Polska Świderski i Joświak opuszczają MLS Charlotte do Europy

Polska Świderski i Joświak opuszczają MLS Charlotte do Europy

Miami (AFP) – Charlotte FC, drużyna Major League Soccer, sprzedała w czwartek reprezentantów Polski Karola Świderskiego i Kamila Joświaka do europejskich klubów.

Opublikowano: Zmieniono:

1 minuta

Napastnik Świderski początkowo dołączył do klubu Serie A Werona z klauzulą ​​wykupu dla włoskiej drużyny, która w 20-zespołowej lidze Serie A zajmuje 16. miejsce.

Pomocnik Joświak, który ma na swoim koncie 22 występy w reprezentacji swojego kraju, dołączył do hiszpańskiego klubu Granada CF na mocy stałego kontraktu.

Świderski (27 l.) dołączył do Charlotte z greckiego klubu PAOK w 2022 roku i strzelił 22 gole w 61 meczach MLS, dodając 10 asyst.

Jóźwiak podpisał kontrakt z Charlotte w 2022 roku, opuszczając angielski klub Derby County, a w swoich 44 występach ligowych strzelił dwa gole i zapewnił 10 asyst.

Obaj gracze zajmują miejsca w klubie z Karoliny Północnej jako „wyznaczeni gracze”, co oznacza, że ​​można ich zastąpić innym zawodnikiem, którego wynagrodzenie nie jest wliczane do ogólnego pułapu wynagrodzeń.

Charlotte niedawno mianowała byłego menedżera Aston Villi, Deana Smitha, na stanowisko głównego trenera, a on zamierza odbudować i wzmocnić skład.

Dyrektor generalny Charlotte, Joran Grnetta, powiedział, że te posunięcia pomogą drużynie odbudować się pod wodzą Smitha, który niedawno uzyskał dodatkowe miejsce w międzynarodowym składzie w ramach umowy z DC United.

„Mamy teraz kluczowe mechanizmy budowania składu, które możemy wykorzystać do ulepszenia naszego składu na resztę tego okna oraz podczas letniego okna transferowego” – powiedział.

Charlotte zajęła dziewiąte miejsce w Konferencji Wschodniej w obu sezonach zasadniczych klubu MLS.

READ  Zamknięcie ust i nosa. Ministerstwo: Surowy zakaz noszenia kasku i szalika

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *