Ponowne nałożenie ograniczeń COVID w Melbourne po wykryciu pięciu przypadków | Wiadomości o pandemii koronawirusa

Ponowne nałożenie ograniczeń COVID w Melbourne po wykryciu pięciu przypadków |  Wiadomości o pandemii koronawirusa

Władze w drugim co do wielkości mieście Australii twierdzą, że ograniczenia będą obowiązywać do 4 czerwca, ponieważ starają się znaleźć źródło nowych infekcji.

Melbourne, drugie co do wielkości miasto Australii, ponownie nałożyło ograniczenia na COVID-19, ponieważ władze próbowały znaleźć brakujące ogniwo w nowej epidemii na północy miasta, która wzrosła do pięciu.

Spotkania domowe będą ograniczone do pięciu gości, a tylko 30 osób będzie mogło uczestniczyć w spotkaniach publicznych, a maski na twarz będą obowiązkowe w pomieszczeniach od 18:00 czasu lokalnego (08:00 GMT) od wtorku do 4 czerwca.

„To odpowiedzialny krok, który musimy podjąć, aby stawić czoła tej epidemii” – powiedział dziennikarzom w Melbourne James Merlino, pełniący obowiązki premiera stanu Wiktoria.

Ostatnie przypadki pojawiły się prawie trzy miesiące po tym, jak stan poinformował, że nie było żadnego przypadku.

Wiktoria była stanem najbardziej dotkniętym podczas drugiej fali koronawirusa w zeszłym roku, odpowiadając za prawie 70 procent wszystkich przypadków i 90 procent zgonów w Australii, a domy opieki zostały poważnie dotknięte. Krajowi udało się opanować epidemię dopiero po jednej z najdłuższych i najbardziej rygorystycznych blokad na świecie.

Merlino powiedział we wtorek, że nowy przypadek nabytego lokalnie został zgłoszony w Melbourne, dzień po zgłoszeniu czterech przypadków w mieście.

Wszystkie pięć przypadków dotyczy jednej rodziny z różnych domów i zostało prześledzonych poprzez genom wirusa do wariantu znalezionego u zagranicznego podróżnika, który wrócił do Melbourne na początku tego miesiąca po zakończeniu kwarantanny w Adelajdzie.

Jednak władze nadal pracują, aby dowiedzieć się, w jaki sposób członkowie rodziny zarazili się wirusem od podróżnika z zewnątrz.

Ostatni przypadek dotyczył mężczyzny po sześćdziesiątce.

Australian Broadcasting Corporation (ABC) cytuje Merlino, mówiąc: „Co najważniejsze, zgłosił on pojawienie się objawów, zanim objawy wystąpiły w przypadku, co oznacza, że ​​może to być możliwe źródło choroby”. Dyrektor ds. Zdrowia Brett Sutton powiedział, że mężczyzna może być „brakującym ogniwem”.

READ  Putin pyta swoich przywódców, jak powinna przebiegać rosyjska kampania na Ukrainie

Tysiącom ludzi nakazano samoizolację i poddanie się testom COVID-19, z ostrzeżeniami zdrowotnymi wydawanymi przez wiele lokalizacji, od transportu publicznego po restauracje i centra handlowe.

W jednym przypadku wystąpiło wysokie miano wirusa, gdy odwiedzał niektóre miejsca, co skłoniło władze do ostrzeżenia pięciu milionów mieszkańców Melbourne, aby przygotowali się na bardziej pozytywne przypadki w ciągu najbliższych kilku dni.

Godziny w witrynach testowych COVID-19 zostały wydłużone, aby poradzić sobie z oczekiwanym wzrostem popytu.

Systemy szybkiego śledzenia, ograniczenia ruchu i dystans społeczny pomogły Australii powstrzymać epidemię COVID-19, z nieco ponad 30000 przypadków i 910 zgonami zarejestrowanymi od początku pandemii.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *