Potwierdzenie grypy koni w Quebecu – koń

Potwierdzenie grypy koni w Quebecu – koń

o końskiej grypie

Grypa koni jest wysoce zaraźliwą chorobą układu oddechowego, która atakuje konie, kucyki i inne zwierzęta z rodziny koniowatych, takie jak osły, muły i zebry. Wirus, który go powoduje, rozprzestrzenia się przez ślinę i wydzieliny oddechowe zakażonych koni. Konie są zwykle narażone na kontakt z koniem. Transmisja aerozolu podczas kaszlu i kichania. oraz kontakt z zanieczyszczonymi rękami, butami, odzieżą, wiadrami lub innym sprzętem.

Kliniczne objawy zakażenia grypą koni mogą obejmować wysoką gorączkę (do 106°F); suchy kaszel. depresja; słabość; Anoreksja. surowiczy (wodnisty) wypływ z nosa; Węzły chłonne są nieznacznie powiększone. Rozważ monitorowanie stanu zdrowia konia pokazowego poprzez codzienne mierzenie jego temperatury, co może pomóc we wczesnym wykryciu objawów infekcji i podjęciu odpowiednich działań w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby.

Szczepienia to ważny i niedrogi sposób ochrony konia. Team US Jeździectwo wymaga dowodu, że konie zostały zaszczepione przeciwko końskiej grypie w ciągu sześciu miesięcy przed udziałem w zawodach lub wydarzeniach sankcjonowanych przez organizację. Twój weterynarz może pomóc ci określić, z jakich innych szczepień twój koń może skorzystać.

Oprócz szczepień przestrzeganie ścisłych protokołów bezpieczeństwa biologicznego może pomóc zmniejszyć ryzyko infekcji i chorób u konia. Środki te obejmują kwarantannę nowo przybyłych koni w oborach, dezynfekcję wiader i sprzętu oraz zapobieganie kontaktowi koni między nosem.

Kliknij tutaj Przeczytaj często zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące końskiej grypy.

READ  Koncepcja obrotowego ekranu laptopa Lenovo rozciąga się do góry, zapewniając więcej miejsca

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *