Polska ostrzega przed cyberatakami

Polska ostrzega przed cyberatakami

28 lutego 2013 zilustrowałem plikowy obraz mężczyzny piszącego na klawiaturze komputera w Warszawie. Niektórzy eksperci twierdzą, że spowolnienie globalnych usług internetowych, po zaatakowaniu firmy, która blokuje treści „spamowe”, jest jednym z największych cyberataków, który może pogłębić zakłócenia. REUTERS / Kacper Pempel / Pliki

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

WARSZAWA, 15 lutego (Reuters) – Polskie służby bezpieczeństwa i administracja publiczna zostały ostrzeżone przed zagrożeniami w cyberprzestrzeni, włamano się do ukraińskiego ministerstwa obrony i dwóch banków – poinformowało we wtorek rządowe centrum bezpieczeństwa Ukrainy.

W tweecie pod koniec wtorku poziom alarmowy ALFA-CRP, najniższy z czterech poziomów, został ogłoszony o 11:59 CET (1059 GMT) 15 lutego podczas pierwszego ogólnokrajowego uruchomienia przez Centrum Bezpieczeństwa Państwa. luty 28 o 23:59 CET.

„Alarm ALFA-CRP jest sygnałem dla służb bezpieczeństwa i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności” – napisało Centrum Bezpieczeństwa Rządowego w tweecie.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

„Oznacza to, że administracja ma obowiązek ścisłego monitorowania stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych” – dodał.

Wcześniej we wtorek Ukraina poinformowała, że ​​jej ministerstwo obrony i dwa banki były celem cyberataku, który wydaje się wskazywać palcem na Rosję, a Zachód szuka dowodów na częściowe wycofanie wojsk z Moskwy. Czytaj więcej

Stopnie ostrzegawcze CRP wprowadza, zmienia i odwołuje premier.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Alicji Ptak; Edycja Marguerite Choi

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  W Polsce stopy bez zmian przy nieco niższych prognozach inflacji | pstryknąć

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *