Pomimo knebla Trump publikuje posty dotyczące córki sędziego Hush-Moneya

Pomimo knebla Trump publikuje posty dotyczące córki sędziego Hush-Moneya

Donald Trump stworzył Truth Social po tym, jak został wyrzucony z X, dawniej Twittera.
norphoto/Getty Images

  • Nakaz milczenia uniemożliwia Donaldowi Trumpowi składanie publicznych oświadczeń na temat członków rodziny sędziego pieniężnego.
  • W środę opublikował twierdzenia, że ​​córka konsultanta politycznego jest „antytrumpowa”.
  • Trump podzielił się także pogardliwymi zarzutami pod adresem żony sędziego.

Nowo rozszerzony porządek gagów W sprawie dotyczącej dużych pieniędzy wniesionej przez Donalda Trumpa w Nowym Jorku od poniedziałku zakazano mu atakowania członków rodziny sędziego, co nie przeszkodziło mu w zamieszczaniu w środowy wieczór linków atakujących żonę i córkę sędziego.

Karta Trumpa Opublikowane linki Ze strony internetowej skrajnie prawicowej aktywistki Laury Loomer, która skrytykowała sędziego Sądu Najwyższego Nowego Jorku Juana Merchanta i członków jej rodziny.

W postach Loomera oskarżono rodzinę sędziego o „uprzedzenia wobec Trumpa” z powodu pracy córki jako konsultantki w kampaniach Demokratów. Loomer powiedział również, że żona Merchana pracuje dla prokurator generalnej Nowego Jorku Letitii James, czego Business Insider nie był w stanie potwierdzić w środowy wieczór.

Media nieobsługiwane przez AMP.
Kliknij, aby uzyskać pełną wersję mobilną.

W środowym wieczornym poście powtórzono fałszywe twierdzenie Loomera, jakoby córka Merchana zamieściła w Internecie ilustracyjne zdjęcie Trumpa za kratkami. Rzecznik systemu sądownictwa stanu Nowy Jork powiedział, że ilustracja pochodzi z fałszywego konta niezwiązanego z córką Merchana.

Nakaz Trumpa dotyczący milczenia zabrania mu składania oświadczeń na temat „członków rodziny jakiegokolwiek prawnika, pracownika, sądu lub prokuratora”, jeżeli oświadczenia te mają na celu materialną ingerencję w sprawę.

Przed środowym wieczorem Trump powstrzymywał się od publikowania w Internecie nowych postów atakujących członków rodziny sędziego.

Nie udało mu się jednak usunąć „faktów” z 27 marca, które z imienia i nazwiska oskarżały córkę Merchana o uprzedzenia polityczne. Podobne posunięcie doprowadziło do tego, że w zeszłym roku Trump złamał nakaz milczenia wydany przez sędziego z Manhattanu w sprawie o oszustwo cywilne.

READ  Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym: Kanada zajmuje piąte miejsce wśród krajów OECD

Do środowego wieczoru Merchan nie odniósł się do nowych postów Trumpa na stronie internetowej Le Maire ani do tego, że 27 marca nie usunął swoich postów.

Prawnik Trumpa nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz w sprawie możliwych naruszeń nakazu milczenia.

Naruszenie nakazu milczenia podlega karze zgodnie z prawem stanu Nowy Jork w postaci lekceważenia ustaleń sądu, grzywien, a nawet pozbawienia wolności.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *