Polska pokonała Walię 2:1 w meczu otwarcia Ligi Narodów

Wrocław, Polska (AB) – Polska pokonała osłabioną Walię 2:1 w środowym meczu otwarcia Ligi Narodów.

Trener Walii, Robert Page, odpoczywał przed swoimi pierwszymi piłkarzami przed niedzielnymi play-offami Mistrzostw Świata, ale Johnny Williams uwydatnił tłum niskim strzałem po bramce Camille Grabra we Wrocławiu w 52. minucie.

Jednak polscy rezerwowi Zakuk Kaminsky i Karol Sviedersky strzelili gole w ostatnich 18 minutach, aby odwrócić sytuację i dać Walii pierwszą porażkę od przegranej z Danią w ćwierćfinale Mistrzostw Europy w zeszłym roku.

Kamiński zajął 72. miejsce w polu karnym Walii z odległością 12 jardów, aby dać Wayne’owi Hennessy’emu czas i przestrzeń. Zwycięzca zajął 85. miejsce po tym, jak strzał Roberta Lewandowskiego odbił się na drodze Sviedersky’ego.

Belgia i Holandia zmierzą się w piątek w grupie A.

___

Carol Sviedersky z Polski świętuje środę, 1 czerwca 2022 roku, w Dorzynsky Arena we Wrocławiu, po strzeleniu drugiego gola swojej drużyny podczas meczu Ligi Narodów UEFA między Polską a Walią.

Dołącz do rozmowy

Rozmowy są opiniami naszych czytelników i im podlegają Zasada postępowania. Gwiazdka nie obsługuje tych komentarzy.

READ  Mistrzostwa Europy. Szwajcarski przywódca federalny: 12 niemożliwych państw