Pracownik stoczni Irving, który został uderzony przez element wyposażenia, zginął na miejscu: policja

Pracownik stoczni Irving, który został uderzony przez element wyposażenia, zginął na miejscu: policja

Policja regionalna w Halifax poinformowała, że ​​prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci stoczniowca Irvinga w Halifax w poniedziałek.

Funkcjonariusze otrzymali informację o wypadku w miejscu pracy, do którego doszło w stoczni Irving Shipyard przy 3099 Barrington Street około godziny 11:40 – podała policja w oświadczeniu.

Dodał: „43-letni mężczyzna został uderzony kawałkiem sprzętu i na miejscu stwierdzono zgon”.

„Dochodzenie jest na wczesnym etapie, a incydent prowadzą śledczy z Departamentu Zintegrowanego Dochodzeń Kryminalnych i Ministerstwa Pracy”.

Rzecznik Irving Shipbuilding potwierdził śmierć w poniedziałek, ale nie przekazał dalszych informacji.

W oświadczeniu opublikowanym tego wieczoru w mediach społecznościowych Irving stwierdził, że „ze smutkiem ogłasza, że ​​w stoczni Halifax miał miejsce wypadek w miejscu pracy… w wyniku którego zginął jeden z członków naszej drużyny”.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

Irving oświadczyła, że ​​w pełni współpracuje w toczącym się dochodzeniu i poprosiła o zachowanie prywatności uczestników, „w miarę jak śledztwo jest w toku i wyciągamy wnioski z tej tragedii”.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Nasze myśli są z osobami dotkniętymi kryzysem, ponieważ skupiamy się na zapewnieniu im potrzebnych zasobów i wsparcia, w tym usług doradczych na miejscu i na odległość, a także dostępności urlopów” – powiedziała.

Rzeczniczka Departamentu Pracy Monica McLean powiedziała we wtorek, że dochodzenie jest nadal w toku i wydano nakaz wstrzymania pracy.

„Trwa przegląd obecnych procedur bezpiecznej pracy przy odśnieżaniu i ocena mechaniczna używanego sprzętu” – powiedział Sh. „Ponieważ jest to aktywne dochodzenie, nie możemy obecnie ujawnić dalszych informacji”.

READ  Akcje spadają po tym, jak inflacja pozostaje wyższa niż oczekiwano - wiadomości biznesowe

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

„Bardzo smutny dzień”

Jennifer Murray, dyrektor regionalna firmy Unifor Atlantic, która reprezentuje ponad 1150 pracowników stoczni w Halifax, powiedziała, że ​​kierownictwo stoczni i jej członkowie zapewniają sobie wzajemne wsparcie po incydencie.

„To zawsze bardzo smutny dzień, kiedy pracownik nie wraca do domu” – powiedziała.

„Jeśli jest coś, co możemy powiedzieć rodzinie, przyjaciołom i rodzinie UNIFOR w stoczni, to to, że jesteśmy tu dla Was i przesyłamy najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom tego pracownika, który wczoraj stracił życie”.

Od czasu wypadku na miejscu byli przedstawiciele lokalnego związku związkowego. Współpracują z pracodawcą, Departamentem Pracy i policją, aby lepiej zrozumieć, co się stało.

„Dopóki te dochodzenia nie zostaną wznowione i nie udostępnimy wyników, nie jesteśmy pewni, jakie kroki można obecnie podjąć i jakie, jeśli w ogóle, należy podjąć” – powiedział Murray.

„Ale z pewnością, jeśli istnieją priorytety, które należy rozważyć i którymi należy się zająć, dopilnujemy, aby tak się stało”.

&Copy 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *