Policjant złamał rękę 19-letniej dziewczynce. Krajowa metoda zapobiegania torturom: może cieszyć się więzieniem

Policjant złamał rękę 19-letniej dziewczynce.  Krajowa metoda zapobiegania torturom: może cieszyć się więzieniem

Środowa demonstracja odbyła się w Alejandro Uzastovsky pod hasłem „Walk for the Future”, po czym część pomaszerowała do kwatery głównej. Policja Ul. Wilka. Uczestnicy domagali się m.in. podjęcia działań na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

Sprawa złamania ręki podczas protestu została ujawniona w czwartek pose³ Współ. Micahs Scherba. „Po interwencji na komisariacie przy Wilkesha zerwałem z policją 19-letnią Aleksandrę i zabrałem ją na pogotowie. Czekała na nią operacja. Wzięła udział w pikiecie jedności. Siłą wywieziono ją radiowozem. Zażądałem wyjaśnień od warszawskiej policji” – napisał na Twitterze polityk. .

Młodzi ludzie z policji ds. Pogody. „Nie daję się zastraszyć”

Ranny 19-latek opisał zdarzenie w telegramie. „Najpierw zostałem znaleziony w rowie, gdzie wielu policjantów było zamkniętych. Następnie oficer, który ciągnął mnie za szalik, udusił mnie, a potem wepchnął do radiowozu. Po drodze moja lewa ręka była niepotrzebnie skręcona – więc wielu z nich mnie zabrało – powiedział aktywista.

„Policjant, który to zrobił, zrobił to i złamał mi rękę, a dokładniej cytuję:„ Przyśrodkowe złamanie lewej kończyny to złamanie kręgosłupa – warte operacji ”. Co to oznacza? Mam złamaną rękę. W wielu miejscach byłem unieruchomiony od trzech miesięcy, Muszę mieć operację, ponieważ może to być gips bez pęknięcia, a moja ręka może mieć nowość lub zaburzenia krążenia ”- mówi.

Demonstrant opisuje również, że nie wezwano pomocy medycznej, chociaż „zespół medyczny” musiał stanąć po drugiej stronie ulicy. Gdy jeden z policjantów wezwał karetkę, karetka nie przyjechała, prawdopodobnie z powodu innych interwencji.

Policja: Sprawdzamy każdą sytuację

– Niestety w wyniku użycia siły może dojść do takiego uszczerbku na zdrowiu. Zdarzają się bardzo rzadko, ale zdarzają się – powiedział Natkam. Sylvester Marczak z Komendy Stołecznej Policji był cytowany w raporcie BAP dotyczącym RMF.

READ  Rada Europy skrytykowała cięcia Polski w nauczaniu języka niemieckiego jako języka mniejszości

Demonstracja / przykładowe zdjęciePolicjant złamał rękę 19-latkowi. Rzecznik mówi „brak reakcji”.

– W tym przypadku, jak w wielu przypadkach, nie oceniamy – najpierw sprawdzamy każdą sytuację, w której zastosowanie przymusowych środków bezpośrednio szkodzi zdrowiu – dodał.

Krajowy mechanizm zapobiegania torturom w dniach 9 grudnia

Uruchomiono krajowy mechanizm zapobiegania torturom. Jest to organ odpowiedzialny za rzecznika praw obywatelskich. Celem KMPT jest wyeliminowanie ryzyka tortur lub nieludzkiego lub poniżającego traktowania. Członkowie tego zespołu to psycholodzy i prawnicy.

Nawet jeśli protesty są stłumione, policjanci muszą stosować tylko odpowiednie i wyłączne środki w sytuacji, którą próbują kontrolować. Dlatego ważne jest, aby pamiętać, że obowiązkiem funkcjonariuszy policji jest działanie w sposób proporcjonalny, poszanowanie godności ludzkiej i przestrzeganie podstawowych praw człowieka.

– podkreślone.

Eksperci NMPD zwracają uwagę, że grozi mu nawet 5 lat więzienia, jeśli sąd uzna działania policji za niezrównoważone i nadużycie władzy. „Wtedy po prostu zwróciliśmy na to uwagę PrawdziweWięzień nie ma gwarancji dostępu do pomocy medycznej. Opisane przez więźnia środki, czyli wezwanie pomocy lekarskiej, jest nie tylko bezużyteczne, ale i opóźnione – czytamy w raporcie.

W opisanej sytuacji należy udzielić natychmiastowej pomocy, a jeśli nadawca odmówi, władze powinny zabrać zatrzymaną osobę na szpitalną izbę przyjęć. Tymczasem, według relacji więźnia, pierwsze próby wezwania karetki podjęto pół godziny po zdarzeniu.

– Odnosi się do Krajowego Mechanizmu Zapobiegania Torturom.

„Opisywana sprawa została podjęta przez Biuro Ścigania w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, a sposób jej interpretacji będzie na bieżąco monitorowany” – poinformowano w komunikacie.

Obejrzyj wideo
Policja interweniowała przeciwko uczestnikom walki klimatycznej

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *