Pozew zbiorowy LifeLabs wymaga terminu w tym tygodniu

Pozew zbiorowy LifeLabs wymaga terminu w tym tygodniu

Kanadyjscy klienci LifeLabs mają już tylko kilka dni na złożenie wniosku o rozstrzygnięcie pozwu zbiorowego w związku z poważnym naruszeniem danych.

Osoby mieszkające w Kanadzie i korzystające z usług LifeLabs do 17 grudnia 2019 r. mogą ubiegać się o ugodę, ale muszą to zrobić do końca tygodnia.

Członkowie grupy ugodowej, którzy wypełnią ważny formularz roszczenia przed sobotnim terminem, będą uprawnieni do otrzymania odszkodowania szacowanego na 50–150 dolarów.

Opłaty prawne, wydatki i podatki zatwierdzone przez sąd zostaną odliczone od odszkodowania, a dokładna kwota na osobę zostanie ustalona na podstawie całkowitej liczby złożonych roszczeń.

Pozew zbiorowy, w którym zarzuca się firmie stosowanie nieodpowiednich środków cyberbezpieczeństwa, został wszczęty po ogłoszeniu przez LifeLabs 17 grudnia 2019 r. naruszenia danych.

Cyberatak, którego celem była baza danych LifeLabs zawierająca informacje o zdrowiu klientów, mogła dotknąć nawet 8,6 miliona Kanadyjczyków.

LifeLabs, główny dostawca usług specjalistycznych badań laboratoryjnych w Ontario, Kolumbii Brytyjskiej i Saskatchewan, zaprzeczył wszelkim zarzutom i podał, że zapłacił nieujawniony okup za dane.

25 października 2023 r. Sąd Najwyższy Ontario zatwierdził ogólnokanadyjską ugodę na kwotę do 9,8 mln dolarów.

W 2020 r. komisarze ds. prywatności w Ontario i Kolumbii Brytyjskiej stwierdzili, że firma LifeLabs naruszyła przepisy dotyczące prywatności, nie zapewniając odpowiednich zabezpieczeń danych pacjentów. Komisarze nakazali LifeLabs wdrożenie nowych środków bezpieczeństwa i „ulepszenie procesu powiadamiania osób fizycznych o konkretnych elementach ich danych osobowych dotyczących zdrowia, które były przedmiotem naruszenia”.

Jak złożyć reklamację

Wnioskodawcy muszą złożyć wniosek do 6 kwietnia na jeden z trzech sposobów.

Pierwsza opcja to zakończyć Formularz pozwu na stronie. LifeLabs twierdzi, że jest to najszybszy sposób przetwarzania zgłoszeń.

Wnioskodawcy mogą również przesłać wypełniony formularz pocztą elektroniczną do administratora roszczeń na adres [email protected] lub wysłać wypełniony formularz pocztą na następujący adres:

READ  Zaskakująco dom we wschodnim Vancouver sprzedaje WAY za mniej niż wycenioną wartość

KPMG INC, spółka zależna KPMG LLP

Administrator roszczeń C/O LifeLabs

600 moczu. De Maisonneuve West, apartament 1500

Montreal, Quebec

H3A0A3

Do wypełnienia formularza wniosku wnioskodawcy będą potrzebować ważnego numeru wojewódzkiej karty zdrowia. Muszą wybrać płatność przelewem, co jest najszybszą metodą, lub czekiem wysłanym pocztą, za który pobierana jest opłata manipulacyjna w wysokości 2 USD.

Gdzie mogę uzyskać aktualizacje?

Więcej szczegółów i aktualizacji można znaleźć na stronie Miejsce rozliczenia.

Sąd Najwyższy Ontario nie będzie w stanie odpowiadać na pytania.

Alternatywnie, personel dwujęzycznego call center może zająć się ogólnymi zapytaniami i pomóc członkom grupy ugodowej w wypełnieniu formularza online. Jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–20:00 czasu wschodniego, pod numerem 1-833-494-0108.

Płatności zostaną dokonane po tym, jak administrator roszczeń zweryfikuje wnioskodawców, którzy złożyli formularze w terminie 6 kwietnia.


Z plikami Abby O'Brien i Michaela Lee z CTV News

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *