i było fałszywe” oraz że zachowanie Josepha naruszało Zasady etyki zawodowej i „stanowi zachowanie niegodne prawnika”.

Joseph – który reprezentuje Powella w dwóch odrębnych procesach o zniesławienie wniesionych przez firmy produkujące maszyny do głosowania Dominion Voting Systems i Smartmatic w związku z fałszywymi twierdzeniami Powella, że ​​wybory zostały skradzione Trumpowi – nie odpowiedział natychmiast na prośbę „Forbesa” o komentarz.

Na co warto zwrócić uwagę

Zarzuty postawione Josephowi zostaną rozpatrzone przez panel Izby Adwokackiej DC, który zadecyduje, czy jest on winny popełnienia zarzutów, a także określi potencjalne kary, które mogą obejmować zawieszenie, naganę lub pozbawienie prawa wykonywania zawodu. POLITYKA wspomniany.

cień

W separacji DepozytŚledczy twierdzą, że dwóch innych prawników – Julia Haller i Brandon Johnson – również „naruszyło standardy regulujące praktykę prawniczą” po złożeniu pozwów federalnych w następstwie wyborów w 2020 r. w czterech stanach wygranych przez prezydenta Joe Bidena (Arizona, Georgia, Michigan i Waszyngton). Wisconsin). Prokuratorzy w tych sprawach próbowali unieważnić wyniki wyborów w tych stanach, utrzymując, że wybory były obarczone „powszechnym oszustwem będącym wynikiem spisku mającego na celu fałszywe zawyżenie lub zwiększenie” liczby głosów Bidena. Haller i Johnson nie odpowiedzieli na zapytanie Forbesa.

Główne tło

Haller, Joseph i Johnson to najnowsi prawnicy powiązani z rzekomą próbą obalenia przez Trumpa wyników jego porażki w wyborach w 2020 r. w celu pociągnięcia go do odpowiedzialności dyscyplinarnej. Jenna Ellis, była prawniczka Trumpa, została w marcu ubiegłego roku skrytykowana przez władze Kolorado po tym, jak przyznała się do składania fałszywych oświadczeń na temat oszustw wyborczych w 2020 r. i może zostać wydalona ze stanowiska po przyznaniu się do zarzutu pomocnictwa w fałszywych zeznaniach w hrabstwie Fulton. Gruzja, sprawa ingerencji w wybory. W sprawę zaangażowany był także były prawnik Trumpa, John Eastman, któremu postawiono dziewięć zarzutów w sprawie Gruzji Uznany winnym W listopadzie postawiono mu zarzuty naruszenia zasad etyki zawodowej podczas udzielania Trumpowi pomocy w rzekomej próbie fałszowania wyników wyborów. W 2021 r. byłemu prawnikowi Trumpa i byłemu burmistrzowi Nowego Jorku Rudy’emu Giulianiowi zawieszono licencję prawniczą w Nowym Jorku za „w sposób oczywisty fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenia”, które złożył w obronie Trumpa w jego rzekomej próbie unieważnienia wyborów. Trump został również oskarżony w Gruzji o rzekomą ingerencję w wybory, a także przez specjalnego doradcę Departamentu Sprawiedliwości Jacka Smitha o cztery zarzuty spisku i utrudniania oficjalnych postępowań. Trump nie przyznał się do wszystkich stawianych mu zarzutów.

Dogłębna lektura

Trump twierdzi, że prezydentom należy pozwolić na „przekraczanie granic” bez ponoszenia konsekwencji (Forbes)

Prokurator generalny Merrick Garland twierdzi, że oskarżenie Trumpa o ingerencję w wybory powinno być „szybkie” (Forbes)

Wyślij mi bezpieczną wskazówkę.

READ  Ian, obecnie burza tropikalna, powoduje powodzie i powszechne przerwy w dostawie prądu na Florydzie

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *