Po otwarciu zapasy skaczą do nowych rekordów; Tesla waży zobowiązanie Muska

Magazyn przedłużony w poniedziałek Seria ze standardowym wzmocnieniem Na Wall Street otworzył się z nowymi maksimami, ponieważ inwestorzy nie mogli się doczekać mnóstwa świeżych danych o inflacji i wyników w nadchodzących dniach.

Podczas otwarcia, Dow, S&P 500 i Nasdaq osiągnęły nowe maksima, napędzane impetem w zeszłym tygodniu, kiedy wszystkie trzy główne indeksy skoczyły do ​​swoich najlepszych w historii. Optymizm co do partii dobrych raportów o zyskach korporacyjnych, a Październikowe oferty pracy są lepsze niż oczekiwano oraz Decyzja Fed odpowiada oczekiwaniom inwestorów Zapewnia dźwignię dla aktywów wrażliwych na ryzyko.

podczas, Ceny bitcoinów doprowadziły do ​​szerokiego wzrostu cen kryptowalut, ponieważ wiodąca waluta cyfrowa skoczyła Widok rekordowej wysokości. Jednak Tesla (TSLA) wzrosła o ponad 6% dziennie, po tym, jak CEO Elon Musk pomylił inwestorów swoją obietnicą Sprzedaje 10% swoich udziałów w oparciu o wynik ankiety na Twitterze, który utrzymał kontrolę nad zapasami technologicznymi.

W tym tygodniu firmy, w tym Disney (dis) i PayPal (PYPL) i Coinbase (Waluta) być grupa do prezentacji wyników kwartalnych, Traderzy mają nadzieję, że wyniki tych i innych firm przedłużą pasmo silnego wzrostu zysków w miarę zbliżania się sezonu świątecznego. Do tej pory 89% spółek z indeksu S&P 500 podało wyniki za trzeci kwartał, a 81% przekroczyło szacunkowe zarobki Wall Street na akcję. Według danych FactSet. Oczekiwana stopa wzrostu zysków rok do roku wzrosła do 39,1%, co jest trzecim najszybszym tempem wzrostu zysków w indeksie od 2010 roku.

Na froncie danych ekonomicznych szczególnie uważnie będą obserwowane raporty o inflacji. Oczekuje się, że środowy indeks cen towarów i usług konsumenckich (CPI) z Biura Statystyki Pracy wykaże kolejne przyspieszenie cen konsumpcyjnych w ujęciu miesięcznym i rocznym za ostatni miesiąc, ponieważ ciągłe wyzwania łańcucha dostaw i niedobory siły roboczej w odradzającej się gospodarce przyczyniają się do wzrostu cen. Szacunki z poniedziałku pokazały, że ekonomiści spodziewają się, że CPI wzrośnie o 5,9% w październiku w porównaniu z rokiem poprzednim, przyspieszając z 5,4% rocznej stopy we wrześniu, aby osiągnąć najszybszy wzrost od 1990 roku.

„Nadal oczekujemy, że normalizacja ograniczeń podaży i popytu z czasem odciąży statystyki dotyczące inflacji” – napisała w poniedziałek Rubeela Farooqi, główna ekonomistka High Frequency Economics. „Dokładny czas jest niepewny, biorąc pod uwagę, że nie możemy przewidzieć, kiedy łańcuchy dostaw zostaną dostosowane”.

READ  Costco ogranicza zakup papieru toaletowego, ręczników papierowych i środków czystości w sklepach w USA

„Jednak domyślamy się, że ceny zaczną spadać w połowie przyszłego roku – być może wcześniej, jeśli ładunek zatrzymany w portach dotrze do miejsca przeznaczenia na początku roku, co doprowadzi do nadpodaży towarów” – dodała. dodany.

Chociaż Rezerwa Federalna zasugerowała, że ​​wysoka inflacja związana z ograniczeniami podaży w końcu ustąpi, uczestnicy rynku wciąż czekają na oznaki złagodzenia. informacje z Oxford Economics pokazał w zeszłym tygodniu Napięcia w łańcuchu dostaw pogorszyły się w październiku po nieco opadnięciu we wrześniu, a liczba statków towarowych oczekujących na rozładunek w głównych portach Kalifornii osiągnęła najwyższy poziom w historii.

Raport o inflacji będzie podążał za danymi o średnich zarobkach godzinowych z zeszłego tygodnia w październikowym raporcie Departamentu Pracy dotyczącym zatrudnienia, który pokazał, że mediana zarobków wzrosła w październiku o 4,9% w porównaniu z rokiem poprzednim. Te rosnące koszty pracy i wynagrodzeń, wraz z wieloma innymi wyzwaniami związanymi z podażą, zostały również wymienione przez kilka firm w ich ostatnich wynikach finansowych.

„Tak zwana Wielka Rezygnacja, w której emeryci z okresu wyżu demograficznego i inne osoby ponownie oceniają swój związek z siłą roboczą, zacieśnia rynek pracy szybciej niż przewidywały modele gospodarcze, co oznacza, że ​​presja popytu i niedoborów utrzymuje się, a inflacja zyska trwały przyczółek, jeśli decydenci nie będą Federalni są ostrożni” – napisał w piątek w notatce Chris Robke, główny ekonomista FWDBonds.

Dodał: „W tym tygodniu zrobili mały krok, zaczynając stopniowo się pogarszać, ale nadal dodają pieniądze do gospodarki poprzez skup aktywów do przyszłego czerwca i nie mogą zacząć hamować tej gospodarki, dopóki faktycznie nie podniosą stóp procentowych ”. .

16:05 ET: S&P 500 zyskuje ósmy dzień z rzędu; Dow dodaje 104 punkty, czyli 0,3%, aby ustanowić rekord

Oto główne ruchy na rynkach od 16:05 ET:

READ  Ugoda zbiorowa w Ontario zmienia klasyfikację wolontariuszy jako pracowników, ustanawiając nowy precedens

12:01 czasu wschodniego: akcje Forda po raz pierwszy od dwóch dekad osiągają 20 dolarów za akcję

twierdza (F) przekroczyła próg 20 USD za akcję po raz pierwszy od połowy 2001 r., z optymizmem, że ponowne skoncentrowanie się firmy na pojazdach elektrycznych i zwiększony popyt na pojazdy w szerszym zakresie podczas ożywienia pomogły w tworzeniu zapasów paliw.

Akcje wzrosły o ponad 120% od początku roku, znacznie przewyższając 25% wzrost indeksu S&P 500 w tym okresie.

Wcześniej w poniedziałek Bloomberg poinformował, że Ford miał zacząć sprzedawać zielone obligacje Służy do pomocy w rozwoju projektów czystej energii i rozwoju pojazdów elektrycznych na baterie. A wcześniej tej jesieni Ford zobowiązał się wydać 11,4 miliarda dolarów Pomoc w tworzeniu gamy bezemisyjnych pojazdów elektrycznych w ciągu najbliższych kilku lat.

11:10 ET: Akcje Tesli zmniejszają straty po tym, jak Musk pyta Twittera, czy powinien sprzedać 10% swoich udziałów

Tesli (TSLA) Akcje odrobiły duże straty w poniedziałek, gdy inwestorzy przetrawili ostatni komentarz na Twitterze od dyrektora generalnego Elona Muska, który w weekend zapytał ponad 62 miliony obserwujących, czy powinien sprzedać 10% swoich udziałów w Tesli w ankiecie na Twitterze. Na najniższych poziomach w trakcie sesji kurs spadł o ponad 7%.

Większość z 3,5 miliona respondentów ankiety powiedziała, że ​​popiera taką sprzedaż, która może być warta około 21 miliardów dolarów w oparciu o około 171 milionów akcji Tesli, które obecnie posiada Musk.

Pomimo sondażu, wielu analityków wskazało, że sprzedaż akcji przez Muska i tak jest prawdopodobnie w drodze, biorąc pod uwagę, że dyrektor ma miliardowy podatek ustalony na najbliższe miesiące, zanim jego 23 miliony opcji na akcje wygasną w sierpniu. Następny rok.

„Z rachunkiem podatkowym, który liczymy na północ od 10 miliardów dolarów, sprzedaż akcji w nadchodzących miesiącach nie jest niespodzianką, mimo że sondaż na Twitterze, aby sprzedać 10% jego akcji, to kolejna dziwna seria, która może przydarzyć się tylko jednej firmie i jednej CEO na świecie, analityk Wedbush, Dan Ives, napisał w notatce w poniedziałek. „Wolelibyśmy, aby Musk odciął teraz bandaż i sprzedał tę część akcji, niż zatrzymał go przez następny rok i żywił się jakąkolwiek nieistotną tezą w historii”.

READ  Ujawniono większość miast w Ontario i najtańsze na zakup ubezpieczenia samochodu

11:07 ET: Alfabet osiąga rekordowy poziom, osiągając 2 biliony dolarów kapitalizacji rynkowej

Firma macierzysta Google Alphabet (Google) wzrosła w poniedziałek rano, podnosząc kapitalizację rynkową giganta technologicznego powyżej 2 bilionów dolarów. Akcje krótko przekroczyły 3000 USD za akcję.

Akcje rosły przez pięć kolejnych sesji, a handlowcy nadal cieszą się z lepszych niż oczekiwano wyników kwartalnych firmy, ponieważ firma powołała się na zwiększone wydatki na reklamy cyfrowe i wzrost w Google Cloud. Korzystając z powrotu reklamodawców turystycznych, Alphabet osiągnął w tym roku również lepsze wyniki niż inne akcje Big Tech, w tym Apple, Amazon, Meta i Netflix. Akcje wzrosły do ​​tej pory o ponad 71% w 2021 roku.

9:30 ET: Akcje biją nowe rekordy na otwarciu

Oto główne ruchy na rynkach od 9:30 ET:

07:30 ET Poniedziałek: Handel kontraktami terminowymi na akcje mieszany

Oto, gdzie rynki handlują w poniedziałek rano:

  • Kontrakty terminowe S&P 500ES = F.): +3,5 punktu (+0,07%) do 4693,75

  • Kontrakty terminowe DowYM = F.): +74 pkt (+0,2%) do 36289,00

  • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): -1,5 punktu (-0,01%) do 16 350,25 punktu

  • surowe (CL = F.): 82,36 USD za baryłkę, + 1,09 USD (+ 1,34%)

  • Poszedł (GC = F.): 1817,20 USD za uncję, + 0,40 USD (+0,02%)

  • Skarbiec na 10 lat)^ degeneracja): +2,8 punktów bazowych do produkcji 1,481%

Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 20 października 2021 r. REUTERS / Brendan McDermid

Emily McCormick jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *