Pozew zbiorowy TD Bank: Ogłoszono proponowaną ugodę w wysokości 15,9 miliona dolarów

Pozew zbiorowy TD Bank: Ogłoszono proponowaną ugodę w wysokości 15,9 miliona dolarów

Jeśli jesteś klientem TD Bank, możesz być uprawniony do części ugody w wysokości 15,9 miliona dolarów wynikającej z niedawnego pozwu zbiorowego.

W grudniu kancelaria prawna Koskie Minky LLP ogłosiła, że ​​osiągnięto proponowaną ugodę w ramach pozwu zbiorowego dotyczącego powtarzających się opłat za niewystarczające fundusze (NSF).

W pozwie zarzucono, że NSF obciążała klientów wieloma opłatami bez odpowiedniego powiadomienia o takiej możliwości. TD Bank zaprzeczył odpowiedzialności, ale zgodził się na ugodę po mediacji w sierpniu.

Proponowana ugoda na kwotę 15,9 mln dolarów nie została jeszcze zatwierdzona, a 12 lutego odbędzie się przesłuchanie w celu ustalenia, czy zostanie ona zatwierdzona. Jeśli zostanie zatwierdzony, TD wpłaci należne środki bezpośrednio na konta bankowe uprawnionych członków klasy, co oznacza, że ​​jeśli się zakwalifikujesz, nie będziesz musiał robić nic, aby odebrać swoją część tortu.

Adam Tannell, partner w Koskie Minsky, powiedział, że cieszy się, że uczniowie nie będą musieli „przeskakiwać przez żadne dodatkowe przeszkody”.

„Uważamy, że jest to doskonały wynik separacji” – powiedział. W komunikacie prasowym. „Zawarcie tej umowy wymagało dużo pracy od obu stron. Jesteśmy zadowoleni z wyniku”.

Opłaty NSF mają zastosowanie w przypadku odrzucenia czeku lub dokonania przez klienta płatności na rzecz banku, który został odrzucony z powodu niewystarczających środków.

Z dokumentów sądowych wynika, że ​​klienci TD zostali obciążeni w tej sprawie kwotą 48 dolarów, zgodnie z tekstem zawartym w „standardowym formularzu umowy o bankowości konsumenckiej” banku w momencie wniesienia pozwu. Jednak w niektórych sytuacjach klienci zostali obciążeni drugą opłatą NSF za tę samą odrzuconą płatność. W pozwie argumentowano, że możliwość powtarzania opłat NSF za pojedynczą płatność nie była czymś, o czym klienci byli odpowiednio informowani.

Pozew zbiorowy został wszczęty po raz pierwszy w 2021 r. i został zatwierdzony 7 grudnia przez Sąd Najwyższy Ontario. Obejmuje to osoby w Kanadzie, które posiadają lub były posiadaczami osobistego rachunku depozytowego w TD Bank od 2 lutego 2019 r. i od których w tym czasie pobrano opłaty NSF.

READ  Lincoln L100 Concept to futurystyczne spojrzenie na autonomiczne elektryczne coupe, które otwiera się jak biedronka

Chociaż środki zostaną automatycznie zdeponowane, jeśli proponowana ugoda zostanie zatwierdzona, uprawnieni członkowie klasy mogą zrezygnować, jeśli tak zdecydują.

Koskie Minsky LLP na swojej stronie internetowej udostępnia formularze rezygnacji, a także formularze umożliwiające wniesienie sprzeciwu w przypadku chęci pozostania w grupie, ale sprzeciwu wobec proponowanego ugody. Obydwa formularze należy składać do 26 stycznia. Sprzeciwy zostaną rozpatrzone podczas przesłuchania w sprawie zatwierdzenia projektu w lutym.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *