Prawnicy New York AG i Trumpa powiedzieli sędziemu, że nie chcą czekać na orzeczenie w sprawie oszustwa cywilnego

Prawnicy New York AG i Trumpa powiedzieli sędziemu, że nie chcą czekać na orzeczenie w sprawie oszustwa cywilnego

Skrzydło Setha/AP

Wieloletni dyrektor finansowy Donalda Trumpa, Allen Weisselberg (centrolewica), opuszcza salę sądową Sądu Najwyższego Nowego Jorku we wtorek, 10 października 2023 r. w Nowym Jorku.CNN

Biuro Prokuratora Generalnego Nowego Jorku i prawnicy Donalda Trumpa Co do jednego jesteśmy zgodni: chcą sędziego nadzorującego Były prezydent jest sądzony za oszustwa cywilne Wydać swoją decyzję pomimo potencjalnego zarzutu o krzywoprzysięstwo z udziałem byłego porucznika Trumpa Allena Weisselberga.

W zeszłym tygodniu CNN i inne organizacje informacyjne podały, że Weisselberg, były dyrektor finansowy Trump Organisation, Prowadzi rozmowy z biurem prokuratora okręgowego na Manhattanie do potencjalnego przyznania się do zarzutu krzywoprzysięstwa związanego ze złożonymi przez niego zeznaniami w ramach prowadzonego przez prokuratora śledztwa w sprawie oszustwa.

Informacje płatne Sędzia Arthur Engoron Zapytanie prawników Trumpa i Biura Prokuratora Generalnego, czy powinien rozważyć ewentualny zarzut złożenia krzywoprzysięstwa i czy powinno to mieć wpływ na termin jego decyzji, spodziewane jest w tym miesiącu.

Prawnicy Trumpa twierdzą, że niewłaściwe jest, aby sędzia brał pod uwagę doniesienia prasowe dotyczące możliwego oskarżenia o krzywoprzysięstwo, natomiast prawnicy stanowi twierdzą, że nie wierzą, że dochodzenie karne powinno opóźnić decyzję sędziego w tej sprawie. Biuro Prokuratora Generalnego domaga się 370 milionów dolarów za nielegalne zyski i zakazanie Trumpowi prowadzenia działalności gospodarczej w stanie.

Adwokaci reprezentujący oskarżonych w sprawie stwierdzili, że zadawanie pytań stronom w sprawie rozmów Weisselberga z zarzutami było „bezprecedensowe, niewłaściwe i niepokojące” i nie powinno być brane pod uwagę, ponieważ nie stanowiły one dowodu przed sędzią podczas procesu.

„Jedyny dowód, jaki sąd może wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, to ten, który został przedstawiony na rozprawie” – napisał Cliff Robert, prawnik Trumpa i majątku Trumpa. Dodał: „Uwzględnianie przez osobę ustalającą fakty spraw nienotowanych w protokołach, zwłaszcza spekulacyjnych doniesień prasowych, jest po prostu niewłaściwe i podważa bezstronność sądu”.

READ  Republikański kongresman twierdzi, że kontrola Tuberville nad nominacjami wojskowymi „paraliżuje Departament Obrony”

Prawnicy prokuratora generalnego Nowego Jorku Letitii James powiedzieli, że dochodzenie w sprawie krzywoprzysięstwa może być kontynuowane w nieskończoność, zanim zostanie zakończone, dodając, że Engoron może później skorygować swoje ustalenia.

„W tej chwili nie jesteśmy zaangażowani w żadne negocjacje i nie jesteśmy świadomi konkretnych zeznań procesowych, które mogą być przedmiotem negocjacji w sprawie zarzutów, ani czy pan Weisselberg przyznał, że składał fałszywe zeznania” – napisał zastępca prokuratora okręgowego Kevin Wallace.

„Jednak Biuro Prokuratora Generalnego nie uważa, że ​​taki rozwój sytuacji powinien skutkować opóźnieniem w podjęciu ostatecznej decyzji” – dodał Wallace. „Sąd musi pociągnąć ich do odpowiedzialności i nałożyć środki zapobiegające dalszym oszustwom, w tym zakazać prowadzenia działalności w branży i wyznaczyć osobę monitorującą sprawującą ścisły nadzór, tak szybko, jak to możliwe. Jeśli potrzebne będą dodatkowe sankcje w celu zaradzenia potencjalnemu krzywoprzysięstwu, sąd może zachować jurysdykcję do zajęcia się tych przypadkach.”

Alina Haba, prawniczka reprezentująca Weisselberga w sprawie o oszustwo cywilne, oświadczyła, że ​​nie reprezentuje go w postępowaniu karnym i nie rozmawiała z prokuratorami z Prokuratury Okręgowej na Manhattanie, która prowadzi dochodzenie w sprawie krzywoprzysięstwa. Obrońca Weisselberga w sprawach karnych nie odpowiadał na telefony, prosząc o komentarz na temat negocjacji w sprawie zarzutów.

Weisselberg obowiązuje domniemanie niewinności, stwierdziła Haba, „i dlatego byłoby niewłaściwe i całkowicie niezgodne z konstytucją, gdyby sąd zakładał, że pan Weisselberg dopuścił się na sali sądowej jakichkolwiek wykroczeń karnych w oparciu o publikację niezweryfikowanych i niepopartych źródłami wiadomości. „. stan : schorzenie.”

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *