Policja konfiskuje Bitcoiny o wartości 2 miliardów euro – DW – 30.01.2024

Policja konfiskuje Bitcoiny o wartości 2 miliardów euro – DW – 30.01.2024

Niemieckie organy ścigania ogłosiły we wtorek, że skonfiskowały prawie dwa miliardy euro (2,17 miliarda dolarów). Wartość Bitcoina W kraju związkowym Wschodniej Saksonii.

Policja poinformowała, że ​​śledztwo jest w toku i nie postawiono jeszcze żadnych zarzutów.

Biuro policji kryminalnej Saksonii stwierdziło, że przejęcie 50 000 bitcoinów może być największym tego rodzaju przejęciem jak dotąd w Niemczech.

Policja poinformowała, że ​​prowadzi dochodzenie w sprawie dwóch mężczyzn w wieku 40 i 37 lat, podejrzanych o prowadzenie witryny internetowej hakerskiej do końca 2013 r. Władze twierdzą, że obaj mężczyźni kupili bitcoiny za pieniądze zarobione na portalu.

Dodali, że ich dochodzenie było związane z nieuprawnionym komercyjnym wykorzystaniem dzieł chronionych prawem autorskim i wynikającym z niego komercyjnym praniem pieniędzy.

Podejrzani przekazują bitcoiny agencji federalnej

Policja dodała w oświadczeniu, że konfiskata nastąpiła po tym, jak „oskarżony dobrowolnie przelał bitcoiny do oficjalnego portfela Federalnego Urzędu Policji Kryminalnej (BKA)”.

BKA nie podało dalszych szczegółów transferu, ale śledczy, na których cytuje niemiecka agencja informacyjna dpa, stwierdzili, że nie podjęto żadnych decyzji w sprawie wymiany bitcoinów.

Policja poinformowała, że ​​do czasu zakończenia śledztwa nie będzie udzielana żadnych dalszych informacji.

READ  COVID-19: Agencja Zdrowia Publicznego donosi o gwałtownym wzroście potwierdzonych przypadków wariantu Delta w Kanadzie

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *