„Półnaga” impreza gwiazd wywołuje gwałtowne reakcje w ogarniętej wojną Rosji | Wiadomości polityczne

„Półnaga” impreza gwiazd wywołuje gwałtowne reakcje w ogarniętej wojną Rosji |  Wiadomości polityczne

Trwa dochodzenie w sprawie uwięzienia rapera i innych bywalców imprez w związku z oburzeniem konserwatystów po imprezie w moskiewskim klubie nocnym Motapor.

Rosyjski sąd skazał rapera na 15 dni więzienia za udział w moskiewskim klubie nocnym, mając na sobie jedynie strategicznie umieszczoną skarpetkę, a kilka innych rosyjskich gwiazd wydało publiczne przeprosiny po tym, jak impreza celebrytów w stroju „półnagim” wywołała burzę krytyka. . Seria śledztw.

Kampania pojawiła się po tym, jak w mediach społecznościowych zaczęły krążyć zdjęcia z imprezy, która odbyła się w nocy 20 grudnia i zorganizowanej przez prezenterkę telewizyjną i aktorkę Anastasię Ivlevę.

Wśród skąpo ubranych gwiazd klubu nocnego Motapor był raper Vasio, a Ivleeva została sfotografowana, jak obnosiła się ze szmaragdowym łańcuszkiem na pośladkach o wartości 23 milionów rubli (251 000 dolarów) w czasie, gdy niektórzy Rosjanie ledwo radzili sobie z życiem.

Konserwatywni prawodawcy, blogerzy i inni wyrazili się ostro krytycznie, twierdząc, że zdjęcia są nieodpowiednie, a nawet niepatriotyczne, w stosunku do kraju, który w lutym 2022 r. rozpoczął zakrojoną na szeroką skalę inwazję na sąsiednią Ukrainę. Sprawa przez wiele dni gościła na pierwszych stronach gazet, co doprowadziło do powszechnych historii o gwałtownym wzroście ceny jaj i inne obawy.

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa stwierdziła, że ​​wydarzenie „skażało” jego uczestników, ale teraz mieli oni szansę popracować nad sobą – podaje serwis informacyjny Ura.ru.

Moskiewski sąd skazał Wasia, którego oficjalne nazwisko brzmi Nikołaj Wasiliew, na 15 dni więzienia i grzywnę w wysokości 200 000 rubli (2182 dolarów) na mocy ustawy o „propagandzie” LGBT, która została zaostrzona w zeszłym roku i zakazuje pozytywnych informacji na temat lesbijek, gejów, osób biseksualnych i osoby transpłciowe. . ludzie.

Zdjęcia z ceremonii szeroko rozpowszechniły się w mediach społecznościowych [Ostorozhno Novosti via Reuters]

Po wydarzeniu Ivleva opublikowała dwa filmy z przeprosinami, w tym jeden w środę, w których stwierdziła, że ​​żałuje swoich czynów i zasłużyła na wszystko, co dostała, ale ma nadzieję, że dostanie „drugą szansę”.

READ  Z więzienia sojusznik Nawalnego Ilja Jaszyn oskarża Putina o morderstwo i przysięga kontynuować walkę

Od tego czasu jej nazwisko zniknęło jako jedna z publicznych twarzy największego rosyjskiego operatora telefonii komórkowej MTS, a organy podatkowe wszczęły śledztwo, które może skutkować karą pięciu lat więzienia.Moskiewski sąd przyjął pozew grupy ponad niż 20 osób domaga się zapłaty 1 miliarda rubli (10,9 miliarda rubli) miliona dolarów) za „cierpienie moralne”.

Jeśli im się to uda, chcą, aby pieniądze trafiły do ​​rządowego funduszu wspierającego rosyjskich weteranów, którzy brali udział w wojnie na Ukrainie.

Ekstrawagancki rosyjski król popu Philipp Kirkorov również poprosił o przebaczenie po tym, jak zdjęcia jego w błyszczącym koronkowym stroju i futurystycznych okularach przeciwsłonecznych stały się wirusowe.

Powiedział: „W dzisiejszych trudnych i bohaterskich czasach, w których żyjemy, artysta mojego kalibru nie może… i nie powinien być nieodpowiedzialny, uczestnicząc w różnych wydarzeniach”.

Przeprosiny przekazali także inni uczestnicy imprezy, w tym dziennikarka Ksenia Sobczak, której zmarły ojciec Anatolij był przyjacielem i szefem prezydenta Władimira Putina.

„Odbywanie takich wydarzeń w czasie, gdy nasi ludzie umierają w… [Ukrainian] „Specjalna operacja wojskowa i utrata rodziców przez tak wiele dzieci to absurd” – stwierdziła Ekaterina Mizulina, dyrektor Rosyjskiego Stowarzyszenia na rzecz Bezpiecznego Internetu, instytucji założonej przy wsparciu władz. Rosja opisuje swoją inwazję jako „specjalną operację wojskową”.

„Nasi żołnierze na pierwszej linii frontu na pewno o to nie walczą”.

Skandal ma miejsce w momencie, gdy Putin, który ma spokojnie wygrać w marcowych wyborach kolejną sześcioletnią kadencję prezydencką, podwoił swój społeczny konserwatyzm i wielokrotnie potępiał kraje zachodnie za podważanie „tradycyjnych wartości”.

W listopadzie Sąd Najwyższy Rosji orzekł, że „ruch LGBT” należy sklasyfikować jako „ekstremistyczny”.

Stojąca w czwartek przed Teatrem Bolszoj mieszkanka Moskwy Nadieżda powiedziała agencji prasowej Reuters, że jest wściekła i uważa, że ​​ci, którzy poszli na imprezę, powinni zostać ukarani.

READ  Badanie na dużą skalę potwierdza, który rodzaj odporności najlepiej chroni przed COVID

„Jeśli świętujesz, przynajmniej nie filmuj tego” – powiedziała. „W tak trudnym czasie [for Russia]Powinni się przynajmniej wstydzić. Czy nie wstydzą się tych, którzy dla nas walczą?

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *